Cena Suncokreta rod 2014.g.

dragi moj prijatelju moras da svatis da ako je tako kod tebe nije kod svakog,a da spustam **greška u fotelju i da pametujem drugom kako da radi, pa ja sam samo iznosio moje cudjenje na vase kratko pamcenje i pricanje svega i svacega. ovo sto sam napisao je moj stav i tako ce kod mene da bude, a vi radite sta hocete . Bez garantovane cene nista.
Ja sam te odnose resio jos pre 10 god.
Gde sam ja napisao u postu koji si citirao da cu sejati bilo sta? tako da ovo tvoje cudjenje nema smisla (pa zar nevidite kuda sve to vodi ali vi i dalje terate svoje ,sejte suncokret na veliko ali kad oprave cenu na bazi proslogodisnje kukace te i plakacete)

Naravno da razmisljam o setvi suncokreta, koja je planirana za 50% manje nego prosle godine, tako da si i ovo promasio sto se tice mog slucaja (sejete suncokret na veliko)
Al sve je pod znakom pitanja, necu ga sejati po svaku cenu to je 100%
Sto se tice plodoreda kod mene je bas zeznuto, psenicu ne sejem vec 3god. Repa je isto pod znakom pitanja (sto kaze kolega crepajac, svi zivi se spremaju za setvu repe)
U soji sam pocetnik, tako da mi suncokret mnogo znaci, al opet ponavljam ne po svaku cenu, jer nisam kratkog pamcenja kako si ti konstatovao ( sto ti se posebno zahvaljujem na komplimentu)
 
Poslednja izmena:
mene to neinteresuje kada si ti to i kako resio i. i netrebas meni da se pravdas . ti kod tebe radi sta hoces i kako hoces tvoj problem sej i kifle ako hoces sto se mene tice.
Ali ja nesejem suncokret ako nema cene i ako se ja ne nadjem sa mojom zaradom tu, na slepo sejanje je cudo ko i prosle godine . cena kao u okruzenju a oni plate 27 i onda ga izvezu po 41-42 dinara i ja pocnem da blejim i osetim zvuk makaza koji me sisaju jer sam ispao ovca.
 
Ovde kod mene ljudi ugovaraju oped na slepo ,kupuju semena ili su jako hrabri ili su glupi ili znaju nesto sto ja ne znam.A ja znam da su me prosle godine dobro nasankali, i dok ne bude zagarantovana min cena obljavljena dotle:spavam:ili vec ima nesto novo u vezi cena?:sta:
 
mene to neinteresuje kada si ti to i kako resio i. i netrebas meni da se pravdas . ti kod tebe radi sta hoces i kako hoces tvoj problem sej i kifle ako hoces sto se mene tice.
Ali ja nesejem suncokret ako nema cene i ako se ja ne nadjem sa mojom zaradom tu, na slepo sejanje je cudo ko i prosle godine . cena kao u okruzenju a oni plate 27 i onda ga izvezu po 41-42 dinara i ja pocnem da blejim i osetim zvuk makaza koji me sisaju jer sam ispao ovca.
Ako te ne interesuje sta cu sejati zaobidji moje postove, nemas poterbe da meni pametujes! pun mi je pametnih i njihova pametovanja!

- - - - - - - - - -

Bez 40din za kg. ne sejem pa nek bude na kraju sta hoce :cao:
 
I hoce li neko da ga seje sa ovom lepom cenom, cena semena ista kao i prosle godine, izgleda da cemo da vratimo i ova malo semena sto smo uzeli pa neka ga uvezu odakle im volja.
 
Potvrdilo se kao i do sada da je novac najvažnija stvar.Tri uljare vrše čist MONOPOL.To vidi i dete ,a naša država ne(neće da vidi).NAPS je otišao tamo kao i da nije.Tu cenu sam mogao da postignem i ja sam jer je to ustvari cena koju su te tri uljare dogovorile još pre nove godine.
SRAMOTA ZA DRŽAVU
 
Za koju drzavu? Da je ovo drzava onda bi zastitila svoje proizvodjace jer smo jedini mi koji punimo budzet. Sve je ostalo odavno otislo u p.m.! Hoce li neko od njih iz te vlade ili tog Beograda da se odrice plate? Ne, mesecne vec godisnje? To su nama cinili prosle godine kad je suncokret u pitanju! Na mojim parcelama bice suncokreta 3% od ukupnog zemljista (a mozda i nece uopste)!
Treba da se stide kad znaju da zabrane izvoz kad je dobra cena a kad je katastrofalna po nas kazu da trziste formira cenu i da oni nemaju uticaja nad cenama.
Pitam ih zasto je prosle godine u jedno vreme bio kukuruz jeftiniji kod nas za citavih 7 din. u odnosu na Budimpestu a sad je skoro 3 din.
Krivo mi je sto smo ovce u pravom smislu reci, pa i te ovce znaju skupa biti a mi ne mozemo ni oko cega da budemo slozni. Vise nemaju dinara ni od cega pa ce nas vuci za usi i te kako. Zgazice i poljoprivredu zajedno sa nama kao i svu privredu! A ti Vojvodino samo posmatraj, sa strane kao sto si dosad cinila. Iscupali ti ruke i noge prodajom Nafta - Gasa a uskoro ce ti i glavu odseci prodajom zemlje!
 
Svi kazu kako je ovo slobodno trziste i drzava ne utice na formiranje cena. Kazu da Nemcki proizvodjac radi za subvenciju. Mnogi ovde zeljno iscekuju ulazak u eu.
 
da li je cena od 250 evra za tonu sa pdv-om ili bez pdv-a???
250+pdv....

- - - - - - - - - -

Potvrdilo se kao i do sada da je novac najvažnija stvar.Tri uljare vrše čist MONOPOL.To vidi i dete ,a naša država ne(neće da vidi).NAPS je otišao tamo kao i da nije.Tu cenu sam mogao da postignem i ja sam jer je to ustvari cena koju su te tri uljare dogovorile još pre nove godine.
SRAMOTA ZA DRŽAVU
Da NAPS nije otisao tamo dobili bi se blanko ugovori,bez ikakve cene.Ovako su napisali bar nesto,mislim da je bar toliko postignuto da se neka pravila igre znaju od pocetka.Svakako je bolje i ovako nego da je isla prica sejte suncokret bice dobra cena a na jesen opet prc.
 
Nazad
Vrh