Cena psenice rod 2014.g

Mlinar tako kaze,nema zrna u silosu,ima naruceno brasno a nema odakle da samelje.Kaze posle Bozica ce biti zatvaranje mlinova zbog praznih silosa.

- - - - - - - - - -

Sto je jos lose a to je rekordna mala povrsina pod psenicom ove jeseni.
 
A letos im psenica nije trebala?Mozda im se poslovna politika(otimanje)malko promeni i pocnu da postuju proizvođača i da postanu zaista poslovni partneri sa obostranim interesom.
 
Kod mene u Koceljevi mlin ne kupuje pšenicu, ali on i nije neki ozbiljan igrač. Kod nas je najjači mlin Krnić a on je do skora tvrdio da je pun.
 
A kod nas cena i dalje ne mrda. Juče zvao trebale mi pare nešto hitno i ne daju više od 17 i to za pšenicu koja je kod mene kući uskladištena. izgleda da ne prate baš cene a i dogovaraju se medjusobno najverovatnije
 
Ode psenica jos gore:
produktna-berza0.jpg


- - - - - - - - - -

A o ovo prija ocima:
grafikon-psenica0.jpg
 
Jel su ovo cene bez pdv ili sa pdv?
Bez PDV.

Danas zvao mlin-silos,ljubazna gospodja kaze da trenutno nemaju cenu,da nazovem za koji dan dok se ne uradi korekcija cene koja vrtoglavo ide gore.Na pitanje jel imate psenice u silosima i jel imate potrebe za zrnom politicki odgovor je bio,trenutno nista opasno mirni smo do kraja meseca(a sutra kraj meseca)i naravno pitanje upuceno meni kada cete doterati psenicu,odgovor kad bude stabilna cena na 30din:haha:
 
Cuo sam rekla kazala pricu da ce brzo da dodje na 25. Ali mi sumnjivo da smo ovoliko iznad ostalih berzi :)
 
Sta mislite koliko najvise ce biti cena ove godine i dokle cekati?Cini mi se da je prosle sezone max dostigla 23 dinara,a godinu pre toga cak i 30?
 
Nazad
Vrh