Naknada za odvodnjavanje.

Racun za maj mesec koji je placen,opet je stigao sada i sa kamatom i novim racunom za decembar..
Sta ciniti?
 
Jel istina da se odvodnjavanje placa samo u Vojvodini?
Истина. Зар ниси видео у решењу да је корисник средстава "Буџетски фонд за воде АП Војводине". Значи, адреса за притужбе Скупштина АП тј. "твој" изабрани представник.
У централном делу Србије Водопривреда и локална власт то напалаћују на разне начине чак и свакодневно. Нпр.: у мојој оштини тражили људи да се обезеди наводњавање кад смо већ поред Дунава. Урађен пројекат, направљена црпна станица (попео им се на главу пок. Захарије Трнавчевић), довукли цевчине и онда се неко зајеб'о. Изнео цену прикључка и кубика па се нико није пријавио да користи. И шта мислиш из чијег џепа је та "пропала" инвестиција?

- - - - - - - - - -

Racun za maj mesec koji je placen,opet je stigao sada i sa kamatom i novim racunom za decembar..
И ја платио а стигло ми решење, додуше без камате, да опет платим. Скенирам решење и уплатницу и пошаљем мејлом уз коментар да ако ми шаљу жалбу уплате 460 Дин.
Пошто је у потпису Славко Врнџић, други мејл шаљем на његово име са упозорењем да његови службеници ненемески торше наше паре. Цена коверте, папира и тонера, поштарина плаћена у пошти 21138, цена времена службеника, амортизација ...
 
Пре 8год мој матори је имао дуг за ПИО и Социјално један дан дошли Судски извршитељи са хипотеком на 5кј земње и роком од месец дана да платим све или земљ се оде....Они ће наплатити како год а ако не платите ви платиће ваше дете,унуче,праунуче.....Знам све да су смрадови и керови али рогови у џак не могу,осетио сам на својој кожи....
 
Кажу у мају сте платили за 1. квартал а сад је решење од априла до децембра. Рачуница каже 22,85 Дин. по ару.
 
И мени је стигло решење 13.12. а датум доставе 23. 11. Већ тече камата и пре него ми је уручено.
Ја сам се ангажовао за чишћење једног канала, па ћу покушати да вам представим како то изгледа. Причу сам започео у теми "колико површина имате под водом", (али не знам како да сада то убацим овде). Дакле, када су ме извођачи радова трећи пут слагали (они користе реч "обећати"), упутио сам се у ВВ (Воде Војводине), и госпођа која ради у сектору за одводњавање, ми је рекла да ја као физичко лице имам права да поднесе молбу.



Врло брзо сам видео да су поред канала укуцани кочићи, и после извесног времена добио сам одговор од ВВ.



Нису ни пипнули.
2016. сам поново отишао у ВВ, иста госпођа је била у канцеларији и када сам рекао да ништа није рађено, назвала је извођаче радова и тражила извештај за два дана, а ја да назовем почетком следеће недеље. Извештај није стигао, да назовем опет за недељу дана. Следеће недеље извештај и даље није стигао, па сам позвао госпођу да она дође, погледа канал па ако једног дана и стигне извештај, да зна о чему се ради. Заиста је дошла, и са њом и особа која је "надзорни орган" (ако се добро сећам), а позвала је и извођаче радова. Када су стигли извођачи радова (остао ми је у сећању њен коментар на њихов јапански џип "ооо лепо сте се моторизовали", а њима све мило, све им се бркови смешкају), кренули смо у обилазак канала. Када смо дошли до највећег зачепљења кренули смо пешице и све време имали различито мишљење, те нема пута поред канала, па не могу да раде - а пут са обе стране канала, те шта ће са земљом - а шта иначе радите са земљом, те пољопривредници су узорали пут (слеп пут,нема излаз на асфалт) и још пита "да ли је то у реду да се оре пут" - мој одговор је био да то значи да ће имати мање посла, јер како они одржавају и пут би личио на џунглу и показао сам руком на канал. Не могу више ни да се сетим шта су све измишљали, само да не раде. Као деца, они (извођачи радова и надзорни орган)- нема потребе, ја - има потребе, госпођа је ћутала. И на око 80м од насипа ДТД ја сам се спустио у канал, опкорачио воду и сва вода тече између мојих ногу, а да се нисам поквасио, и рекао да- ако нема потребе, нека они опкораче воду код моје њиве, где је водено огледало ширине око 4м, и ако се не поквасе, онда заиста нема потребе за извођење радова. И тада је госпођа проговорила -Доста више, да ли (извођачима радова) имате "неку машину", и када су они потврдили - урадите бар ову деоницу где је највеће зачепљење. Уливало је наду.
Али када до пролећа следеће године ништа није урађено, поново сам отишао у ВВ. Сада је у канцеларији био шеф сактора за одводњавање, и после пар размењених реченица, питао је да ли је сада канал код моје њиве прелио пут, и када сам рекао - да сада није, каже- ето нема потребе да се ради. Мој одговор је био да- то само значи да је канал на том делу где је рађен, рађен наопачке сада (после његових речи) по два основа, ем није прелио, ем од средине па све даље од улива. Тражио је да му дам постојећа документа, копирао, и - бићу обавештен. Обавештење изгледа овако




Мој одговор




Затим сам упутио писмо на 4 адресе:
Народној Скупштини Србије, Одбор за пољопривреду
Секретаријату за пољопривреду АПВ
Водној инспекцији
Заштитнику грађана



Добио сам одговор само од Заштитника грађана прво



А затим и




У одговору Заштитника стоји да прво треба да се обратим Водној инспекцији, а ја већ то јесам истим писмом као и њему, али нисам добио одговор. У потрази за писмом, у некој писарници су ме питали- да ли је писмо било препоручено, кажем- није, - па онда су бацили, само препоручено,- саветује службеница.

Некако пронађем Водну инспекцију, седиште је у Сремској Митровици, добијем број начелнице, назовем. Када сам почео да се представљам, прекинула ме и тражила да поновим име, презиме, број канала и- да, она зна за мене и то писмо, али је пошта то писмо загубила (???, веровали или не, службеница погодила), кажем- послаћу друго, - могу и Е-поштом, биће брже и дала ми адресу. По пријему ми је захвалила и дала моб. број инспектора, кога шаље сутра и да га могу назвати сутра после 8.
Када сам назвао инспектора, каже- да је на путу према каналу, али да он не зна зашто иде, када је недавно, тај канал већ обишао јадан други инспектор и да се његов извештај свакако неће разликовати од колегиног, кажем- да сам ја послао начелници документацију о каналу, -да, он је добио мејл од начелнице, али у облику који он не може да отвори, кажем - никакав проблем, ја ћу вам дати оригинале докумената, и показати канал, он- не треба њему ништа, он зна шта треба да ради. (?). И тако 15-так минута разговора.
Допис Водне инспекције (од првог инспектора, од овог са ким сам разговарао нисам добио)



И мој одговор



Канал је прошле године машински тарупиран, али не цео већ од 0-тог, па до негде 8,5км од улива, а ове хемијски третиран, средином године, отприлике истом трасом.
Па закључите сами докле ће нас довести ови и други (на вишим положајима) стручњаци.
Ако мене питате, на добром смо путу до БЕСМИСЛА.
 
javno komunalno preduzece ostatak socijalizma skloniste za partijske kadrove. skupstina srbije donela odluku da mogu naplacivati porez po hektaru da im ne bi iz budzeta davali. do sada poreska slabo naplacivala zato su dali njima oni imaju pravo da naplate milom ili sudskim izvrsiteljima. sta raditi sada platiti ne placati cekati kamatu plus trosak izvrsitelja. za neki protest paori mislim da nemaju nikakvu sansu na njih odma dzandarmeriju aktiviraju. jedino ako ima neko pametan da pravi pravu seljacku stranku da imamo predstavnike u skupstini.doduse risticevic je nesto govorio da ce biti mnogo porez na imovinu po hektaru plus vodoprivreda pio zdravstveno ali to kao da je napisao ovde na forumu.
 
Kod nas ciscenje kanala izgleda tako sto kanali gde ima drveca se ociste drvece iskubicira i podeli medju radnicima koji navodno ciste kanal,a ostatak se prodaje po 3 crvene(tri hiljade dinara).Naravno granje koje poseku bace nazad u kanal i ostave po putevima koje se razvlaci po ataru.Bas cu sutra slikati kao to izgleda i okaciti na FB i forum da vidite tu bruku!
 
ja danas zvao vode vojvodine i pitm odkud mi na svakom resenju dug kad od 2015 god sve redovno placam ona kaze dug iz ranijih godina nadji stare racune pa salji ja joj kazem da nemam sacuvane tj imam al ne sve e to je moj problem kaze i spusti mi slusalicu dal se mora platiti i ako je zaostatak duga star 4...5 god?
 
Koja glupost, znaci mogu svima da nabiju neki dug, a vecina nece imati neke davne uplatnice i mora opet da plati... ma daaaaj.

- - - - - - - - - -

A i taj risticevic, prvi je bio na spisku za traktor.
 
Nama se desilo da salju da je bio navodno neki "dug".... decembra 2017-su poslali neki dug od pre 6-7godina navodno.... Sa kamatom nakupilo se to na 50-60k... Medjutim odneli uplatnicu da imamo da je placena kompletna ta godina jos u februaru. Njima stale oci kada su videli uplatnicu od pre 6-7godina da se cuva, kao izvinjavaju se itd itd... potkrala se neka greska u sistemu.... to je bio izgovor... i to su bili sklonili.

A 2009 godine bila neka Leva banka i zatvorili komplet banku u Maju ne postoji vise banka. A mi bas taj zadnji mesec rada banke odneli da uplatimo informatiku tu 6-7crveni. I oni prime uplatu otkucaju da je placeno sve uredno i na tome se zavrsilo ja racun u dzep i kuci....(medjutim banka ponisi uplatu i pare sebi u dzep...) Da bi kasnije negde pred kraj 2016-te mislim stigla opomena iz Informatike pred utuzenje, jer nije placen taj jedan mesec iz 2009-te..... Odnesmo uplatnicu i oni kada su videli sta i gde je uplaceno ispricaju sta se desilo, jer nismo mi jedini mnogi su dolazili da se zale za konkretno taj mesec. Ali na kraju se moralo ipak platiti, samo je Informatika ispala fer pa su komplet kamatu otpisali....
 
Danas sam platio poslednja preostala tri kvartala za 2018. Ove godine sam počastio Vode Vojvodine sa ukupno 50.000 dinara. Njihov život je zaista iz snova, ležu im fine uplate a ne rade ništa. Doduše nije ni to za svakoga samo za one koji nisu upoznali stid i sramotu. Osnovno vaspitanje nalaže da je sramota krasti i živeti bez rada ali u ovom dobu je to mera sposobnosti. Na žalost sve ih je više i sve su alaviji. Donekle ih razumem, većina nema pojma kako izgleda zaraditi 50.000 dinara na tržištu ove zemlje takvom kakvo je i misle da novac raste na drveću. Za nekog surovi kapitalizam a za nekog napredni komunizam.
 
ja danas zvao vode vojvodine i pitm odkud mi na svakom resenju dug kad od 2015 god sve redovno placam ona kaze dug iz ranijih godina nadji stare racune pa salji ja joj kazem da nemam sacuvane tj imam al ne sve e to je moj problem kaze i spusti mi slusalicu dal se mora platiti i ako je zaostatak duga star 4...5 god?
Pozovi se na zastarelost duga ako te nisu opominjali do sada !
 
Koja glupost, znaci mogu svima da nabiju neki dug, a vecina nece imati neke davne uplatnice i mora opet da plati... ma daaaaj.

Sticajem okolnosti znam za slučaj čoveka koji je bio visoki oficir Titove OZNE i UDBE. Doživeo je duboku starost a u svojoj sobi je imao pet punih kofera sve moguče dokumentacije, od poštanskih uplatnica do svih sudskih rešenja i ugovora. Od pedesetih godina je brižljivo čuvao svaki plaćen račun za struju, telefon, komunalije, poreze, takse i sve ostalo. Tako je radio čovek koji je odlično poznavao sistem iznutra i jedno vreme bio njegov deo. Mislim da i nama u tom slučaju ništa drugo ne preostaje.
 
Nazad
Vrh