Plugovi-dodaci

Odg: Plugovi-dodatci

Ima to vec objasnjeno u glavnom radi se o tome da kisa spere pesak posle x godina na x cm,pa ga tim dubokim oranjem "vade" na povrsinu.
 
Odg: Plugovi-dodatci

Imam jedno "banalno" pitanje, al šta da se radi :udri: Naime, raspitujem se da uzmem predplužnjake za vogela ravnjaka, ali ne mogu da se sporazumem sa likom koji ih prodaje, jer on to valjda skida sa plugova obrtača, pa razlikuje samo levi i desni predplužnjak. Dakle, koji od te dve vrste predplužnjaka paše na vogela standardnog trobrazanog ravnjaka , da se ne zeznem pa da moram da ih vraćam :sta:
 
Odg: Plugovi-dodatci

ljudi ja planiram da napravim pred plužnjake od zagrtača kukuruza onoga što se dodaje na špartač
 
Odg: Plugovi-dodatci

velja imt 540 je napisao(la):
ljudi ja planiram da napravim pred plužnjake od zagrtača kukuruza onoga što se dodaje na špartač
Napravi ih :D mozda ce uspeti da savladaju otpor , a mozda i nece
Farmer II je napisao(la):
panonstib je napisao(la):
Hvala :cao:
Uzmi leve ,bice jeftiniji :D vec stvaram sliku u glaci kako bi funkcionisalo :haha: letela bi zemlja na sve strane
 
Odg: Plugovi-dodatci

ja sam ove godine kupio nove predpluznjake za dvobrazni plug imt-610-14 i prvi put sam sa njim zaoravao stajsko djubre,svo djubre se zaoralo tako dobro da se nevidi nista na povrsini dok je komsija orao bez pretpluznjaka i pola djubreta mu je ostalo na povrsini.i jos nesto kad sam kupovao prevrtace nisam hteo da kupim imt-ove trokrake jer uopste nisu kvalitetni i posle se pokraju prsti vec sa kupio vogelove prevrtace i razbusio rupe i sada ce raditi jos 20 god. od punog su materijala i nema sansi da se iskrive.
2s8651k.jpg
 
Odg: Plugovi-dodatci

zzivica je napisao(la):
i jos nesto kad sam kupovao prevrtace nisam hteo da kupim imt-ove trokrake jer uopste nisu kvalitetni i posle se pokraju prsti

To zavisi od koga kupiš te deflektore. Ja sam za moj IMT plug kupio od Huđika i pošto ugao savijanja ta tri pera nije bio dobar ja sam ih oblikovao onako kako sam mislio da treba. Ono što hoću das kažem je da nije bilo šanse da se na ladno bilo šta uradi (osim da se polome) već smo morali da ih grejemo i tek tako krivimo (odnosno ispravljamo jer su bili previše savijeni), jer je dobar čelik od koga su napravljeni. Za Leoparda sam kupio od firme koja prodaje "Original Frank" proizvode (mada ovi deflektori nisu bili OF već neka domaća mala privreda) i isto su veoma dobri. A znam i za slučaj gde se ti troprsti deflektori isprave u dva kruga oranja jer je nekvalitetan materijal (moj brat je bio taj srećnik koji je kupio te sranje deflektore :D ).
 
Odg: Plugovi-dodatci

posto sam i ja mislio da stavim vogelove deflektore na imt pitam kako se pokazalo u radu jel bolje prevrce nego sa originalima
 
Odg: Plugovi-dodatci

zzivica je napisao(la):

zzivica nemoj se ljutiti ali plug ti izgleda ko neka igračaka sa kirvaja , pa daj ga barem ofarbaj da izgleda donekle na nešto , meni liči kao ovaj tuning

83nissan_taj-jackobs_lr.jpg
 
Odg: Plugovi-dodatci

ako dobro vidim,oce da stavi drljacu da odma ravna,barem meni na to lici,drzac za drljacu ili tako nesto :sta:
 
Odg: Plugovi-dodatci

2n6ckfo.jpg

evo i mog vogel noot-a :) oremo od 1998 s njim, vukao ga prvo par god IMT 5106 dok smo imali, a od tad ovaj ... naradio se ko crni djavo :cao: , odlican plug, taman za traktor, prezadovoljni, stavili smo raonike sa promenljivim vrhom : ) extra stvar, svakom bi preporucio :ppozdrav:
 
Nazad
Vrh