Naknada za odvodnjavanje.

Ja bio pre nove god da platim to odvodnjavanje za 2015 i 2016 i pitam sluzbenicu dal moram platiti i 2013-2014 i ona mi rece idi posle nove god i podnesi zahtev za brisanje duga iz 2013-2014 zbog zastarelosti jer moraju naplatiti dug inace posle 2 god zastareva potrazivanje e sad dali je to istina ili ne neznam al ići ću proveriti i podneti zahtev .
posle 5 godina zastareva naplata za ovo
 
Pa ono, ako to nije plaćeno verovatno se vodi kao dugovanje. To bi svakako trebalo proveriti.
 
proverio sam, ali problem je bio u tome sto mi je po resenju za 2013. dug 1300 a u stvari bio je 3600 pa su mi sad napakovali kamatu na razliku
sad cekam ponedeljak da vidim dal moram da placam razliku i kamatu, ipak je bila njihova greska, da li je imao neko slicnih problema?
 
Ja sam imao nešto slično (još uvek imam).Plaćao sam ove godine za svoju zemlju odvodnjavanje,i za maminu,svoju platim 2015 i 2016,što su svi dobili,i maminu takođe,ali mi na šalteru kaže službenik imaš dug iz 2014 na ime mame,platim i to odmah,i reko sad sam na nuli.U međuvremenu mama napravi neku pretplatu u katastru nevezano za to, da nedužim,katastar treba mami da isplati taj iznos,daju mi potvru (uplatnicu) koju treba da odnesem u poresku da mi oni to isplate,kako kažu to radi poreska.Ja tako uradim,međutim na tom šalteru mi saopšte da mama ima dug za odvodnjavanje iz 2009 i da ne mogu da mi isplate dok ne rešim taj dug.Ja ih odmah pitam kako sad dug kad sam pre nedelju dana bio na drugom šalteru i plaćao odvodnjavanje i pitam jel sad sve izmireno kaže jeste,niko nije spominjao dug iz 2009.Kaže ona meni tad su još vode vojvodine naplaćivale odvodnjavanje,pa smo mi preuzeli i tu nešto smuti da ni ona ne zna,ja kažem pa nikakvu opomenu za sve ove godine nisam dobio ne sećam se ni rešenja,pa reko ne bi dozvolio da se kamata nagomila platio bi sigurno,kaže službenica mi nismo u obavezi da šaljemo obavešetenja (opomene).Dobro progutam i to,Pošto je dug višestruko manji od ovoga što oni meni duguju,ja im kažem preklopite to i isplatite razliku,kaže nemože tako,moraš ti prvo da uplatiš dug ,pa tek onda mi tebi.Ja tu popizdim odem kući nazovem u Novi Sad vode vojvodine dobijem pravnicu,sve joj ispričam kaže mi žena po dva osnova nemaju pravo da ti blokiraju isplatu,prvo zastara,nastupa posle 5 godina,drugo,nemaju pravo da poistovećuju dva duga za različite ustanove.Odem opet u poresku kažem im to, ova sa šaltera se izdere na mene,kaže neće nama niko da govori kako da radimo,međutim kad sam joj još jednom spomenuo zastaru,dadne mi formular da popunim i da predam,kaže čekaj rešenje kući,sad ćemo videti šta će biti.
 
Poslednja izmena:
Занимљиво у допису поводом наплате накнаде за одводњавање: "...ови радови не подразумевају и директно одвођење воде са пољопривредних површина као обавезу ЈВП Воде Војводине. Евакуација вишкова воде до најближег канала законска је обавеза самих корисника."
Још ће да ме казне ако ми нађу забарену површину!
 
To su se oni "ogradili" da ih ne možeš tužiti ukoliko ti voda stoji u njivi, a nisi ništa učinio, tj prokopao da se ona može sliti u kanal.
Koliko se meni čini
 
Danas bio u vodama vojvodine,pa to je tamo haos,6 ljudi je zaduzeno za zalbe (ukljucujuci i telefonske pozive) za celu vojvodinu! Ljudi su dobili resenja za prodatu zemlju,za prodate kuce,za drzavnu zemlju(iako je isteko ugovor),ma... na sve i svasta. Ko nije bio kuci da primi resenje taj je dobio papiric u sanduce sa kojm treba da dodje u vode i preuzme resenje bez obzira odakle je svi moraju u Ns po resenje...

Poslato sa STF-L09 uz pomoć Tapatoka
 
Ja imam parcelu gde postoji kanal, i koji služi samo da se voda zadržava jer su pametnjakovici kontra pad napravili. I umesto na taj kraj da sad lepo prokopao i poveže sa drugim kanalom, njih zabole, zato će sledećom prilikom leteti tužba, sa moje strane.
Kanala nema ni kod nas svugde, a odvodnjavanje stize i redovni se plaća...
 
A sta tek ja da kazem koji placam za to odvodnjavanje a plac mi izlazi na obe strane na asfalt, kanal ima samo uz glavnu ulicu i to sluzi samo za odlaganje pokosene trave i lisca vec godinama. A kod mene su toliko podigli nivo ulice izvodeci kojekakve radove i krpljenja/asfaltiranja zadnjih 20ak godina da je skoro metar put iznad prvobitnog nivoa svih placeva niz ulicu! I naravno, sva kisa koja pada, sliva se direktno u dvoriste sa ulice... Isao u opstinu da pitam o cemu se tu radi, dobio sam samo ukratko odgovor "Samo ti plati, ni mi ne znamo nista k'o ni ti..." Eto... Je*e lud zbunjenog.
 
Стигло и мени за земљу која није 2 године на мом имену, преведена још 2016. и у катастру.

Послато са Леново К6 Ноте уз помоћ плуга
 
Opština Novi Bečej kanal za odvodnjavanje.... Ima stabala starih oko 10 godina pošto niko nije ni došao a kamo li očistio kanal za odvodnjavanje za koji se uredno šalje harač.
a8c93ec5ca5ba83caefa4542bbbb5d34.jpg
9884a11cfa55a1bb7c90c7e4705885d7.jpg


Послато са Moto E (4) Plus уз помоћ Тапатока
 
Opština Novi Bečej kanal za odvodnjavanje.... Ima stabala starih oko 10 godina pošto niko nije ni došao a kamo li očistio kanal za odvodnjavanje za koji se uredno šalje harač.
a8c93ec5ca5ba83caefa4542bbbb5d34.jpg
9884a11cfa55a1bb7c90c7e4705885d7.jpg


Послато са Moto E (4) Plus уз помоћ Тапатока

Biserno ostrvo su sredili u zadnjih godinu dana sto se tice kanala. Svaka cast, zaista
 
Код мене у Панчеву управо чисте. Покосили све до земље и извукли и одмах носе а не к'о ранијих година да стоји. Очистили само пола по дужини и изгазили Алмексу жито. Ја сам им забранио да улазе код мене па сам данас опрскао све са Гарлоном 3-А.
Морам да проверим у Пореској салдо за одводњавање. Све обавезе измирујем у року и сугуран сам да сам платио 2017. а послали.
 
Nazad
Vrh