Naknada za odvodnjavanje.

Ja znam da je bila priča da ćemo biti oslobođeni poreza ali da je ipak trebalo da se plati.
 
2012. je bilo oslobođenje od odvodnjavanja zbog suše. Ko je bio platio za 2012. bilo je reč da će ti novci biti prebačeni za 2013. Međutim, za 2012. je bio jedan broj računa za odvodnjavanje, a od 2013. je bio drugi broj računa. Pošto sam ja bio platio za 2012. očekivao sam da će ta cifra biti prebačena za 2013. ali nije i ja sam bio dobio pun iznos da platim plus kamatu. Onda sam išao u poresku i tamo sam morao da pravim zahtev da se kamata odbaci i da mi preknjiže sredstva sa računa koji je bio u 2012. na račun koji je bio u 2013. Dakle ono što je poreska morala po automatizmu da odradi (jer nismo mi paori krivi što su oni promenili broj računa) svelo se da obveznik mora sam da ode i podnese zahtev za preknjiženje sredstava. Ko se tu nije snašao i proverio, moguće da vuče odatle dug jer računa da ima plaćenu 2013. sa sredstvima iz 2012., a ono uopšte nije preknjiženo. Pošto je poreska gledala samo stanje tog novog broja računa, onda su udarali kamatu jer nije uplaćeno na taj broj računa. Možda je to...
 
Samo da prijavim i ja sam dobio danas *naknadu za odvodnjavanje** koja nije velika za 2843 m2 /228.35 dinara /., ali to sto me izvuklo iz takta je *NEKI DUG * od 0.69 dinara. To znaci predhodni iznos je placen u celosti , isporucen od strane poste 23.05 kada sam ja bio odsutan do 11.06 i oni odmah zaracunali kamatu, jer je placeno negde 12.6.2018 .kada sam se vratio sa puta.
E sada mi je jasno jer na sadasnjem resenju /koverti pise/ DATUM PRIJEMA 19.11.2018 . A DANAS JE 03.12.2018 , to bi znacilo da je danas vec 14 dan od prijema ali u postu ne kod mene / neazurnost PTT / a u resenju pise 15 dana je za placanje od prijema /kome ako je posti onda istice sutra 04.12.2018. ako meni onda bi trebalo da bude 18.12.2018.. / Na ovoj teritoriji prva voda je na nekih 6.0 metara , to znaci nesto se placa pojma nemam .uzimanje para.
pod 1. razna resenja treba da stignu do 31.12 za sledecu godinu 2019. sa redosledom placanja kvartalno , a ne resenja za porez stizu 5-6 meseca tekuce godine. o vo za odvodnjavanje kasni i kao na 2 puta kada im treba para u kasi.. bez objasnjenja,. kod mene je to mali iznos ali verovatno ima kod koga je ogroman jer PTT ILI NEKO ne rade posao kako treba .Ili ,bolje da prestanem pisati jer sve mi je bolje ....

http://www.ico.rs/stizu-resenja-i-obavestenja-o-starom-dugu-za-naknadu-za-odvodnjavanje/
Iz “Voda Vojvodine” napominju da bi naknadu trebalo platiti u roku od 15 dana od dana prijema i ističu da se posle tog roka zaračunava zakonska kamata, pa se dešava da korisnici izmire osnovni dug, ali im ostane kamata koja stvara novi dug.


https://www.subotica.com/vesti/prigovori-na-racune-za-odvodnjavanje-id33712.html
 
Harač država, nesposobna da stvori prihode osim preko zateznih kamata, taksi, suludih rokova za plaćanje i fantomskih troškova.

Verovatno kada se žališ na obračun kamate moraš da platiš taksu od 400 dinara.
 
Hahahahhahahhahahhahahahhahah, ali ipak je ovo za plakanje:
"Međutim, JVP “Vode Vojvodine” ne poseduje evidenciju o uplatama za period u kome je Poreska uprava vršila obračun naknade za odvodnjavanje, pa obveznici zahtev za usaglašavanje stanja i osporavanje duga koji je naveden u obaveštenju mogu podneti samo ukoliko imaju uplatnice iz tog perioda."
Pa jel naša poreska uprava u Zanzibaru pa se ne može proveriti uplata?
Pa jebeni telefon u VIP-u ne možeš uzeti ako imaš neki dug u kreditmom birou, odmah provere sve.
Klasičan lov u mutnom, pa ko se upeca.
Ali ovo naravno poseduju
"
Prilikom primopredaja predmeta između Poreske uprave i JVP “Vode Vojvodine”, preneto je ukupno stanje duga, pretplata i obračunate kamate zaključno sa 31. decembrom 2016. godine."
 
Hahahahhahahhahahhahahahhahah, ali ipak je ovo za plakanje:
"Međutim, JVP “Vode Vojvodine” ne poseduje evidenciju o uplatama za period u kome je Poreska uprava vršila obračun naknade za odvodnjavanje, pa obveznici zahtev za usaglašavanje stanja i osporavanje duga koji je naveden u obaveštenju mogu podneti samo ukoliko imaju uplatnice iz tog perioda."
Pa jel naša poreska uprava u Zanzibaru pa se ne može proveriti uplata?
Pa jebeni telefon u VIP-u ne možeš uzeti ako imaš neki dug u kreditmom birou, odmah provere sve.
Klasičan lov u mutnom, pa ko se upeca.
Ali ovo naravno poseduju
"
Prilikom primopredaja predmeta između Poreske uprave i JVP “Vode Vojvodine”, preneto je ukupno stanje duga, pretplata i obračunate kamate zaključno sa 31. decembrom 2016. godine."

Biće tu kako se meni čini svi upecani,tj. svi oni koji nemaju uplatnice da pravdaju uplate.
 
kviz: Da li vam je porez + odvnodnjavanje veci ili manji od subvencija za 2018?
 
Već sam ranije u ovoj temi pisao o fantomskim potraživanjima za odvodnjavanje u ranijem priodu(2012-....i 200i više hiljada duga)koje naravno nisam platio:sjasi:Sada sam dobio oko 170 000,koje NARAVNO neću platiti,ALI ako ovi napredno potraju do MAJA možemo očekivati privatne izvršitelje na vratima jer zato je i izdvojena naplata od poreske uprave.Dakle pratimo pa kad dođu na vrata obaveštavamo,valda će dotle i kod nas da se pojave neki prsluci pa da se pridružimo:ppozdrav:
 
da li vode vojvodine naplacuju i pkb za zemlju koja se nalazi na teritoriji vojvodine. da li opstina zrenjanin naplacuje porez na imovinu tim istom pkb koja se nalazi na njenoj teritoriji
 
Da li je zemlja zaobljena kocka? Nemojte se igrati sa haračlijama iz vlasti, neki mogu da ne plate, a neki nemožete.

MV5BMTc4MDI1NzY1Ml5BMl5BanBnXkFtZTgwMzE3MTg3MjE@._V1_.jpg
 
Nazad
Vrh