Cena Suncokreta rod 2014.g.

Au ako je ta cena cca 30din kod nas nece biti ni 50k po jutru bruto novaca. Tu nema ni Z od zarade...
 
Ko se sekira Pero?? meni kad je psenica i sve oko nje dozlogrdilo, na jesen ce biti cetvrta god. kako je necu sejati...
Tako ce biti i sa suncokretom, imam strpljenja al mozda ovo bude kraj tom strpljenju, ove godine sam ga desetkovao i na prolece KRAJ,(nemogu odmah preseci) da je 60% ljudi na toj talasnoj duzini mozda bi nesto i promenuli, ne mozda sigurno bi se promenulo!
I sta onda? vi sto imate alternativno zemljiste za soju mozete se ismevati i podjebavati, al nije lako ostaviti nesto sto si usavrsio i jednostavno pogoduje tom tlu!
Do godine sejem soju na nekom terenu gde je PIK nekada sejao, znaci drasticno cu je povecati, neka to uradi jos 60-70% poljoprivrednika i eto resen problem sa suncokretom, a dal ce to prezasititi trziste i dal ce te vi sojari morati da prelazite na mak, pasulj, cicoke, sta koga briga...ako hocemo da pricamo naopako, moze i ovako!
 
Traktori su slabi tenkovi da izadju!Jbt ne mogu se nacuditi,aj za proslu mi je bilo logicno bilo ga je puno ali sada ,CISTA KRADJA!Monopol !Dali subvencije a sada deri BATO!Stalno sam govorio jebes subvencije daj prave cene i da nam se ne ugradjuje i kurta i murta u hemiju i djubrivo !
 
Auuuu bre stvarno malo....jBT imam utisak kao da hoce da nas uniste !da ne postojimo vise,izumrecemo kao dinosaurusi.Nek ide sve u pm,ja ga nemam mnogo ali nepravda me nervira jako!!!!!!!!
Imas dobar utisak,lepo hoce da nas uniste sve,jer treba da postoji 10 % stanovnistva koji ce se baviti poljoprivredom,ali nece oni nas odjednom da uniste,izbice pobuna nego lepo polako godinama da nam uzimaju pomalo,i onda ce biti vi neznate da radite,niste profitabilni i cao.Samo mi nije jasno,kako ja da budem profitabilan kad mi oni odrede cenu koju oni hoce?
 
Šta me sleduje ja uzmem.Ne pravim se mnogo pametan,ali znam da bedne subvencije ne utiču na cenu suncokreta.Otkup svog suncokreta kod nas ide preko dve firme.One određuju cenu.Znači od njih zavisi cena a ne od subvencija,roda,posejanih površina pa čak ne i od cena u okruženju.Danas kažu da u Rumuniji ide isplata suncokreta po 210 eur/t sa PDV-om.Gledam u Mađarskoj od 280-290eur/t.I ajd sad na koliko će to kod nas završiti ?
Na onoliko koliko izkalkulišu te dve firme u međusobnom dogovru tj. monopolu.
 
Evo malo svezih informacija cena ce najverovatnije biti 33-35din konacna al izgleda vise vuce ka 33din:sta::sta:
 
Nazad
Vrh