Cena psenice rod 2014.g

Ja sam čuo da se u Banatskom Novom selu i Vladimirovcu nudi 20din na zeleno,neka članovi iz tih mesta potvrde ili demantuju informaciju.
 
Jbg dal je pametam ili nije ali kod njih drzi monopol,i moze mu se.Veceras vidim na oglasnoj tabli da jedna zadruga kod nas kupuje psenicu na zeleno po ceni od 15,5 din.
 
Kod nas jedan kupuje na zeleno i nudi 15 dinara,nahvalio se da je vec neku kolicinu istrgovao ima ljudi kojima gori pod nogama pa se snalaze kako znaju i umeju a ovi otkupljivaci koriste sansu da se omrse
 
Ако може неко да ми појасни,никад нисам давао тако пшеницу на зелено?Шта например ако не буде довољно велики хектолитар за откуп,шта онда?
Svede se na JUS ili SRBS ili kako već ide u Srpskoj i toliko se obračuna.
 
[h=1]Пшеница: Цене попети на старим висине[/h]На тржишту пшенице, цена на порасту. У петак, пшеница завршио трговање у САД и Европи са великом плусу.
606730x265_197.jpg


Стратегие Зрна је коригована нову европску усева због суше прошле недеље доле.
© Мухлхаусен / земља пиксел


У САД-у, цене пшенице прошле недеље порасле за скоро пет одсто (%) и у Европи за око четири одсто. Такође у понедељак, курсеви у премаркет електронском трговању су поново позитиван.

Разлози за обновљених поскупљења су заправо исти као у претходним недељама. Прво, ту су увек погоршање последице суше у јужним областима гајења пшенице у Сједињеним Државама. Друга награда је возач шири криза између Русије и Украјине.Прогресивно ескалација сукоба остаје, према многим аналитичарима, не без утицаја на извоз земаља црноморског и такође новој пшенице рода.

Штавише, нови европски усева (због суше) прошле недеље од стране европских аналитичара (Стратегие житарица и грнчарија) је ревидиран наниже. У исто време један очекује да извоз Европљане због проблема у Црном мору већег. Курс подржава цене пшенице у Европи.




Европска пшеница цроп мањих али још извоз
Европски аналитичари Стратегија житарице кућа имала своју прогнозу за европске пшенице прошле седмице за 0,5 милиона тона (Мт) до 137,2 милиона т смањене. У односу на прошлу годину (134.9 милиона тона) ће бити производња, али и даље 2,3 милиона тона виши и даље други највећи пшеница род икад.

Разлог за прилагођавање је између осталог нешто мањи род прогноза за Балтичке државе и смањен због падавина дефицита жетве прогнозе за Централну Европу.

Овај став предузму аналитичара Међународног грнчара снизила своју прогнозу жетву чак 136,5 милиона тона. За Немачка грнчар смањио своју прогнозу за 23.85 милиона тона на 0,92 милиона тона, а самим тим је и даље испод прошлогодишњег добар У Европској унији су порасле цене пшенице крајем прошле седмице, упркос нешто слабијој извозне тражње. У петак, пшеница коштала скоро 217 евра / т, а тиме и евра 1,20 више него претходног дана за Маитермин на МАТИФ. Нова жетва (новембар) је у петак трговало са 207 € / т, а на тај начин два евра скупље него претходног дана.

На тржишту готовини, цене пшенице су такође наставили да се повећа крај прошле седмице. На велико тржиште у Хамбургу сте поступили по хлеб пшеницу у петак са 216,50 ЕУР / т, а самим тим три евра скупље него претходног дана. Цитирана је нови жетве (септембар) у Хамбургу, на 208 € / т, а самим тим три евра скупље него пре недељу дана. Феед цену пшенице у Хамбургу 214 евра / т, а самим тим осам евра више од недељу дана и А-пшенице пре је цитиран на 219,50 € / т, само под десет евра преко Ворвоцхенпреис.
[h=1]САД: суша и хладна зима пшеница ставити на[/h]Стање озиме пшенице у САД је наставила да се погоршава. Ни спорадични кише у деловима јужним подручјима гајења пшенице нису променили.
541692x265_197.jpg


© земља пиксела

САД Ландвиртсцхафтсминстериум (УСДА) је прошле недеље објавио свој други извештај о стању озиме пшенице у појединим савезним државама. Поред тога, биљке пшенице недостаје кишу за даљи развој. Поред тога, у неким регионима, веома хладно поново постати (с мраза) и пшенице могла бити додатно оштетити.

Посебно погођена обновљеном хладан талас је центар и источно од највећег деградације пшенице у Канзасу.



Само 34 одсто у добром или одличном стању
Дана 13. априла, било је само 34 одсто (%) од укупног америчког озиме пшенице у добром или одличном стању, док је било 32% биљака у лошем или веома лошем стању. Недељу дана пре, и даље 35% биљака пшенице биле у добром или врло добром стању и 29% су класификоване као лоше или веома лоше.

Упркос недавном падавина (посебно на западу главних подручја за гајење озиме пшенице) па је дошло до даљег погоршања стања биљака пшенице.

Дана 14. априла, већ веома лоше прошле године (2013), налазили су се након Цроп Мониторинг УСДА (из истих разлога) најмање 36% од озиме пшенице у добром или одличном стању, док је 31% од пшенице у лошем или веома лошем стању.

 
U godinama kao ova najverovatnjie ce da izmisle da je usled napada bolesti losiji kvalitet , pa cena nece moci da ide gore, los kvalitet brasna usled ovoga i ovoga, los kvalitet slame zbog ko zna cega , pa zatrovana od prevelike hemije............

I tako svake godine istu pricu slusamo, znaci dok neko propada , neko sedi u hladovini i lepo pakuje parice..........
 
Bice k toksin. Kod mene mogu pre zetve da dodju sa Kompletnim instrumentima i da izmere sta god zele, kad to urade ,a ja kazem cenu tek onda mogu da dodju sa kamionima.
 
Mozete se samo nadati tim cenama u vreme otkupa.Pazite samo da se ne iznenadite jako.
 
Čujem da U Alibunaru ide trgovina na zeleno 17 din. Zbog nedaće koja je zadesila Srbiju bojim se da će cena veštački da se održava na prošlogodišnjem nivou.
 
Komsijin ujak radi u kancelariji sa sestrom Galetinog komsije, pa mi kaze da ima poverljivu informaciju.Kaze izmedju 15 i 25 dinara GARANT.
Salu na stranu, mislim da ce se prvi put ove godine, placati po kvalitetu. Nece me niko ubediti da ce pekare uopste i zanimati Zito koje nije imalo "zelene mase".A nebih se iznenadio da se to i formira u dve grupe od po 15 i 25 rsd. Cini mi se da ce ovog drugog ipak biti mnogo manje.
 
Biće cena ali će sad tražiti kvalitet a prošle godine je bila loša cena a nisu tražili kvalitet. Kako god da okreneš, naće mu falinku.
 
Nazad
Vrh