Cena Soje rod 2014.g.

Ima li nekog u okolini Ceneja,dobio sam inf da je Victoria tamo izasla sa 43 din
 
Od prilike kao i ja sto imam informaciju. Uvoznici se trude svim silama da obore cenu, iz Italije treba da stigne u toku ove nedelja sacma.
 
Svi se trude, uvoznici da obore cenu a mi da je sada ne prodajemo. Videcemo kome ce se trud isplatiti.
 
nasa soja ide u izvoz po veoma visokim cenama , cene je sva zahtevna trzista, no gmo cistoca ,kvalitet ...
 
Ko kaže da je sačma otpad soje? Jes da je to iscjedjena soja ali za stočnu ishranu je sačma kvalitetnija od cijelog zrna ili ekstrudirane , više vrijedi 1kg sačme jer je više proteina a manje masnoća.
 
02.09.2014.
CENE ŽITARICA NA PRODUKTNOJ BERZI U NOVOM SADU, BERZAMA U BUDIMPEŠTI, ČIKAGU, MINEAPOLISU I PARIZU CENE SU OBRAČUNATE PO SREDNJEM KURSU NA DAN OBJAVLJIVANJA
(din/kg bez PDV-a).
Presentation2.9.jpg

Produktna berza Novi Sad:
Sojina sačma 44% - 69,24 din/kg bez PDV-a
 
Smanjice se ta cena kako se bude povecavala ponuda nove soje, ali dokle?
nece ispod48-50 dinara,soja je jedina roba na kojoj izvoznici imaju brzu i laku zaradu,naspram kukuruza i psenice ona je mnogo trazenija roba,jer proizvodimo non GMO soju,tako da ce se trgovci ipak otimati za nju ma koliko da je dobar rod,bez brige bice cena ....prava:osmeh:
 
posle gore vidjene tabele odma sam pogledao berzu na kojoj sam clan, nazalost ima ponuda i od 48 din....jeb.
 
Nazad
Vrh