Vremenske prilike u 2014-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Јел има блата између Каћа и Бидисаве, тамо где ће бити СПИТ?
 
Kad je susna godina svaka 'lokalna najava kise' obidje moj kraj, ove godine kad nam je kise vec i previse nijedna lokalna najava kise nas nije obisla i to se ispada ko da nikad padala nije.Poplava ucinila svoje a evo sad previse vlage opet pocinje da unistava neke od osjetljivih povrtarskih usjeva, valjda makar danas kisa obidje moje selo.
 
Amazon, kod nas krenu oblaci ali kad stignu na pola puta do sela,polovina ode na sumu a druga polovina na dunav,zato mi ni ne dobijamo kisu tako cesto,a mi u sredini,gde ces gore.A i nema nas puno iz Gaja, vas iz Bavanista je vise pa vas cuje bog kako kukate,zato i pokisnete uvek.Ddragan nije sad tu trenutno ali i on kuka odande da pada kisa u Bavaniste :haha:
 
Dali neko zna nesto pouzdano kako ce biti vreme od nedelje?svaki sajt za prognozu drugacije predvidja,treba da kosim detelinu precvetava ne znam dali da je kosim ili da scekam jos koji dan.
 
Jutros je bilo oblacno i sveze, kasnije se razvedrilo i ugrejalo je, a sada se opet naoblacilo..
 
Taj cuveni razvoj oblaka na Gledicu u severoistocnoj struji.

I uopste,statisticki struja koja najcesce donosi padavine je upravo severoistocna ali se ona javlja retko jer su naravno najdominantnija zapadna i jugozapadna.

U preko 90% slucajeva kad je bilo pljuskova u najavi u severoistocnom strujanju,u Novom Selu ih je i bilo.Fascinatna statistika
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh