Naknada za odvodnjavanje.

Jedno hipotetičko pitanje, npr. većinu od tih računa (porez, penziono, zdravstveno, odvodnjavanje) platim elektronski, preko telefona. Šta ako se desi da npr. moja banka prestane sa radom a meni tako stigne neki nepostojeći dug. Kako da dokažem da je palćeno ako ne mogu više iz banke dobiti potvrdu o plaćanju?
 
Jedno hipotetičko pitanje, npr. većinu od tih računa (porez, penziono, zdravstveno, odvodnjavanje) platim elektronski, preko telefona. Šta ako se desi da npr. moja banka prestane sa radom a meni tako stigne neki nepostojeći dug. Kako da dokažem da je palćeno ako ne mogu više iz banke dobiti potvrdu o plaćanju?
Uh, kad si pomenuo banku... Naime, imao sam račun u Vojvodjanskoj banci i zatvorio sam ga pre 7-8 godina. Barem sam mislio da jesam. Pre koji dan mi je stiglo neko obaveštenje od njih da na računu imam 0.27 dinara i da posto nije bilo prometa na tom računu više od dve godine oni će ga automatski ugasiti negde u februaru. Moram lično da odem da vidim kako to da sam "zatvorio" račun a nije zatvoren. Dobro da mi nisu natukli kakve kamate ili sta već.
Račune koje plaćamo čuvamo godinu ili malo jače a trebalo bi i čitavih 10 sudeći po raznim iskustvima.
A u vezi poreza i odvodnjavanja... platio sam po rešenju koje je stiglo proletos i koje je bilo za celu 2017 i 3 meseca ove godine to što je pisalo a pre par dana sam platio i za 9 meseci 2018. Čujem da se dele rešenja, još ništa nisam dobio ali bi trebalo da bude ok. Ali ko će ga znati...
 
Koja glupost, znaci mogu svima da nabiju neki dug, a vecina nece imati neke davne uplatnice i mora opet da plati... ma daaaaj.
Јесу ли рекли да морамо да ангажујемо књиговође па кад смо сви гракнули - одложили. Е сад ће фино да нас притискају па ћемо сами да их ангажујемо.::jako_besan::

- - - - - - - - - -

Kako da dokažem da je palćeno ako ne mogu više iz banke dobiti potvrdu o plaćanju?
То је питање за Јоргованку Табаковић.
 
Jeeste, sigurno. Koliko dugo te cuvene knjigovodje cuvaju arhiv? Znaci bolje vam je da imate knjigovodju ili ce vas drzava izvarat? ALOOO ljudi pa zasto su nastale sve te sluzbe nego zbog nas, izgleda da treba sve ispocetka... rusenje celog poretka. Narod oformi vojsku nekad tamo davno da ima ko da ga brani i kaze ovako, mi cemo raditi i spremit vojski hranu, a oni ce nas braniti. tako i sa policijom, kad ono trt, mi ih nahranili a oni ako se pobunimo odma nas apse. Tako i ove sluzbe.. Ajd da odvojimo koji dinar da rade ovo i ovo za nas, kad ono trt mi ih hranimo i jos nesmemo da im verujemo. Sve to treba ispocetka.
 
Kako funkcionise pozivanje na zastarelost duga, kod nas stiglo resenje prvi put da se od svake godine vode neke neizmirene obaveze, nije nista mnogo, ali iz principa ne bih da platim od 2003 ka ovamo.
 
Kako funkcionise pozivanje na zastarelost duga, kod nas stiglo resenje prvi put da se od svake godine vode neke neizmirene obaveze, nije nista mnogo, ali iz principa ne bih da platim od 2003 ka ovamo.
Valjda posle 10 godina nastaje apsolutna zastarelost
Ko jos nije dobio resenje trebao bi da ode do poreske uprave vidi svoje navodno dugovanje i ako ima starijih od 5 godina a u medjuvremenu nije dobio nikakvu opomenu moze da se pozove na zastarelost
 
To je u teoriji tako. Ali ako hoćeš da prodaš nekretninu, ili da je neko nasledi od tebe, taj dug ostaje, ne briše se. Kad tad će neko to morati platiti. S tim što ima fora da platiš samo glavnicu a kamata da se briše što je svakako fer sa njihove lopovske strane.
 
JBG-a !!!! ::jako_besan::
Ja danas platio taj navodni (famozni) "dug", bez objašnjenja od kada i šta...
Na sreću nije puno, oko 350 dinara, ali OPET, 350 dinara X xxxxxx ko zna koliko domaćinstava, pa ispadne i tu lijepa cifra haračlijama !!!!
 
Jedno hipotetičko pitanje, npr. većinu od tih računa (porez, penziono, zdravstveno, odvodnjavanje) platim elektronski, preko telefona. Šta ako se desi da npr. moja banka prestane sa radom a meni tako stigne neki nepostojeći dug. Kako da dokažem da je palćeno ako ne mogu više iz banke dobiti potvrdu o plaćanju?
Ukoliko tvoju banku kupi neka druga banka oni će preuzeti obavezu da čuvaju arhivu. Čak i ako bankrotira obaveza čuvanja arhive će preći na nekoga npr. Poštanska štedionica tako da samo plaćaj elektronski. Svakako je sigurnije nego da čuvaš uplatnice koje ko zna gde će stići.
Ja imam račun u Societe Generale i sa e-bankinga mogu da štampam potvrdu na kojoj piše "važi bez pečata i potpisa". Uglavnom nemam problema kad predajem takve potvrde o izvršenom plaćanju, mada su me jednom odbili u SUP-u pa sam morao u banku po pečat
 
Majku im lopovsku nama je stiglo nekih 20 000 kao duga iako je sve do sad uredno plaćano što je stizalo, a najveći apsurd je da je dedi stigao dug da plati oko 1 dinar.

Najveća muka je to što nikad ništa koristili nismo jer na jednoj parceli koja često pliva nema kanala 1km u okolini, druga najveća koja ima kanal nema vodu i suv je plus zatrpan komplet na više mesta od lisica i jazavaca već 20 godina, a na jednoj koja je na bregu i nikad ne pliva imam isto suv kanal za odvodnjavanje... pitam se samo dokle više, manje smo plaćali namete dok smo pod Turcima bili ::jako_besan::
 
“Vode Vojvodine” o naknadi za odvodnjavanje i dugovanjima --- izvor poljosfera.rs 08/01/2019

JPV “Vode Vojvodine”: Sve pristigle žalbe i prigovori biće razmotreni i rešeni po zakonu.


Kao što je javnost već upoznata, rešenja za naknadu za odvodnjavanje od prošle godine umesto Poreske uprave šalje JVP „Vode Vojvodine“.

Nova forma rešenja, odnosno prikaz novčanih obaveza na ime naknade za odvodnjavanje, kao i obaveštenje o stanju duga iz prethodnog perioda, izazvalo je mnogo nedoumica kod obveznika, navodi se u saopštenju ovog preduzeća.

Najčešće postavljana pitanja odnose se na nedefinisan vremenski period u kojem je nastalo prethodno dugovanje, neažurne podatke preuzete iz Katastra, kao i problem oko same dostave i uručenja rešenja.

Ovim putem obaveštavamo javnost da se dug iz prethodnog perioda odnosi na period od 2013. do kraja 2016. godine, kada je obračun naknade radila Poreska uprava. Kamata koja je iskazana, obračunava se po zakonom propisanoj kamatnoj stopi. Preuzimanje baze podataka o vlasništvu iz RGZ-a je osnov po kojem su obveznici zaduženi. U tačnost tih podataka nismo imali razloga da sumnjamo, a na netačnost nam je ukazano tek kada su obveznici počeli da ulažu žalbe. Naime, katastarske službe nisu ažurne u evidentiranju promena u vlasništvu, ili te promene nisu dostavljene JVP „Vode Vojvodine“.

... LINK
 
Nazad
Vrh