Vremenske prilike u 2014-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Izmeri precnik na dnu i gore i saberi pa podeli na pola i dobijes jednake stranice pa puta visina.moze da se izracuna ali sigurno ima preko 150mm

- - - - - - - - - -

Nije ni čudo,kad je u Vršcu palo skoro 200 litara kiše !

Kakav potop u najavi za sutra ujutru:
Jel ovo za Petak?i jos Sumadija i Pomoravlje.al ce biti vode

- - - - - - - - - -

Krimi, kakva je razlika izmedju ove dve mape, osim sto me jedna pogadja, a druga masi..
Razlika je u vremenu prva je oko 8 po nasem vremenu ako se ne varam a druga u 11.
 
Poslednja izmena od urednika:
Tintoreti, šta tebe briga što sam ga pitao koji je prečnik kofe?
Ako ne zelite da niko komentarise vase postove onda posaljite privatnu poruku.
Totalno me ne interesuje zasto ste ga pitali koji je precnik kofe jer je nebitan za odredjivanje kolicine padavina, a ovo je tema u vezi toga tako da verujem da ste zbog toga pitali, ako niste onda spamujete, sto je zabranjeno.

Zamolio bih vas samo da obratite paznju na ton kojim mi se obracate. :ppozdrav:
 
Tintoreti, pitanje je bilo upućeno Srdjanu i očekujem od Srdjana odgovor jer je on postavio sliku. Na to pitanje pošto nisi imao odgovor nisi uopšte trebao da odgovaraš. Ako je Tintoreti isto što i Srđan onda sam ja Putin :haha:
 
Sada sija sunce ali i Kostolcu je izbio neki pozar ili zbog bode ili zbog groma. Po mom misljenju palo je 230l po m2. Jer bi toliko palo cm i da je kofa ceo m2 precnika.
 
Sigurno da hoce da steti nekim kulturama,prvenstveno povrtarskim kod kojih ce se javiti bolesti,a tu su nam sada i vodolezi .
 
Poslednja izmena od urednika:
O Bože kakve li kiše. Čuo sam za Uljmu, i da su neke ulice blokirane, čuo za Vršac isto, ludnica ove godine. Baš sam danas pričao sa nekim starijima, kažu da su naši stari nekoliko puta pomerali selo, dok se nismo skrasili ovde gde smo sad. A Uljma je i na nižoj nadmorskoj visini od nas, možda smo zato bolje prošli, samo su šančevi puni.

P.S. Ne može ona kofa od Srđan Žorž da bude 230l po m2 samo zato što je do 23cm puna, jer nije kofa 1x1m, nego je manji obim. Nisam neki stručnjak za matematiku, ali po mojoj proceni palo je manje od 150l/m2 cca 120l
 
P.S. Ne može ona kofa od Srđan Žorž da bude 230l po m2 samo zato što je do 23cm puna, jer nije kofa 1x1m, nego je manji obim. Nisam neki stručnjak za matematiku, ali po mojoj proceni palo je manje od 150l/m2 cca 120l

Nije bitna zapremina i oblik, bitno je da su strane pod pravim uglom od 90 stepeni u odnosu na dno. Onda visina u mm daje litražu.

Uzmi recimo 1x1m posudu kvadratnog oblika i u nju ubaci cev prečnika 30cm. Hoće li se nivo vode podići unutar cevi ili će biti isti kao u toj posudi?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh