Naknada za odvodnjavanje.

Od mene moze trenutno da dobiju ono sto kaze Drakce u seriji Rodjak sa sela a danas sam dobio da platim. Sve redovno placam a to mi nepada na pamet tolka susa lane a evo i sad se nastavlja i da platim e pa gospodo NEMA OD TOGA NISTA.
 
Ја сам се ангажовао око једног канала за одводњавање, и имам и одређену преписку са надлежнима. Не знам да ли се коси са правилима форума, или неким другим да то поставим на форум?
 
Iz moje tacke gledista imate potpuno pravo, ali kazite mi kako cete opravdavati dug i kamatu na to sto necete platiti!

A šta misliš šta će raditi.Možeš imati problema prilikom prodaje zemlje.Svaki advokat će srušiti izmišljenu dažbinu ako ste malo bolje pročitali obrazloženje koje je napisano.Mogu pokušati silom ali ne znam da li će im to pomoći jer je u pitanju veliki broj domaćinstava.Ja nisam platio 15 godina.Porez na zemlju neka odvoje i to ću da platim a da platim odvodnjavanje i navodnjavanje parcela od kojih više od pola nemam ni kanalčić.Vidite da sad šalju i za svaku kuću-pa zar se ne plaća kanalizacija nego im treba još.
 
Znate u onom crtanom filmu kad petao pročita na kanti benzin i kaže "čudno ovde pišu reč voda" tako i ovi reč HRAČ pišu čudno:ppozdrav:
 
Зар се дуг јавним предузећима, не отписује после годину дана ако не поднесу тужбу, на лични захтев? Нисам скоро читао законе, али тако нешто наслућујем, мораћу да прелистам законску литературу.

Послато са Леново К6 Ноте уз помоћ плуга
 
Zanimljiv je finansijski izvestaj za "preduzeće" 2016 godina, prihod 4.608.666.000rsd, od toga naknade čine svega 64.444.000rsd. Rashodi 4.584.753.000rsd
 
To odvodnjavanje je najveći bezobrazluk ma koga je izmislio,pogotovo na prošlogodišnju sušu a ni ova nemiriše na dobro i sad odjednom dve da platimo...
 
Bezobrazluk su i subvencije i cena nafte i to sto nema povracaja na kupljeno gorivo i kamate koje nabiju svakodnevno na svaki neizmireni dug ako ga imamo i jos stotine stvari, ali na zalost nemocni smo!
 
Potpuno si u pravu @Peet, Ja sam prosle godine u Novembru izmirio odvodnjavanje zbog konkursa za odvodnjavanje a sad stiglo dugovanje iz 2017 god... Bas me zanima sta ce sad Nedimovic reci ako ga neko u emisiji bude pitao za odvodnjavanje...
 
Recice da oni sa time nemaju nista da su to Vode Vojvodine i da oni nad njima nemaju ingirencije kao i nad poreskom sluzbom,katastrom i jos pojedinim drzavnim institucijama pa tako da ce dug morati kad tad da se plati hteli mi to ili ne!
 
Ja 2017 nisam platio, zato sto nije ni stizalo nista. Za ovo sada se dvoumim sta da radim, placati ili cekati, pa kasnije peglati sa njima, mislim kasnije za par godina, kada dodju bolja vremena...:haha:
Reci ce Vlada, eto to vam je vasa Vojvodina, lokalna uprava, hoce pare, a nasa preporuka je bila da ta odluka ostaje da se resava na lokalu zbog susne 2017.... dripcine neopevane.
 
Mene samo zanima, dali se ovaj nezakoniti harač (pošto niko nije potpisao, sa Javnim Preduzećem ugovor o korišćenju usluga, valjda osim velikih igrača koji koriste navodnjavanje), se ubire samo u Vojvodini, ili i u Srbiji, pošto kolege iz uže Srbije ništa ne pričaju o navodnjavanju i odvodnjavanju, pa bi smo dalje produžili diskusiju i u tom pravcu.
 
se ubire samo u Vojvodini,
У целој Србији само су водопривредна предузећа различито ажурна. Негде локални моћници не дозвољавају да се спроведе наплата. Вероватно нису још позапошљавали своје стрине тамо а и сељаци им скрећу пажњу на наредне изборе.
 
Fala im sto nismo mocvara.
fefdb313506917aa356f457c90aa0c0d.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Била би мочвара, да је падавина као некад. Битно да они шаљу да се плати, за остало мање брига.....питаће их неко за 50 година, коме ће онда наплаћивати када буде пустиња.....мада ће онда променити име и зваће се наводњавање ;)

Послато са Леново К6 Ноте уз помоћ плуга
 
Ja 2017 nisam platio, zato sto nije ni stizalo nista. Za ovo sada se dvoumim sta da radim, placati ili cekati, pa kasnije peglati sa njima, mislim kasnije za par godina, kada dodju bolja vremena...:haha:
Reci ce Vlada, eto to vam je vasa Vojvodina, lokalna uprava, hoce pare, a nasa preporuka je bila da ta odluka ostaje da se resava na lokalu zbog susne 2017.... dripcine neopevane.

2017 se kod nas placalo za 2015 i 2016
 
Fala im sto nismo mocvara.


Sent from my iPhone using Tapatalk

To možemo zahvaliti Mariji Tereziji što nismo močvara,kada su i kopani kanali.Baš me zanima zašto ne navode parcele kod kojih na kilometrima nema kanalaPo njima će kanali uvek biti funkcionalni i nemaju oni nikakvih obaveza da bi obezbedili da taj kanal otpremi vodu.Ajde da kažemo da je odvodnjavanje OK a šta ćemo sa navodnjavanjem,kad u kanalima nema vode,kako da je dovedemo do svojih njiva:ppozdrav:
 
Poslednja izmena od urednika:
Nazad
Vrh