Plugovi-dodaci

dicki

Član
Učlanjen(a)
1 Apr 2009
Poruka
841
Lokacija
Sirig
Tema za dodatnu opremu na plugovima, iskustva, predlozi.
 
Odg: Plugovi-dodatci

Eh,sto ovu temu nisi ranije otvorio, juce sam dosta o predpluznjacima pisao u plugovima.
 
Odg: Plugovi-dodatci

Skupo,Nisam ga uzeo kad sam plug kupovao zato što sam plug sa predplužnjacima točkom i nosačem crtala platio 3050 dm a za crtalo sam trebao da platim još 350 dm.Ako imaš nosač i onu kandžu koja je držala crtala na imt plugu možeš da staviš crtalo od imt pluga.
 
Odg: Plugovi-dodatci

Ja bi voleo da negde nađem od neke vadilice za repu tj. disk kao kod tanjirače (naravno jači ) , i to sve na ramu kao od crtala . Video sam tu skalameriju u radu i oduševio se .
 
Odg: Plugovi-dodatci

imam traktor belorus 1025 ravan most koje plugove mi preporucujete za njega??Traktor mi je nov star meseci pa nebi uzeo bilo sta da ga upropastim.
 
Odg: Plugovi-dodatci

Lala iz Banata je napisao(la):
Zna li neko posto je crtalo za Vogela?
Mi smo montirali crtalo sa 757 na vogela l950, jako lepo je radio sa tim crtalom.Ćeš da obesim neku sliku kako to izgleda?
 
Odg: Plugovi-dodatci

Moze. Mora da napravim onda i drzac crtala posto ga nemam. Imam crtala od 756 i 754.
 
Odg: Plugovi-dodatci

Važi, ajd sutra ću. I nije ništa komplikovano, treba ti samo onaj držač za crtalo sa 2 šrafa, koji je i inače na 757. Na vogela se samo navari jedna ploča sa 2 rupe i to se montira tu, al caka je gde da se to navari. Sutra slike. :cao:
Post je spojen: [time]1260377169[/time]
_________________________________________________
evo slika po dogovoru. trenutno nije crtalo na plugu, ali mislim da je po slikama prilično jasno kako to izgleda.E da, crtalo je predviđeno za 2 brazde(zimsko oranje), pošto sam ja 3.brazdu stavljao samo za ugar i tada sam radio bez crtala
23stdm0.jpg

334874o.jpg

wbffpj.jpg
 
Odg: Plugovi-dodatci

Lala iz Banata je napisao(la):
Zna li neko posto je crtalo za Vogela?
trenutna cena je oko 300 eura.
100 eura je nosac, i 200 je crtalo sa kandzom.

paracinac je napisao(la):
imam traktor belorus 1025 ravan most koje plugove mi preporucujete za njega??Traktor mi je nov star meseci pa nebi uzeo bilo sta da ga upropastim.
i ja imam 1025 i vuce vogela 3x12'' resetkasta daska, bas ybog toga sto je on samo 105 ks, i 4 klipa
 
Odg: Plugovi-dodatci

Moje iskustvo sa plugovima nije lose. Ja imam IMT 757.20 x 2 imam Leoparda trobrazni x 2 i imam vogel not 1020 M S sa resetkastim daskam. Plugovi IMT nisu losi i lepo zaoravaje biljne ostatke ali daska im jako brzo zardja kada pokisne u roku od nekoliko sati. KOD LEOPARDA je to samo sto moze da radi ugar i setveno oranje,a sto se daski tice isti je slucaj kao kod IMT. A kod VOGEL NOTA daske su resetkaste i mnogo je manja potrosnja goriba i mnogo manji otpor tako da traktor sa lakocom radi. A zaoravanje je savrseno cak postoji mogucnost stelovanja zahvata glave sto je velika prednost na odnosu nasih plugova. A sto se tice kvaliteta raonika i daski je jako kvalitetna. ko ima vogela znace o cemu pricam.

Post je spojen: [time]1263328623[/time]
_________________________________________________
24683fq.jpg
 
Odg: Plugovi-dodatci

evo vidim da se spominju pretpluznjaci...tamo ljevo je orano bez pretpluznjaka,zadnjih par prohoda sa njima...
agri-foto_6987386_6987422_7697091.jpg
 
Odg: Plugovi-dodatci

ovo je plug za rigolovanje zemlje za vocnak i vuce ga buldozer
 
Nazad
Vrh