Cena Soje rod 2014.g.

Cena ce zavisiti od ponude,al ako kise ovako nasteve sve soje po ritovima mogu da budu i neovrsene i koja je to onda dobra cena.
 
09.09.2014.
CENE ŽITARICA NA PRODUKTNOJ BERZI U NOVOM SADU, BERZAMA U BUDIMPEŠTI, ČIKAGU, MINEAPOLISU I PARIZU REALIZOVANE CENE DO 14 ČASOVA CENE SU OBRAČUNATE PO SREDNJEM KURSU NA DAN OBJAVLJIVANJA
(din/kg bez PDV-a).
Presentation9..jpg
 
10.09.2014.
CENE ŽITARICA NA PRODUKTNOJ BERZI U NOVOM SADU, BERZAMA U BUDIMPEŠTI, ČIKAGU, MINEAPOLISU I PARIZU REALIZOVANE CENE DO 14 ČASOVA CENE SU OBRAČUNATE PO SREDNJEM KURSU NA DAN OBJAVLJIVANJA
(din/kg bez PDV-a).
Presentation10..jpg
 
Izvinjavam se za OT, svakako je to bilo za temu o soji a ne za cenu soje, malo sam pobrkao temu dok sam citao postove. Danas zvao DPS klas Bogatic, nemaju cenu, i josuvek niko nije predavao, osim jednog nesrecnika koji dodje danas sa 17.5% vlage, vratili ga...
 
Znaci da se oni ladno uklapaju u 52 ,a ovo ostalo je pecanje ljudi kojima treba kesovina.Isti slucaj kao prosle godine.Ko god je ostavio zaradio hiljadu i kusur evra po vagonu.
 
Ja juće u zadnjem momentu(kao cigin konj ,pokiso mu samo rep)pokosio 8kj balkana da dođem do brzog keša a da nije kod banku:osmeh:.Jutros ovako ide priča:eek:ooo pa to je bilo juče(kao da je juče pre sto godina) trbalo čovaku hitno da premosti ,jesi li video kolko je kombaja juče u ataru(ko da su kosili tuđe pa sad mogu da daju daj šta daš)Konkretno može avans 35 ,a konačna oko 42:sta:kaže on.Bože kakvi šibicari,gađaju se sa 10 dinara po kg a količine u milionima kg,to može samo u emiratima ,kini i srbiji !!!
 
Ako ovako nastavi sa cenom soje ove godine koliko mi se čini neće biti ni jedne ratarske kulture na kojoj ćemo se "vaditi" , pšenica je podbacila sa prinosom , suncokretu prinos slabiji + loša cena, šećerna repa isto nešto polemika oko obaranja ugovorene cene , kukuruzu biće velika vlaga znači i tu dranje , sve u svemu crno nam se piše :sjasi:
 
Nazad
Vrh