Cena Suncokreta rod 2014.g.

Oni su jedva isplacivali kod nas ovde,ne znam kako se sire. Doduse, sada su nesto lepo krenuli sa isplatom, bas sam zadovoljan....
I ovde su isplacivali jako tesko.Duzni mi 600000rsd a dnevno mi pustali po 15000rsd,dok mi jednog dana nije puko film nasao br.tel. na internetu pozvao ih u Negotin i pitao ih da li hoce da im napravim takvu reklamu da u otkupu kukuruza ne prime ni 5 vagona.Do kraja tog radnog dana mi je novac bio uplacen.
 
Evo nesto od pre dve godine a i danas aktuelno....
Uljare cenu suncokreta skresale za trećinu






Za suncokret će poljoprivrednici ove godine dobijati 30 dinara po kilogramu, plus PDV, odnosno 31,5 dinar. Lanjski suncokret su, podsetimo, uljare plaćale 42 dinara s PDV-om, što znači da je ovogodišnja cena 30 odsto niža. Konačne uslove otkupa suncokreta roda 2011. iznela je „Viktorija logistik”, a iako ni „Invej„, u čijem su sastavu vrbaski „Vital„ i somborsko „Sunce„, a ni „Dijamant” još nisu obnarodovale otkupnu cenu, nezvanično saznajemo da ni te kompanije neće„ići„preko31,5dinar.
Kao osnovni razlog za pad cene ove uljarice prerađivači navode kretanja na svetskom tržištu, gde su pojeftinili i suncokret i ulje. Takođe, očekuje se veliki rod u Ukrajini, Rusiji, što je uticalo na formiranje cene. U svakom slučaju, naši se paori ove godine na suncokretu neće ovajditi, a to što je zejtin „pao” na svetskoj pijaci još uvek ništa ne znači ni za potrošače jer kod nas cene u radnjamastoje po starom.
 
Ako nesejem suncokretr zbog cene, kukuruz zbog diabrotike, a secernu repu zbog digestije sta cete onda, ????????? prodati zemlju?? :haha:
 
  • Like
Reagovanja: 472
MK kod nas splata razlike od 84 pare...sramota...akontacija bila 29.16 din...pa da zaokruze...prevareni po ko zna koji put
 
ni kod mene a rekli su 1 novembara ce znati lopovska drzva bez zakona radi ko sta hoce i moze im se,nama samo ostaje da cutimo i cekamo trenutak kad nam pukne film i onda u pm sve
 
Znam da nije tema ali moram ,vidim da svi zloupotrebljavaju teme pise se svasta.
Kad su zavrseni izbori u srbiji ja sam napisao VIDECETE svaticemo da i od gorih ima gore bio sam kaznejen.
Nekom se to tada nije svidelo ali nazalost pogodio sam bar ja mislim i nije mi zao dva kaznena pojena koja nosim na ovom forumu.
Bar znam da sam bio u pravu.A verujte da sve zavisi od vlasti oni nam kroje kapu,odresene su ruke svima koji od dinara prave pet,kao da to niko nezna samo oni ali stacemo kad su nam ti pametni privilegovani i zasticeni.
 
Green Life Agrar Crepaja isplatili mi 31din,avans je bio 27din. ovde kod nas u selu jos ne pomisljaju da isplate pa makar i 29,toboze ovi nasi ozbiljni rade sa dijamantom i viktorijom a ono PRC,halapljive zadruge malo im sto nas polupaju na kantaru jos i na cenu da zaokruze lopovluk....svaka cast crepajcima,podelili su sa kooperantima marzu...
 
Nazad
Vrh