Naknada za odvodnjavanje.

DusanA

Član
Učlanjen(a)
13 Okt 2009
Poruka
3.735
Lokacija
Crepaja - Banat
Meni su pcela da pristizu resenja za naknadu za odvodnjavanje, po selu cujem da to niko nece da placa. Kakva su vasa iskustva I misljenja o tome ?
 
Mi ovde moramo,i sopstveni i onaj deo koji je bio drzavna zemlja! :sta:
 
Zato I pitam, cini mi se da ce, ako se ne plati zaracunavati kamatu. Da li platiti ili ne ? Za drzavnu zemlju su nam zaracunali I taj izdatatak kada smo je placali za 2014
 
ja nisam do sad placao ali mislim da ocu sada jer nema para u dr.kasi tako da im pare trebaju a i masa je to para koliko u srbiji ima ha to je sila para a platicu cim dobijem za naftu pare
a ako se zeznem sa placanjem onda ulazim sa ovima sto su placali tv preplatu samo mislim da ovde nema oprostaja
 
Trebaju novci drzavi, ali trebaju I nama, ja sam od onih sto je uvak placao tv preplatu, pa sam ispao glup, stvarno se dvoumim sta da radim.......
 
Imao sam uplacen neki visak,(njihova greska) pa su mi prebacili i platio sam 10din, skuplja uplatnica.Medjutim kako ljudi pricaju ,zaracunavaju opasnu kamatu, cini mi se da ovaj put nece moci eskivirati ko sa tv,jer pretplata nije bila po zakonu a ovo odvodnjavanje je drugo i jako su se naostrili.
 
Meni su pcela da pristizu resenja za naknadu za odvodnjavanje, po selu cujem da to niko nece da placa. Kakva su vasa iskustva I misljenja o tome ?

????????
pa zar nisi to dobio u decembru ? takvo resenje sam dobio u decembru i platio sam. jer kod njih ide dnevna kamata na kamatu pa na mesecnom nivou izadje kao da si pare uzeo od zelenasa na kamatu ! ( ako nije za ovu temu izvinjavam se na off-uu )
 
Uvode porez na zemljsite sad od NG .. To cu placati . a navodnjavanje i odvodnajvanje NE . Jer od te dve stavke nemam uslova da koristim .. i obratno !
 
????????
pa zar nisi to dobio u decembru ? takvo resenje sam dobio u decembru i platio sam. jer kod njih ide dnevna kamata na kamatu pa na mesecnom nivou izadje kao da si pare uzeo od zelenasa na kamatu ! ( ako nije za ovu temu izvinjavam se na off-uu )
Dobio sam u decembru, ali tamo je placanje izdeljeno na 4 kvartala, ne mora se placate sve odmah.
 
Od 2012,ne znam tacno kog meseca je zabranjen obracun kamate na kamatu (konforna metoda)tj.ide kamata ali samo na osnovicu (prost interesni racun)a ne na osnovicu+prethodna kamata kako je do prosle godine bilo.Mislim da se sa odvodnjavanjem nije zezati posto je sada potpisnik resenja Poreska uprava a ne vode Vojvodine.
 
Dobio sam u decembru, ali tamo je placanje izdeljeno na 4 kvartala, ne mora se placate sve odmah.

mislim da gresis,jer za proslu godinu je odjednom a za ovu je na kvartale
zato nam i poslali u decembru da ne mozemo da se bunimo ( meni je stiglo posle povracaja za naftu pa sam im samo prosledio pare )
 
Kod nas u poreskoj jebe lud zbunjenog , gospodja na donjem salteru pise da naknada ide vodama vojvodine a ovi gore gde se uplacuje kazu da to ide poreskoj upravi jer je to njihov racun. I cujem da je bilo dosta gresaka za pozivom na broj tako da ljudi su u problemu. Bezobrazno je jedino to sto je dosta ljudi zbunjeno kada su videli sume na racunima a nije ima jasno da se placa i porez na drzavnu zemlju uzetu u zakup.

Moje misljenje je da tu stavku trebali bi da trazimo da se izostavi iz placanja kada se vec uzme zemljiste u zakup jer ocito je da je to jos jedna pljacka.

Da li drzava ili vode vojvodine plate sami sebi porez na odvodnjavanje na zemljiste koje ostane ne izlicitirano ???
 
Poslednja izmena:
Ja sam posle izbora(promenila se vlast u opštini)dobio da platim odvodnjavanje za prethodne godine ,jer nikad to nisam plaćao,pozamašnu sumu sa potpisom novog predsednika opštine:sjasi:Naravno to sam odmah pocepao i bacio_Ovo sad što sam dobio je ozbiljnije u smislu pošiljaoca,a suma je prihvatljiva,tako da ću platiti od goriva klada bude.Pošto je sada poreska uprava primalac mogu da nedaju potvrdu ako ti treba za nešto,ako nisi platio.
 
Ranije su marala da budu izmirena sva dugovanja gazdinstva, da bi se konkurisalo kod banaka i garancijskog fonda.
 
Evo zašta ja plaćam....lopovsku vam majku.....
28lthdw.jpg

34gstqv.jpg

2woymw5.jpg
 
Nije to nista sta da kazes na ovu cak je i rtv objavio kako je stanje pa opet nista,dok nam se voda nije sama povukla nisi mogao nista
poplava.jpg
 
Nazad
Vrh