Cena Soje rod 2014.g.

Ne moras bas u stopu da me pratis da se slucajno ne zaj..em pa da budem kriv!:osmeh: Mada bi rado hteo da svi koji nismo je prodali uspevamo u prodaji po odlicnoj ceni!
 
CENE%20ZITARICA%20ZA%2012.11..jpg
 
Soja je na domaćem tržištu, za razliku od cenovnog trenda na međunaronom tržištu gde je došlo do pada cene, zabeležila cenovni rast. Procentualno posmatrano ova uljarica je u poslednjih nedelju dana skuplja za 3,70%, tako da je kilogram koštao 42,00 din bez PDV-a (46,20 din/kg sa PDV-om).

Rece
Žarko Galetin, direktor Produktne berze u Novom Sadu.
 
Za koju jos firmu radi taj lik,zar on stvarno misli da niko neprati svetske berze sem njega.Ja koliko vidim svugde je u porastu,Dal verovati njemu il svojim ocima , pitanje je sad.
 
Nemislite valjda da su radili sa gbitkom pre tri meseca kad je soja bila 65rsd??Pitanje samo koliko nije sramota uceniti onoga ko mora da proda.Kako su u žetvi bili krenuli moslio sam da će nuditi 25rsd.
 
Nemislite valjda da su radili sa gbitkom pre tri meseca kad je soja bila 65rsd??Pitanje samo koliko nije sramota uceniti onoga ko mora da proda.Kako su u žetvi bili krenuli moslio sam da će nuditi 25rsd.
Ko je morao,prodao je,ko god moze treba da saceka,makar 50 din,a bice i 60 u maju-junu...
 
Kako ne shvatate osnovne principe domaće "tržišne privrede"?! Svetske cene se računaju samo na strani naših troškova i inputa a često moraju da budu i veće zbog kiše u Argentini, suše u Americi, zemljotresa u Japanu, globalnog zagrevanja, gasne nestabilnosti, indeksa berze u New Yorku, krize u Ukrajini, rata u Iraku i ostalih presudnih faktora za poslovanje u Srbiji. Za otkupne cene naših proizvoda se uzima sasvim druga jednačina a ona glasi "šta će seljacima pare?".
 
Kako ne shvatate osnovne principe domaće "tržišne privrede"?! Svetske cene se računaju samo na strani naših troškova i inputa a često moraju da budu i veće zbog kiše u Argentini, suše u Americi, zemljotresa u Japanu, globalnog zagrevanja, gasne nestabilnosti, indeksa berze u New Yorku, krize u Ukrajini, rata u Iraku i ostalih presudnih faktora za poslovanje u Srbiji. Za otkupne cene naših proizvoda se uzima sasvim druga jednačina a ona glasi "šta će seljacima pare?".
Kada dostigne cenu od 55 i vise din po kg tad pocinje razmisljanje o prodaji,dotle jednacine nek zaj...:osmeh:
 
Ako soja dostigne 55din, kukuruz ce dostici 18din, sto je po meni u sledeca 2-3 meseca nemoguce. Posle MOZDA.
 
Ako soja dostigne 55din, kukuruz ce dostici 18din, sto je po meni u sledeca 2-3 meseca nemoguce. Posle MOZDA.
I 60 ce dostici,kukuruza je ipak bilo na vise od 1000000 ha zasejano,soje na 160000 ha,a da ne pricamo koliko je trazenija roba,godinama unazad:ppozdrav:

- - - - - - - - - -

Ako soja dostigne 55din, kukuruz ce dostici 18din, sto je po meni u sledeca 2-3 meseca nemoguce. Posle MOZDA.
I 60 ce dostici,kukuruza je ipak bilo na vise od 1000000 ha zasejano,soje na 160000 ha,a da ne pricamo koliko je trazenija roba,godinama unazad:ppozdrav:
 
Nazad
Vrh