Vremenske prilike u 2014-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nek slacinu prebaci samo u vojvodinu. Nama jos koja litra bi dosta znacila
 
Na jugu srbije katastrofa,pada 4 dana i 4 noci i to uglavnom jaka.mislim da ce kukuruz i zemlji poceti da propada...
 
Poslednja izmena od urednika:
Od jutros Morava kompletno oplavila deo polja ispod moje kuće. Oko 2 hektara kukuruza mi je već u vodi. Najveći vodostaj se očekuje tek noćas a golim okom se vidi kojom brzinom nadolazi. Nesreća...
 
A raste kao luda Morava još uvek,i to još tamo od Požege još uvek nadolazi,pretežno 7-8cm na sat.Ibar takođe raste 5-6cm na sat kod Kraljeva i dalje.

U skladu sa tim je ulila i kiša samo tako,jaka.Od 20h sinoć do sada 22,5mm.

Kratovska stena,kod Požege-porast Morave za skoro 4 metra !

nrt_grafika_area.php
 
Код нас неможе ништа нормално, или су пуције да сломиш ногу или блато
 
Nekad smo imali predivnu umereno kontinetalnu klimu,znalo se kada je koje godisnje doba.Sada je sve ekstremno,kiša ili nece nikako da padne ili kao sada u nekim krajevima pada pa nezna da stane dok sve ne potopi dok u nekim krajevima i dalje ne pada a par stotina kilometara razlike.Strašne slike,žao mi je jadnih ljudi koji će pretrpeti ogromne štete.
 
Nemam kisomer,ali mislim da se sva kisa srucila kod mene.Od sinoc pada ustaljenim tempom,i kao da nema nameru da stane.Prvo je nije bilo,pa smo kukali,sada nam je vise preko glave,pa opet kukamo,a onda je opet nece biti pa cemo opet da...I kada podvucemo crtu na kraju godine imacemo prosecne padavine na nivou normalnih godina.Princip sarmi,kupusa i mesa...
 
Cetiri dana i cetiri noci pljuskovi neprestano.Zasada nema opasnosti od Morave dosta smo vislji kao ni od potoka.Sto se atara tice predeli gde je obicno vodokrcivo potopljeni su najcesce predeli tj kotline u podnozju brda.Ja neznam koliko je palo tacno ali ispod 50 do 60 litara nije sigurno.Izorao sam njivu u brdu malo manju od hektara nije orana godinama i pooralo se krupno posle ove kise nadam se da ce da se malo raspe.Inace kad sam poceo da je orem vec sam je odredio za psenicu ujesen nije imalo nikakve sanse da se uradi ovoga proleca ali posle ove kise mozda i bude uradjena
 
Ne znam da li racunate padavine od noci ponedeljak-utorak ili samo za prethodni dan.Kod nas je palo 9+21+6 sve ukupno sa jutrosnjim padavinama,sto je ukupno 36 litara...e sad moguce je da je negde palo vise kise ne kazem,mi smo i dalje ispod 40!
 
Sunce sija , vetric pirka, popio kafu u basti, slabo je sever imao vajde od od ovih dole kisa! Posaljite nam ovamo te viskove:osmeh:
 
Ja sam imao srece nocas,zaobisla me kisa,od ponoci suvo,a pocela je jutros od 7h i sad je prestala.Do sada oko 60l.
T 8C.
Za sada ne lezi voda po njivama,ponegde po livadama koje su u ravnici blizu potoka.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh