Cena Soje rod 2014.g.

Kod nas po recima ,mog kuma koji je radio usluge sa 2 kombaja i vuko i predavo, prinosi su se krecali izmedju 13 i 15 meterii po kj a bilio i deosta njiva sa svega par meteri voda uradila svoje.I koja cena njih pokriva.I ima jos soja gde kombaji nisu mogli ni da pridju A sad posle ovi kisa tu se nece uci do proleca,.
 
Da je meni kao većini rodilo u proseku preko 3t/kj ja bih sa ovom cenom bio prezadovoljan prodao bih sve i proveo zimu na Tajlandu. To je bruto prihod od cca. 190 hiljada din po hektaru prosto ne znam šta će kolege sa silnim ::novac:: Ovako mi tužnom ne preostaje ništa osim da čekam bolju cenu ako je bude:riba:
slusaj prijatelju . nemoj da se sekiras jer ovi sa prinosom prosek 3t. pa i vise po kj. lazu ne zgrevaju. ja tvrdim glavom.
 
Ovi sto imaju po jutru 3 tone znaci po hektaru imaju prinos preko 5 tona puta 37-38 dinara, pa da seju zlatnike ne bih toliko naznjeli. Plus subvencija, malo je nerealno I kukati. Znamo mi svi da to moze I bolje, ali ne reba ni preterivati. Ako se pise istina. :ppozdrav:
 
Kod nas po recima ,mog kuma koji je radio usluge sa 2 kombaja i vuko i predavo, prinosi su se krecali izmedju 13 i 15 meterii po kj a bilio i deosta njiva sa svega par meteri voda uradila svoje.I koja cena njih pokriva.I ima jos soja gde kombaji nisu mogli ni da pridju A sad posle ovi kisa tu se nece uci do proleca,.
Mi smo takodje radili usluge sa dva kombajna,i prevoz smo radili-prinosi nisu ni priblizno kao sto neki pojedinci pisu.bilo je ljudi koji su imali jako velike stete od vode koju nisu mogli ispustiti u kanalsku mrezu,pa zatim misevi su napravili takav HAOS pred zetvu da je negde rod vec bio odnet u procentima i do 30 %...a da ne pisemo o tome da neke njive ni dan danas nisu skinute,i pitanje je hoce li i biti skinute.za cenu jos svi cute,spominje se neka cifra 38-39...zato je jedna kolicina ostavljena kuci,pa neka ceka cenu.
 
Pa laufer okači neku sliku da vidimo tvojih ruku dela a ne samo da provociraš kolege, od kako si se registrovao samo neke zajedljive komentare daješ a nikako da napišeš neka svoja zapažanja i iskustva u ratarskim poslovima. Izvinjavam se kolegama za :off_topic: ali moram.
 
Pa laufer okači neku sliku da vidimo tvojih ruku dela a ne samo da provociraš kolege, od kako si se registrovao samo neke zajedljive komentare daješ a nikako da napišeš neka svoja zapažanja i iskustva u ratarskim poslovima. Izvinjavam se kolegama za :off_topic: ali moram.
Nema potrebe . Ovde je sve receno samo malo se preteruje a veruj da se forum koristi i kao statisticka mera otkupljivaca. Ili mislite da oni nemaju internet?
 
Zar mislis da nekome treba internet da bi znao prosecne prinose u nekom ataru ili okrugu?
Radilo se sve ovo (poljoprivreda, trgovina) i pre ere interneta i sirokdostupnih informacija.
 
I 37 je bolje od 27 din. Ko zna kakvo nezadovoljstvo bi krenulo!:sta:Mozda bi nastupali i protesti! Ovako, nista, oprosticemo im :osmeh: do sledece godine kad ce sigurno biti 27 din. Pa cemo i preko toga preci i dokazati svima kako smo mi paori neunistivi!:sjasi:
 
I 37 je bolje od 27 din. Ko zna kakvo nezadovoljstvo bi krenulo!:sta:Mozda bi nastupali i protesti! Ovako, nista, oprosticemo im :osmeh: do sledece godine kad ce sigurno biti 27 din. Pa cemo i preko toga preci i dokazati svima kako smo mi paori neunistivi!:sjasi:
Ti im oprastaj,u ime drugih nemoj to izjavljivati,cena od 37 je ravna nuli,za proteste je vec sve zrelo,i advokatske i danasnje prosvetarske,i za neke skorasnje poljoprivredne,a vama koji se zadovoljavate za 37 svaka cast,jer,ko zna u cije ime govorite:haha:
 
Nazad
Vrh