Plugovi-dodaci

Sve je u suštini dobro oru obe strane jednako jedino je problem kad izravnam plug u zemlji vodoravno tada prva glava ide jako duboko u odnosu na predzadnju i zadnju,tako da odvijam topling do te mere da rade sve jednako i tada kad pogledam plug sa strane kao da stoji zavaljen natrag suština svega ne mogu da ga izravnam u brazdi....Mada ore on lepo i ovako nema šta.
 
Da li si negde na netu nasao podesavanja takvog pluga ili uputstvo za upotrebu.To bi ti mnogo vise pomoglo nego podesavanje pomocu foruma.
 
Znam kolega ali ne mogu da nađem uputstvo,pazi lako se on vuče i namestim ja njega da on lepo redi bez zanošenja itd ali eto primetio sam na slikama plugova na netu da ti šrafovi ne stoje baš kao kod mene...nek ide u očin probaću jednu stranu da malo zakosim pa ću videti...
 
Dali plug kad stoji na betonu treba da stoji ravno tj lezi na raonicima a plazevi malo budu podignuti?Jer kod mene na Rabi kao da su glave malo pobodene napred,i kad orem nikako ne mogu da ga izravnam u zemlji... a ima dosta mogućnosti štelovanja,ovih dana to radim uz pomoć kolega sa foruma:ppozdrav:
Imam ja rabea...i kod mene stoji malo na dole,ali moze lako da se digne...to tako radi godinama,ne diraj nista...
 
Od kog imt pluga je ova glava?
22830999_10215283288662320_1683375796_o.jpg
 
Ako ga pusti zena:haha:

Obavezno dolazim.

Samo da ne bude kao u onom vicu:Dogovore se drugari jedno veče dok su bili u kafani da idu jedno jutro na pecanje i jedan kolovođa se hvali kako je pravi gazda u kući i žena mora sve da ga sluša.Kad su došli ujutro po njega,trube na sirenu, on jedva izađe ispred kuće i kaže drugarima:Idite vi na pecanje ovaj put bez mene,ko njoj j..e mater.
 
Ipak sam na svoju ruku gledajući plug u brazdi svih šest glava tj gledao sam da plazevi budu u ravni sa glavnom gredom pluga,i dobio sam ono što treba sad mogu da ga vodoravno izravnam i lepo podseca zemlju ne kida je preporodio se i traktor i plug...Eto ako neko ima takav problem neka pokuša ovako da ga reši.
 
Ipak sam na svoju ruku gledajući plug u brazdi svih šest glava tj gledao sam da plazevi budu u ravni sa glavnom gredom pluga,i dobio sam ono što treba sad mogu da ga vodoravno izravnam i lepo podseca zemlju ne kida je preporodio se i traktor i plug...Eto ako neko ima takav problem neka pokuša ovako da ga reši.

Čekaj , šta si uradio ?
 
Sve glave sam popustio i namestio tako da su u ravni sa gredom pluga dok plug stoji na betonu,sad imam čistu brazdu i lepo podsecanje raonika zaista osetna promena na bolje.Od kad imam taj plug nikad nisam mogao da imam čistu brazdu i uvek je plug u brazdi stojao malo ka gore kad zavijem toplink onda prva ore preduboko išlo je to tako godinama.Gledajući slike takvih plugova na netu primetim da glave na većini plugova stoje u ravni tj vodoravno sa gredom pluga tako sam i ja namestio jer ovaj plug zaista ima dosta podešavanja tj mogućnosti.Sad kad je u brazdi stoji vodoravno u odnosu na tlo...Počinjem sutra sa oranjem pa će biti i koja slika...
 
Treba mi savet koji su raonici bolji Huđik ili Čantavir? I još nešto deflektori oni sečeni (sa tri prsta) ili oni koji nisu sečeni već su kao originalni od plastike.
 
Nazad
Vrh