Cena Soje rod 2014.g.

Da,da prvu soju sam kosio 2. septembra, i kod nas je tad kod jednog otkupljivaca startovala cena sa 30 din, to je bilo nekih par dana onda je vec dosla na 35 i tako do 45 din..
 
Kod nas je poceka sa 45, a zavrsila na 48(9). Kad se zetva zavrsila cena je mirovala jos nekih mesec dana i onda otisla na 50, 55 , pa i na 62.
 
Prosle godine kod nas je prva akontacija glasila 37 dinara, zatim 43 i na kraju zetve zavrsila na 47. Kasnije je islo na 50, 55 ... Ocekujem ove godine slicnu igranku i na akontaciju nemam nameru nista da prodajem dok ne vidim konacnu cenu. Dok mi se cena ne ucini realnom soja ce biti u skladistu.
 
Soja pobedjuje u profitu i kukuruz i psenicu i ove godine, pa makar bila 30 dinara. Ej, jedno prskanje i jedno spartanje, i gotovo. Neki doduse bacaju vestake, ali ja ni toliko. Ove godine ispalo je da je bolje parcele pod psenicom dati u zakup nego sto sam tupio sa gajenjem... Jes da cu od sledece malo cekati na prvu lovu, ali psenica mi nece njive videti, sve ide u soju :)
 
Ma kakva psenica i ja se borim da je nesadim imam arendu od babe i dede pa im placam u kesu u oktobru....xexe
 
Soja pobedjuje u profitu i kukuruz i psenicu i ove godine, pa makar bila 30 dinara. Ej, jedno prskanje i jedno spartanje, i gotovo. Neki doduse bacaju vestake, ali ja ni toliko. Ove godine ispalo je da je bolje parcele pod psenicom dati u zakup nego sto sam tupio sa gajenjem... Jes da cu od sledece malo cekati na prvu lovu, ali psenica mi nece njive videti, sve ide u soju :)

Pa ne bih rekao da samo jedno prskanje i jedno spartanje, kod mene 2-3x prskanje, i 2-3x spartanje i vestak :osmeh: a ove godine sam probao ne bacati vestak na par parcela, pa cu videti razliku..
 
Pa cime je prscete leba vam? Ja samo inkorporiram, ili eventualno idem i senkorom ako je bas neka katastrofa od trave...
 
A plevljene (cupanje ambrozije)?A sto se tice cene cuo sam od lika iz Backe Palanke da je Viktorija uvezla sacmu iz Argentine pa je zato pala cena,e sad da li je to istina ili neko pusta buve?
 
Slobo pa ti si poznat kao opsti optimista sto se tice celokupnog cenovnika nasih proizvoda u poljoprivredi :osmeh: :ppozdrav:
 
Nazad
Vrh