Sterilizacija zemljišta u plastenicima

Nisam ,upste nije odradio posao, tako da nepokusavate ,jeftin jeste ali zato nevalja :zli:

opet mi se javilo padanje rasada paradajza na istom delu plastenika kao i prosle godine
sreca sto mi je ostalo jos par rasada da popnim pa cu kombinacijom talstera i jos nekih hemija da pokusam da spasem ostale a posle paradajza sledi sterilizacija basamid granulama :D
 
Planiram ovih dana da uzmem basamid granulat i da sa njim sterilisem zemljiste

Da li je to uopste potrebno ili se moze i bez toga.

Da li je malo drzati taj preparat 15 dana pod folijom ili je neophodno vise?

Koliko treba da se provjetri zemljiste?
 
dze2010 je napisao(la):
Planiram ovih dana da uzmem basamid granulat i da sa njim sterilisem zemljiste

Da li je to uopste potrebno ili se moze i bez toga.

Da li je malo drzati taj preparat 15 dana pod folijom ili je neophodno vise?

Koliko treba da se provjetri zemljiste?
na preparatu imas obimno upustvo pa sad da ne pisemo samo se predrzavaj njega i nista se neboj
 
Nisam ,upste nije odradio posao, tako da nepokusavate ,jeftin jeste ali zato nevalja :zli:

opet mi se javilo padanje rasada paradajza na istom delu plastenika kao i prosle godine
sreca sto mi je ostalo jos par rasada da popnim pa cu kombinacijom talstera i jos nekih hemija da pokusam da spasem ostale a posle paradajza sledi sterilizacija basamid granulama :D
KORIŠĆENJEM KOMPOSTA, ti se to neće događati, ma kolko godina za redom sadio jednu te istu kulturu.
 
Drugari,

u mom gradu nema da se kupi Basamid kojim drugim sredstvom mogu da uradim dezinfekciju plastenika? Kako vi to radite?
 
Ima li neko kakvih novih isustava u vezi sterilizacije zemlje u plastenicima, kod mene se kod dugogodišnje proizvodnje nakupilo mnogo bolesti po pitanju korijena paprike, toliko da je postalo jako rizično dalja proizvodnja. Što se tiče Trifendera jedan stručnjak mi je rekao da je radio test sa Trifenderom i da je došao do podatka da je sigurna proizvodnja samo sa dozom od 40 do 50 kg po hektaru što je jako skupo.
 
Koliko bi trebalo ili Fos.aluminijum ili Kaptana ili Ridomila kroz kap po kap da dezinfikujem zemljište u plasteniku.a već sam rasadio nešto paradajza i paprike.
I da li bi moglo takodje neki insekticid kroz sistem.na primer neki Bifentrin.i u kojoj količini??hvala i pozdrav

Послато са LG-M250 помоћу Тапатока
 
Opis


Dioxy Activ Supra AGRO

Tečno koncentrovano sredstvo za brzu, efikasnu i produženu dezinfekciju u primarnoj i sekundarnoj poljoprivrednoj proizvodnji na bazi hlordioksiada.

Intenziviranjem primarne i sekundarne poljoprivredne proizvodnje proizvođačima se postavljaju veliki zahtjevi u smislu produkcije što većih prinosa, maksimalnog kvaliteta i visokog stepena biološke ispravnosti finalnog proizvoda.

Ograničeno ili zabranjeno korištenje određenih hemijskih preparata, ispunjavanje kriterija traženih standarda, certifikacija ciklusa proizvodnje i proizvoda, sve skupa zahtjeva apsolutno moderna rješenja u pogledu dezinfekcije medija, proizvoda, pogona, alata i opreme.

Ne postoje univerzalna rješenja za eliminisanje štetnih organizama u poljoprivredi. Na tom putu predstavljamo Vam vrhunski preparat ta dezinfekciju u poljoprivredi, pod imenom, Dioxy Activ Supra AGRO. Superioran u poređenju sa ostalim preparatima iz oblasti dezinfekcije, odlikuje se sljedećim karakteristikama:

EKOLOŠKI PRIHVATLJIVA FORMULACIJA PREPARATA ZA DEZINFEKCIJU
SIGURAN ZA PRIMJENU, NEMA OPASNOSTI OD TROVANJA LJUDI I ŽIVOTINJA
BRZO I UČINKOVITO UNIŠTAVA SVE VRSTE PATOGENIH ORGANIZAMA (BAKTERIJE, VIRUSE, GLJIVICE, ALGE)

  • PRILIKOM PRIMJENE NIJE POTREBNA ZAŠTITNA OPREMA APLIKATORA
  • NE POKAZUJE ABRAZIVNOST NITI OŠTEĆUJE MATERIJALE KOJI SU ISTIM TRETIRANI
  • NEMA OGRANIČENJA U POGLEDU VREMENSKOG PERIODA ULASKA NA TRETIRANE POVRŠINE NITI KARENCENAKON PRIMJENE NE ZAHTJEVA PONOVNO SPIRANJE TRETIRANIH MATERIJALA I POVRŠINA.

MJESTO PRIMJENE:
Zemljišta na otvorenom polju i u zaštićenim prostorima, zaštićeni prostori, supstrati, sjemena, biljke, sadnice, presadnice, alati i oprema, plodovi (jestivi dijelovi biljaka), materijali i oprema u produkciji gljiva, prostori za skladištenje i preradu, oprema u pogonima, dostavna vozila, ambalaža, voda i ruke.

Tretiranjem voća i povrća sa preparatom Dioxy Activ Supra AGRO postižemo:

  • Kvalitet
  • Produženje roka trajanja
  • Povećanje prinosa
  • Svježinu


 
Nazad
Vrh