Plugovi-dodaci

Zvao sam Branka kod njega su daske 6500, meni treba jeftinija varijanta jer ih spremam za prodaju.Jedino ako hoce da mi da popust.

Narucio sam nov vogel 756.20 pa mi ovaj 755 nije vise potreban.
 
Poslednja izmena:
Koja firma iz juznog banata je pravila onaj cesalj za plug, od klinova drljace? Ne uspevam da nadjem
 
Na cega sve da obratim paznju kod postavljanja pretpluznjaka kod 757 pluga? Tj koji ide napred a koji nazad,koliko od zemlje da se podignu? Hvala.
 
Мислим да мораш одсећи парче плочевине која држи главу на првој бразди остало у њиви ја сам све наместио кући али у њиви се све покаже.
 
Imam ja pretpluznjake na 757.2... Dubina rada pretpluznjaka treba da je 5-8 cm (zavisi od korova-mase koja se zaorava) Ako ide dublje onda je veci otpor I teze je traktoru, a moze I da se odvali Ili iskrivi nosac pretpluznjaka (ja sam vario od U profila). A druga bitna stvar je da se ostavi dovoljno prostora izmedju pretpluznjaka I pluzne daske koja je iza jer tu zna da zagusi ako je velika masa
 
Prednji i zadnji pretplužnjak za IMT 757 imaju različite krivine nosača pa prvo tu obrati pažnju gde koji montiraš. Dubina će ti se sama reći u oranju, ako pretplužnjak gura masu i potom guši - plitko je, ako ide preduboko onda manje ostaje zemlje za glavnu dasku pa nejednako slaže a i teže je traktoru. Dakle tek toliko zemlje da ima na pretplužnjaku da ona lepo skida masu sa daske pretplužnjaka i gura masu na dno brazde.
 
Po knjizi pretpluznjaci idu od 1/3 do 1/2 dubine oranja. Znaci ako ores na 25cm pretpluznjaci bi trebalo da idu u dubinu od ~8 do ~12 cm.. Retko ko ore tako da skidaju pola brazde, mislim da je u praksi najcesce to tu negde oko 1/3 dubine brazde..
 
Ima li ko iskustva sa manganskim raonicima za 757 sto ih pravi Sudar.
Do sad sam koristio Hudjikove samoostrece ali sad su bezobrazno skupi.
 
Eto i ja se lozio da uzmem od tog Sudara daske plazove i lemese, ali mi rece rodjak da je uzeo njegove lemese ,te manganske i da nisu ni za qrac, kaze poderali se kao da su od lima.
 
Montaza deflektora
Deflektori su skrojeni i savijeni kod obliznjeg bravara
9c638993d56bd68bad2d3789c2385715.jpg
 
Imal ko iskustva sa raonicima kovacke radionice Elmaz?
Kakvog su kvaliteta, imal ih ko na plugovima kako su se pokazali


Gesendet von iPhone mit Tapatalk
 
Nazad
Vrh