Cena Soje rod 2014.g.

Meni to malo miriše na navlakušu !!! Pored vlage boldovano piše selektovano pa se verovatno cene odnose na prečišćenu robu bez loma i bilo kakvih primesa. Verovatno neki to previde pa kad donesu robu onda kreće poznata priča : minus lom, minus primesa....... pa na kraju i cena u minus:sta:
radili su ti analizu i jesenas pa si dobio na preostali deo 35 din. :ppozdrav:
razlika je dovoljna da je vredelo da se čuva kod kuće
nosio sam tamo i korektni su,a nosiću i ove godine kad pogodim pravo vreme za prodaju :osmeh:
 
Ajd se javi kad budeš nosio da i ja natovarim kod tebe na kamion moju soju pa da o tvom trošku prodam njima :haha::ppozdrav:
 
Pa nisam ni mislio na kamion da tovarim pa da se izmeša sa tvojom, već onako drugarski zakačiš prikolicu pa moju tamo natovarimo:haha::haha:
 
salim se,moze što da ne ali jos ću malo čekati
imam jos oko 33 tone soje i 3o kukuruza
 
Vazda smo bili kontraši.



i1kv1v.jpg
 
Zato sto vecina kupuje nove traktore i nove plugove (ravnjak nije u trendu pa mora kupiti obrtac) a skladisni prostori se ne prave!
Da je sva roba kod nas bila bi druga pesma...Jbg. skladiste ti malo ko vidi a plug celo selo, mlade padaju s'nogu :haha:
 
Mora cu i ja kupiti nov plug, pa da proverim da li padaju. Ako padaju padaju ionako, a ako ne onda ni zbog novog pluga.

Malo sam skeptican. Ne znam dokle ce ta sramna cena da ostane. Ali je iovako dugo niska...
 
Pa i nema neke razlike u proslogodisnjoj ceni soje i ovogodisnje!!!:sjasi: Izgleda da ta razlika izmedju Americke berze i nase je nikakva! O tome nema vremena u medijama da se prica da je prosle godine bila razlika od 16 din a sad samo od 5 din. Bilo bi bas interesantno da neko objasni sustinu ove price!!!
 
Poslednja izmena:
Pa i nema neke razlike u proslogodisnjoj ceni soje i ovogodisnje!!!:sjasi: Izgleda da ta razlika izmedju Americke berze i nase je nikakva! O tome nema vremena u medijama da se prica da je prosle godine bila razlika od 16 din a sad samo od 5 din. Bilo bi bas interesantno na neko objasni sustinu ove price!!!

Možda je neko objašnjenje , mada nema logike nikako :

U SADu ima 2014. recimo 10-15%više soje u ponudi nego 2013 , a u Srbiji izgleda da je 2014 više bar 50% nego što je bilo 2013.
 
Aj nek bude...! pa da vidimo do kad jos imaju zalihe! Zastu su onda uvozili sacmu iz Slovenije ako nam je rod za 50% bio veci?! Za dva meseca, (ako ga ne prodajem krajem Februara) kad mislim da ce cena biti vrh, prodacu kukuruz a soja nek stoji i nek ceka!!!
 
Oprobani recept. Uvali smece u Srbiju i prodaj po zapadnim cenama, izvezi klasu iz Srbije i otkupi po damping cenama. Jer, ima mnogo soje u Srbiji. Da, kako da ne. Ovo malo soje sto se seje, tesko da i oseti globalno trziste, na kojem u ostalom ona i zavrsi.
 
Danas u Vitalu ceo dan punom parom se tovari soja u vagone odakle im kad nerade nemam pojma ali su posle ti vagoni otisli ka Subotici a gde ce dalje pitanje je!?
 
Nazad
Vrh