Plugovi-dodaci

Odg: Plugovi-dodatci

lucky je napisao(la):
Da li su predpluznjaci bolji o deflektora kad je u pitanju zaoravanje kukuruzovine? Ja sam na mom "757" napravio metalne deflektore i mogu Vam reci da je zaoravanje odlicno i nema gusenja. Jedini problem je sto mora da se ore malo dublje da bi deflektor hvatao zemlju a kako orem sa R-65 nije joj bas lako. Da li bi sa predpluznjacima islo lakse ili ne?

Jel mozes da slikas to kako si napravio i da postavis slike?
 
Odg: Plugovi-dodatci

Nema potrebe za ostrenjem, samo mora postojati onaj spic dole [ ako ga ne bi bilo ''brljavo'' bi radio].Ja imam Hudikov i ne tupi se tako lako.Nije reklama, jer istarupanu masu [kukuruzovinu] spaljenu oko 50%,bolje zaorem bez predpluznjaka nego sa njim - 539 i IMT 610-14.
 
Odg: Plugovi-dodatci

topalovic je napisao(la):
stavio bih na plug 756VK predpluznjake pa me interesuje kako se stavlja da li ima neko da slika i postavi sliku :cao:
Mislim da je mnogo jeftinije da probas sa deflektorima. Ja sam odusevljen kako dobro zaorava kukuruzovinu sa deflektorima.
 
Odg: Plugovi-dodatci

velja imt 540 je napisao(la):
kakav je to plug jer visoki i kako ga nosi 539
furmlj.jpg
 
Odg: Plugovi-dodatci

za @ Rale 83 - sad sam video slike onog tvog pluga,crvenog.Kako i od cega se prave ti nozevi na daskama umesto crtala?Samo se navari ili...... :ppozdrav:
 
Odg: Plugovi-dodatci

Farmer Bob je napisao(la):
za @ Rale 83 - sad sam video slike onog tvog pluga,crvenog.Kako i od cega se prave ti nozevi na daskama umesto crtala?Samo se navari ili...... :ppozdrav:
Sedi jedan . Ne pratis na casu , naisao sam na taj plug putem , a clan ivan se interesovao za 2brazdni regent a ovaj je oblikom mnogo slican regentu , pa sledeci put kad sam prolazio slikao sam mu .

Post je spojen: [time]1290702259[/time]
_________________________________________________
Imam jos jednu sliku gde se bolje vidi kako izgleda al sad nece da je ucita
ivan610988 je napisao(la):
I ja imam 756VK. I mene interesuje sta je bolje, i po mogucstvu jeftinije.
Nemoj uzimati predpluznjake, 756 je kratak plug a i ovako se gusi, po eni pretpluznici su za plugove sa
brazdama od 40cm i duzinom preko 1050 po brazdi . U selu smo svi skinuli predpluznike zbog gusenja,
znas da ovi nasi nisu ni culi za tarup
 
Odg: Plugovi-dodatci

lucky je napisao(la):
topalovic je napisao(la):
stavio bih na plug 756VK predpluznjake pa me interesuje kako se stavlja da li ima neko da slika i postavi sliku :cao:
Mislim da je mnogo jeftinije da probas sa deflektorima. Ja sam odusevljen kako dobro zaorava kukuruzovinu sa deflektorima.
ma stavio sam plug vucem sa rakovicom 65 i jako dobro prevrce brazdu ali ne mogu sve da zaorem pogotovo posle branja kukuruza
 
Odg: Plugovi-dodatci

pozz svima!!
imam jedno pitanje ako neko hoce da mi odgovori.
Interesuje me koji dvobradzni plug da kupim za IMT 539 a da je visoki klirens,po vama koji mu najbolje pase i koji najlakse vuce.Imam neki IMt-ov sa niskim klirensom ali mnogo lose zaorava i kukuruzovinu a i zitnu slamu.
 
Nazad
Vrh