Cena Soje rod 2014.g.

@Matic
Pocetna cena od preko 45din ti nije ok? Ja se kajem sto nisam 100% povrsine sojom zasejao.
 
И ја би Матићу волео кад би добијао по кј једно 1 000 000 евра чисте зараде ал' то не иде...сасвим је коректна почетна цена око 45 динара по кг, а ако т исе не свиђа ти њу стави у кућно складиште и чекај бољу цену..шта да ти друго кажем....
 
Informacija od danas od lokalnog otkupljivaca ,cena moze ici i do 60 u zetvi,sklopljeni su izvozni ugovori po 71-2 dinara,tako da ce biti trke u otkupu...:osmeh:
 
Soja se seje ni na 10 % povrsine obradivog zemljista. U proseku se malo zaradi jer na ostalih 90 se mozda nesto zaradi, a mozda i ne.
 
Informacija od danas od lokalnog otkupljivaca ,cena moze ici i do 60 u zetvi,sklopljeni su izvozni ugovori po 71-2 dinara,tako da ce biti trke u otkupu...:osmeh:

Ma nek su ugovori i na 100 din po kg nemojte ni sanjati da ce u zetvi biti vise od 50 din. Nisu valjda ludi da ne zarade bogovski vec nama da daju.
Koliko god da bude bice mnogo bolja cena nakon 3 - 4 meseca.
 
Kod mene je godinama na 70% povrsina nekad i vise, nikad nisam izgubio uvek se zaradilo u mom slucaju.
Grunte druze,ja kolko se secam ti si pisao da sa sojom si poco ozbilnije pre 6 do 7 godina,mozda i gresim al nema veze ,ocu da kazem nije soja toliko profitabilna,,sada jeste,,koliko su podcenili cenu kokuruza i zita u tom je stvar,normalno i ja sam poveco povrsine sa sojom,i mislim da ce kao i dosad kostati izmedju 3 i 3 ,5 kg kokuruza sto je momentalno nesto oko 50 dinara,.
 
Cena ce biti niska,ima je.Kod mene ce i dalje biti najmanje zastupljena kultura.Dobar rod ima svake pete godine.Ove godine problem vrsaj,skidacu je u novembru kao i kukuruz a planirana je psenica na tim povrsinama.
 
Nazad
Vrh