Cena psenice rod 2014.g

Prosle godine u ovo vreme
t9v7fm.png
 
Ministar trgovine ,najavio interveniju robnih rezervi,zbog skoka cene pšenice.Navodno su pekari tražili poskupljenje hleba ,zbog rasta cene pšenice.
 
Ministar trgovine ,najavio interveniju robnih rezervi,zbog skoka cene pšenice.Navodno su pekari tražili poskupljenje hleba ,zbog rasta cene pšenice.
Nemojte se sekirati. Drzava nije ta koja sme da se mesa u cenu poljoprivrednih proizvoda tu je ponuda i potraznja odnosno trziste. :ideja: :zli::zli:
 
neznam samo odakle ce uvesti? . to je fora. a de su pekari bili kad je cena zita pala u bescenje, sto su onda cutali?
 
Neki su ćutali neki ne.Oni koji nisu ćutali imali su povoljne uslove za prijem tako da su se snabdeli sa izvesnim količinama i sada su mirni.
 
Pekari su rekli da ce morati da dignu cenu hleba za 3 dinara ::novac:: ako psenica predje 27:haha: dinara.Ministar Ljajic je izjavio da cena hleba ne sme ici gore jer je nezapamceno dobar rod psenice.Eto tako :sjasi:
 
Poslednja izmena:
Neznam dal sa neko seca bilo je u emisiji Beogradska hronika 2007 ,cena zita je bila 10 dinara ,i vodteljka nazove predsednika unije pekara ,sa pitanjem sto nespuste cenu hleba.On jaj tada odgovorio da nema osnova posto cena brasna utice sa svega 20% u ceni hleba. A sta se to danas toliko promenilo dal manje vode sipaju u brasno,podseticu samo za one koji neznaju da na 100kg brasna ide od 55 do 65 litri vode ,zavisi od kvaliteta brasna.I oni da nemaju racuna ,alo gospodine Ministre.
 
Steva,taj je pričao po nalogu nekoga. Cena brašna ima uticaja na cenu hleba puno više od 20% . Mada lično mislim da je pekarima zarad najveća u tom lancu poljoprivrednik-mlinar-pekar tako da je njihovo poskupljenje neopravdano. Najgora stvar u svemu je što niko neće da se odrekne dela zarade osim nas paora:zli:.
I još jedna stvar ,slučajno sam malo u zadnje vreme sarađivao sa nekim pekarima i nabavna cene brašna im je od 27-40 din!!! Iskreno ostao sam bez teksta kako je moguće da je tako veliko variranje.
 
Nazad
Vrh