Cena Soje rod 2014.g.

Šta je sa cenom soje? Prošla su tri dana, niko ne komentariše! Imam nešto soje na lageru( do kraja januara besplatno), šta dalje ?:sta:
 
Zavrseno danas sa sojom 2014. Obracunata je odmah posle zetve. Placeno prvo 35, pa doplata 2 din u oktobru, i sad, pre neki dan jos 2 din, do konacne od 39 din.
 
Koliko sam nabrzinu sabro iz glave vidim da je potrznja za sojom i psenicom veca za 5 do 6 puta od ponude na gea berzi.Koga nemrzi neg tacno sabere al otprilike je ovako.
 
Bolje reći kao da nismo u istoj državi. Čoveku treba roba, pa je spreman i da je plati, a ovi trgovci samo muljaju, dogovore se međusobno za cenu, a znaju da mi-boranija nećemo voziti čak tamo, pa ko nam je kriv ::sramota::.
 
Za mene je redovna analiza kad mi otkupljiva te kolone precrta, pisem iskljucivo za soju i kukuruz...

- - - - - - - - - -

Meni to malo miriše na navlakušu !!! Pored vlage boldovano piše selektovano pa se verovatno cene odnose na prečišćenu robu bez loma i bilo kakvih primesa. Verovatno neki to previde pa kad donesu robu onda kreće poznata priča : minus lom, minus primesa....... pa na kraju i cena u minus:sta:
:bravo:kameni...
Mora za exra cenu da bude i extra roba, mislim da bi tamo vecina nas bila nezadovoljna!
Ima ljudi dosta aljkavih pa kad izruce robu i magacioner pocrveni od sramote :haha:
 
Prosle godine 27 Januara cena u Cikagu je bila 44.43 din a kod nas 58 din bez PDV, a danas Cikago 39.70 a kod nas 43.50 din bez PDV-a! Da ne pricamo o kukuruzu gde smo najjeftiniji u svetu trenutno! Meni stvarno nije jasno ko diktira ove cene god nas! Ovo nema logike definitivno!!!
 
Eh nije ti jasno :osmeh:
Izgleda da nebi voleo jos jednom na Tenerife :ppozdrav:
Kod nas cena i dalje oko 44-45 din. Sve zavisi od kolicine i kvalitetea.
 
Prosle godine 27 Januara cena u Cikagu je bila 44.43 din a kod nas 58 din bez PDV, a danas Cikago 39.70 a kod nas 43.50 din bez PDV-a! Da ne pricamo o kukuruzu gde smo najjeftiniji u svetu trenutno! Meni stvarno nije jasno ko diktira ove cene god nas! Ovo nema logike definitivno!!!
Cenu diktira potražnja. Nema stoke nema tražnje. Ako hoćeš da izvezeš napolje, cena mora biti jeftinija od cene na tržištu na koje izvoziš, inače izvoznik onda nema zaradu. Da ima gde da se taj kukuruz preradi u Srbiji cena bi bila veća.
Što se tiče soje, mislim da je Viktorija nakupila dovoljno sirovine jesenas, tako da imaju još šta da preradjuju, kada potroše robu, cena će ići gore. Samo treba biti strpljiv.
 
Cenu diktira potražnja. Nema stoke nema tražnje. Ako hoćeš da izvezeš napolje, cena mora biti jeftinija od cene na tržištu na koje izvoziš, inače izvoznik onda nema zaradu. Da ima gde da se taj kukuruz preradi u Srbiji cena bi bila veća.
Što se tiče soje, mislim da je Viktorija nakupila dovoljno sirovine jesenas, tako da imaju još šta da preradjuju, kada potroše robu, cena će ići gore. Samo treba biti strpljiv.
Sirovine nemaju jos puno ,cena se jos malo odrzava na ovom nivou,a onda sledi nagli skok cene,u roku od par dana ,cena gmo-a nema veze sa cenom nase non gmo soje,koja ima trziste,i koju su izvoznici ugovorili jos jesenas,jedino na cega se oni sada oslanjaju jeste cinjenica da krecu ulaganja u novu sezonu...
 
Tako je cena ce rastiti ali tek tamo negde posle setve,mada zavisice i od stocarstva ako se poveca sa tovom porasce i potraznja za sojom.Neka maksimalna cena moze da dogura 55 dinara ali preko te cene jako tesko,sve preko toga mogu da uticu vremenski uslovi.
 
Nazad
Vrh