Cena psenice rod 2014.g

Definitivno pšenice je manje posejano nego prošle godine. Dovoljno je malo proći ovom našom zemljom da bi se to uvidelo. A što se tiče cene, biće kao i svake godine u žetvi, tj niska. I moje mišljenje je da ispod nekih 16, eventualno 15 din neće ići, a par meseci posle žetve će ići gore. Zato, ko je u mogućnosti, nek ulaže u neki vid objekta za skladištenje kod kuće i prodaju kad je cena koliko toliko veća i bolja. Svaki način kućnog skladištenja i prodaje iz dvorišta bolji je od prodaje u toku žetve. I svaki dinar uložen u skladište vrlo brzo se vrati. A robu gledate svojim očima i ne zavisite od drmatora i ucenjivača.
 
Definitivno pšenice je manje posejano nego prošle godine. Dovoljno je malo proći ovom našom zemljom da bi se to uvidelo. A što se tiče cene, biće kao i svake godine u žetvi, tj niska. I moje mišljenje je da ispod nekih 16, eventualno 15 din neće ići, a par meseci posle žetve će ići gore. Zato, ko je u mogućnosti, nek ulaže u neki vid objekta za skladištenje kod kuće i prodaju kad je cena koliko toliko veća i bolja. Svaki način kućnog skladištenja i prodaje iz dvorišta bolji je od prodaje u toku žetve. I svaki dinar uložen u skladište vrlo brzo se vrati. A robu gledate svojim očima i ne zavisite od drmatora i ucenjivača.
Sve se slazem, ali ne znam gde si naso da cena bude 15din.Ove godine su prinosi bili dobri, ali u prosecnoj bez 20 evra netreba pricati. Posto je jos daleko zetva mozda je najpametnije razgovarati o trenutnoj ceni, a ne sami sebi skakati u stomak sa 15din.

- - - - - - - - - -

Neće ispod 16rsd/kg koliko je bila i ove godine u žetvi.Ja na tu cenu radim kalkulacije.

Pravi ti kalkulaciju na 5t po hektaru, a nemoj se izletati sa 16din.
 
Ja pravim kalkulaciju sa mojim višegodišnjim prinosom pšenice ,a ne sa tvojih 5t/ha.Ja pravim sebi po ceni od 16rsd/kg ispod koje mislim da neće biti ,a ti sebi pravi kako ti je volja.
 
Sve se slazem, ali ne znam gde si naso da cena bude 15din.Ove godine su prinosi bili dobri, ali u prosecnoj bez 20 evra netreba pricati. Posto je jos daleko zetva mozda je najpametnije razgovarati o trenutnoj ceni, a ne sami sebi skakati u stomak sa 15din.

Kolega Dr. Gruja je lepo napisao u naslovu teme: Cena pšenice rod 2014.g. Dakle, piše se o prognozama, mišljenjima itd. A za razgovor i diskusiju o trenutnoj ceni već postoji tema.
Niko od nas ovde ne skače sebi u stomak. A gde sam našao cenu od 15 din(napisao sam eventualno 15), reći ću ti. Lokalni otkupljivač u mom kraju sada plaća 17 dinara, iako je pšenica preko 20. A može mu se jer je skoro pa jedini, pa ljudi mu prodaju manje količine, jer je kod mene malo njih koji seju veće površine pod pšenicom. I ako u žetvi bude bilo 17 din, on će plaćati 15.

I nema ovde nikakvog izletanja sa cenama. Kad smo se to mi pa pitali kolika će cena biti??? U svakom slučaju koja god cena da bude, posle par meseci biće pet-šest dinara veća, a možda i više.
 
Racunam na to da ce cena u zetvi 2014god. biti 16+din ako uzmemo u obzir da je posejano psenice manje nego prosle godine... Licno ja sam posejao vise ali smatram da nema puno takvih budala kao ja, pa samim tim sto ce biti manje psenice na trzistu "nadam se" da ce cena biti bolja, ako i sada kiksnem onda se definitivno necu vise oslanjati na psenicu do daljnjeg ::lose::
 
Definitivno pšenice je manje posejano nego prošle godine. Dovoljno je malo proći ovom našom zemljom da bi se to uvidelo. A što se tiče cene, biće kao i svake godine u žetvi, tj niska. I moje mišljenje je da ispod nekih 16, eventualno 15 din neće ići, a par meseci posle žetve će ići gore. Zato, ko je u mogućnosti, nek ulaže u neki vid objekta za skladištenje kod kuće i prodaju kad je cena koliko toliko veća i bolja. Svaki način kućnog skladištenja i prodaje iz dvorišta bolji je od prodaje u toku žetve. I svaki dinar uložen u skladište vrlo brzo se vrati. A robu gledate svojim očima i ne zavisite od drmatora i ucenjivača.

Kod nas ima dosta više posejano jer je površine koje su bile predviđene za suncokret zauzelo žito, samo se zeleni po ataru.
 
I u našem ataru po mojoj proceni 40 % parcela je posejano pšenica I ječam, poslužilo je vreme a I loša cena suncokreta pa se ljudi opredelili na pšenicu. Mislim da ako nebude nekih nepredviđenih situacija startna cena neće biti veća od 15 rds
 
Ja pravim kalkulaciju sa mojim višegodišnjim prinosom pšenice ,a ne sa tvojih 5t/ha.Ja pravim sebi po ceni od 16rsd/kg ispod koje mislim da neće biti ,a ti sebi pravi kako ti je volja.
Samo vi pisite do zadnjeg dana pred zetvu kako ste zadovoljni sa 16din pa kad nam toliko plate kukacemo svi zajedno.Nije ovo tema ni za rekordere ni za profitere, a ni za provokatore, a ima nas svakakvih ovde. Valjda ti je jasno da mnogo ociju i usiju ovo prati i da nam na neki nacin opipavaju puls.Nemoj ovo nista licno da primis.
 
Pa što ako je tako onda ne ode cena kukuruza gore.Svi viču ja ne prodajem,ja moj ne dam,ja neću dati ispod 20rsd,kod mene niko ne kruni......a on cap pa dole.Da od tih što ovde čitaju nešto zavisi lako bismo to rešili.
 
Upravo tako, po mom mišljenju pričati već sada o ceni pšenice za narednu godinu je ravno priči da li će rusi sleteti na mars 2020.godine. Kod nas se sve dešava u poslednjem momentu i uvek ono čemu se najmanje nadamo, a pšenica još kod nekih nije ni zglavno nikla, ne zna se šta će biti sa padavinama i da li ćemo imati šta da vršemo sledeće godine. Ništa nas ne sme iznenaditi. Nemojte trčati pred rudu jer znam po sebi da kad god sam nešto mnogo u napred planirao i nadao se nije baš ispalo kako je mali Đokica zamislio.
 
Cutite, dobra je to cena. Kod mene cena 17 din. rod 2013 i to ako im odnesem sad a sa lagera i dalje citavih 16 din. Naravno plus odbici.
 
Kod mene su prvo ljudi govorili da nece sejati psenicu i onda kad je srozana cena suncokreta,kukuruza i soje svi su nasejali neke prosecne povrsine.Naravno opet ce zetva da prodje a da niko od otkupljivaca nezna cenu
 
Nazad
Vrh