Ракија од шљиве

Zasto mislis da mi je bitaniji kvantitet od kvaliteta? Mi smo probali da pecemo i bez secera pa smo uvideli da je to sranje od rakije!!
Na tih 650kg strpano je 18kg secera, jel to mnogo??

- - - - - - - - - -

Dodji jos koliko danas, bice i vruce dzigerice :osmeh:
 
Ma zezam,kod nas kada je pečenje rakije u pitanju svi samo pričaju koliko su dobili što se tiče kvaliteta to je u drugom planu.
Rado bi skoknuo ali danas puštam prepeku od šljive,juče sam prepekao jabuku a od sutra opet jabuka na redu .Valjda do nove godine završim.
 
Kod nas, kome kvalitet nije na prvom mestu taj i ne razmislja o prepeku, a kamoli da mu kazes da prvenac treba odvojiti i patoku, takvi ljudi peku meku rakiju bukvalno od pocetka do kraja!!!
Mi nismo u toj prici i vodimo racuna, jer se sva dobijena rakija popije u krugu nasih prijatelja i cenimo samo dobru prepecenicu :ppozdrav:
Jel imas sta jabuka za rakiju?
 
Kod nas, kome kvalitet nije na prvom mestu taj i ne razmislja o prepeku, a kamoli da mu kazes da prvenac treba odvojiti i patoku, takvi ljudi peku meku rakiju bukvalno od pocetka do kraja!!!
Mi nismo u toj prici i vodimo racuna, jer se sva dobijena rakija popije u krugu nasih prijatelja i cenimo samo dobru prepecenicu :ppozdrav:
Jel imas sta jabuka za rakiju?
Ima kolko hoćeš.
 
Zasto mislis da mi je bitaniji kvantitet od kvaliteta? Mi smo probali da pecemo i bez secera pa smo uvideli da je to sranje od rakije!!
Na tih 650kg strpano je 18kg secera, jel to mnogo??

- - - - - - - - - -

Dodji jos koliko danas, bice i vruce dzigerice :osmeh:

Zasto tvrdis da je bez secera sranje od rakije kad je poznato da sa secerom dobijas samo kolicinu i nista vise.
 
Svi koji su uzimali jauke od mene su me odreda pitali koliko šećera da stave,kada im kažem da ne stavljam šećer ne veruju mi.Onda radi lakše komunikacije kažem stavi po izboru.Takođe ne merim ni količinu ,kada se bure napuni ja donesem drugo i tako redom.
Ima tu na forumu se pisalo i 10 kg su stavljali u dunju:ideja:

- - - - - - - - - -

Zasto tvrdis da je bez secera sranje od rakije kad je poznato da sa secerom dobijas samo kolicinu i nista vise.
Potpisujem.
 
Pre dve nedelje ispekao prvu ovogodisnju rakiju od Cacanske rane.#10lit komine 35 ljute na 24 gradi i 6 litara mene na 10 gradi.
Sada se priprema komina od Cacanske rodne.
 
Ja sam prekjuce ispekao rakiju od sljive.
Radi se o ranki ...ukupno komine 300 litara...
Prepekao i dobio 24 litara od 21 grada odnosno 52,5 stepeni...
Kad "ukrti" he he he , ako ostane nesto, taman spadne na dvadeset i onda bude pitka , samo tako...
 
Pa dobro, stvar je ukusa...mislim to sto se tice jacine...
A inace meni predstoji i berba grozdja, tako da cu jos peci rakije ove sezone...
 
Prevrnuo mi se kom t.j potonuo mi je gornji deo i sada imam budjav ukus rakije dali ce mi se u prepicanju eliminisati ili da dodajem nesto u prepek.
 
::novac::
Ako neko moze da izracuna,ugrubo.
NE razumem se u tehnologiju proizvodnje.
KOliko bi trebalo da se dobije rakije od 2500 kg sljive i 150 kg secera.
Zasto toliko secera,ne znam,samo me je komsija zamolio da mu nadjem odgovor.VAljda radi po pola sa nekim,pa se plasi da ga ne "zavrne"....
 
Količina koju e dati šljiva zavisi od količine šećera u samoj šljivi pri ukomljavanju i načinu na koji je rađena fermentacija, dakle sa ili bez enzima i kvasaca. U zavisnosti od toga se samo od šljive može dobiti od 8-9 do čak 15litara rakije na jačinu 65 stepeni. Od nje se onda razblaživanjem na pitku jačinu dobija dobija za 30-50% posto veća količina zavisno da li je skidate na 45, 48, 50 ili koliko već stepeni. Da bi bili približniji potrebni su nam i te vrednosti. Što se šećera tiče ova količina nije za komentar, jer ovo je nenormalno i toliko nakaradno da zaista od mene ne zaslužuje komentar.
 
Nazad
Vrh