Cena Suncokreta rod 2014.g.

Bice dobro ako i 35 bude,samo da manje ne bude.A sve ide na tome,cena se ne zna,cekaju da se ovrse i onda mogu kako hoce.
 
Prosle godine uljare nisu dale vecu cenu jer su jeftinije uvezli iz Rumunije nego sto bi ovde platili.Kakav ce biti ovogodisnji scenario?
 
Без коментара у Гран Ехпорту аконтационо 12,96 са ПДВ -ом......
 
U trecoj stanici mozda sve pise ali se cena pravi sada kada se vidi trenutno stanje useva a stanje useva nije ni malo dobro vec je lose!
 
Cena se pravi na pocetku proizvodnje pa ako mislis da si sa tom cenom rentabilan onda sejes tu kulturu,a ne da racunate pre setve maximalne prinose i cenu kako se kome cefne pa na kraju kukanje.

Kako je ko uradio takvo je i stanje useva.
 
Ja kako sam kreno u zadnje vreme meni su svaki dan gospojinski dani.Mogo bi da naidjes jedno poslepodne da se malo degustira piva a ne samo poslovno.:osmeh::ppozdrav:
 
Cena se znala pre setve,tako da ko je imao racuna sejao ga je a ko ne nije posejao.Situacija je jasna ko dan bila.Prelistajte trecu stranicu ove teme,sve pise.
Nas predstavnik u asocijaciji nas je izvestio da je minimalna cena 250 + pdv sto izadje vise od 30 dinara a koliko vidim pominju se cene znatno ispod toga, ko ce ih primorati da postuju dogovoreno.
 
Niko ih ne moze primorati. Ako neces po toj ceni, prodaj nekom drugom.

Juce kod nas u selu bili gosti 3 farmera iz Tenesija USA. Od dosta zanimljivih podataka, jedan mi posebno para usi. 1-2% populacije u USA se bavi poljoprivredom. Ako se uzme preradjivacka industrija hrane i industrija poljoprivrednih masina procenat se dize na 8-10%. Mislite o tome.
 
Nas predstavnik u asocijaciji nas je izvestio da je minimalna cena 250 + pdv sto izadje vise od 30 dinara a koliko vidim pominju se cene znatno ispod toga, ko ce ih primorati da postuju dogovoreno.
Pominju se AKONTACIONE cene,ne konacne Nazovi Ivana veceras ili sutra recice ti blize informacije o ceni.Danas je sastanak uljara sa njihovim najvecim dobavljacima suncokreta.
 
Dogodine smanjujem na simbolicnu povrsinu, a cini mi se da ce one tamo godine i biti izbacen iz setvene strukture. Cena je sramotno mala, ponizavajuca
 
10613006_433027866836176_2019596654316424664_n.jpg
 
Na jednom otkupnom mestu koji je najblizi nasem selu placaju 25 din akontaciju a kasnije verovatno kao i ostali, gde stignu, ali ne misle da ce vise od 30 din.
 
Nazad
Vrh