Cena Suncokreta rod 2014.g.

svugde je tako i kod nas kolko smo se radovali da ce biti dobar rod , toliki jos gori scenario . Vec 15% iz glave suncokreta nema nista ako tako nastavi bice haus:zli:

Takodje i ovde na mojim parcelama gde je ranija setva bila,pocetak aprila, pojava bolesti se uocava. Mozda to malo pogura cenu.
 
Ako su cene iste kao i prosle godine, evro ja malko pao, sto znaci da se mozda dovucemo do 30din, medjutim prinosi nema sanse da budu kao prosle godine. Finansijski losije, a setva je bila skuplja.::lose::

Nemam suncokreta, ali svejedno. Jedna kultura ce da gura cenu i drugih kultura. Definitivno odustajem od svih mogucih investicija dok se ova losa situacija u poljoprivredi ne prevazidje nekako...
 
To niko ne zna. Traznja u svetu mora da se desi, da bi cene se vratile na prihvatljiv nivo. Po meni nista znacajnije do maja 2015. se nece desiti.
 
05. март 2014. | 11:49 → 17:51 | Извор: РТВ, Танјуг
Читaј ми


Загарантована цена сунцокрета 250 евра

БЕОГРАД - Делегација Независне асоцијације пољопривредника (НАП) постигла је данас договор са преређивачима у Министарству пољопривреде, да произвођачи добију загарантовану цену од 250 евра за тону сунцокретау откупу. Пољопривредници, међутим, кажу да ништа испод 350 евра по тони не може да покрије трошкове производње.
video_icon.gif

Како је изјавио Танјугу председник Управног одбора Асоцијације Јовица Јакшић, прозвођачи ће сада моћи да планирају да ли им се исплати производња и да ли да улазе у сетву, јер су до сада добијали само бланко уговоре, који им ништа нису гарантовали.
zetva-suncokret-beta-dragan-gojic_660x330.jpg
Бета (Драган Гојић)

Он је рекао да су трошкови производње већи и од загарантоване цене, али да ће свако наћи своју рачуницу, јер се настојало да се пронађе баланс између произвођача и прерађивача.
Гарантована цена значи и да ће пољопривредницима по испоруци бити исплаћена тржишна цена, уколико она буде већа од гарантоване, а уколико буде мања, произвођачи ће добити 250 евра по тони сунцокрета.
"Преговори су били напорни, јер су они од нас очекивали да им кажемо колико количина ћемо произвести, што ми не знамо тачно, али планирано је да се засејемо око 30.000 хектара", казао је Јакшић.
Пољопривредници су за РТВ рекли да ништа испод 350 евра по тони не може да покрије трошкове производње и да ће донети одлуку да ли ће ове године сејати сунцокрет.
У преговорима су учествовали и директори Викторија групе Никола Вујичић, Дијаманта Славица Кешељ и Баната из Српске Црње Алекса Јаничић, као и директорка Пословне заједнице Индустијско биље Олга curovic



- - - - - - - - - -

[video=youtube_share;85CsBFVqhQs]http://youtu.be/85CsBFVqhQs[/video]
Ovo se kanda zaboravilo, i 250 evra tona je nista a 220 sramota, sta radi NAPS hoce li se cuti njihov glas ove godine.
 
Kad dodje vreme zetve kukuruza a cena cabar isto se moze postaviti ovo pitanje ``draga gospodo sto ste ga sejali``. Ne treba sejati suncokret, kukuruz kod nas se repa ne seje, soja retko kad rodi pa sta da se poseje.
 
Treba jedne godine pustiti lepo zemlju da odmori, i ovako smo joj dusu uzeli da bih postigli sto vece prinose nebili nam tu muku uvek neko uskratio.
Nista nesejati i ovako se radi za badava da bih napunili djepove nasi lebovi koji se obogatise na tudjoj muci.
Pa neka uvoze jeftinije ili neka rade svoju zemlju i neka prave kalkulacije,zar nevidite da vecina veliko posednika tajkuna prelazi na voce i povrce.
Izvinite zaneo sam se malo (revolt)
 
A kad se naprave viskovi voca i povrca. Tek onda kuku lele. Kad udjes u visegodisnji zasad nema izlaska 20 godina. A to tek kosta ako kiksnes.
 
Ja sam pre par dana bio na obracunu za psenicu i prica mi otkupljivac da im dosta preradjivaca dolazi i interesuje za suncokret i nude otkup i kaze da bi trebalo da cena bude i preko 40 din., mozda i 45 din. ako se nastavi takva potraznja! To mi je on ispricao a sad sta ce biti, videcemo, za mesec dana!
 
Meni jedan drugar koji se bavi otkupom rekao da ce cena biti oko 35evra/t videcemo sta ce biti daleko je jos zetva

- - - - - - - - - -

Izvinite 350 evra moja greska u kucanju
 
Ovo se kanda zaboravilo, i 250 evra tona je nista a 220 sramota, sta radi NAPS hoce li se cuti njihov glas ove godine.
Kad je NAPS govorio ne uzimajte seme niko nije slusao,pa cak ni neki clanovi NAPS-a iz UO.Cuje se glas NAPS-a jako cesto ali oni koji trebaju da cuju(Ministarsvo) su ili gluvi ili im vise odgovara da slusaju one koji rade za njih.XXX raznih zahteva je poslato u Ministarstvo i jako je tesko zavrsavati privatne obaveze oko njiva i ostalo i poslove u NAPS-u.
 
Meni gospodja iz osiguranja pre 15 dana slala ponudu za osiguranje suncokreta i racunaju suncokret po 45 dinara.
 
  • Like
Reagovanja: aca
Meni gospodja iz osiguranja pre 15 dana slala ponudu za osiguranje suncokreta i racunaju suncokret po 45 dinara.
Pa i prosle godine su osiguravali na 45din. pa je na kraju bila sasvim druga cena,jedino je dunav isplatio po osiguranoj ceni dok ostali su pratili trzisnu cenu,ove godine osigurao sam jos za vreme sajma zbog popusta,sam sebi odredjujes cenu i sumu koju osiguravas od cega ti zavisi polisa,npr. osiguravali su 3.5t/h po 40 ili 45din. ili 4t/h po 35din. bilo je svakakvih slucajeva...
 
Nazad
Vrh