Cena psenice rod 2014.g

Jako je tesko nekome dati savet u vezi prodaje. Cena je najbolja onda kada ti trebaju novci. Iskreno ne vidim da bi cena u narednih 20 dana mogla drasticno da oscilira sa trenutne. Iskreno ni nakon toga ne vidim mogucnost da ce ici gore cena,sto zbog trenutne cene kukuruza, sto zbog povoljnih vremenskih uslova za kukuruz ,vec sada bi mogli da kazemo da ce potencijalni prinosi kukuruza biti jedni od najvecih u poslednjih 10 godina. Treba imati u vidu da dinar slabi u odnosu na euro ,kao i da se ocekuje poskupljenje MAP-a .
 
Sta mislite? Da li vredi cekati, ili vec prodati psenicu?
Vredi sigurno,jedino ako ti je hitno potreban novac,ja imam blizu 30 tona jedan deo je po ambarima a jedan deo dzakiran,nedam da neko ko sedi u fotelji olako zaradjuje na mojoj muci,dosta sam izgubio zivaca gledajuci svaki dan u nebo i cekajuci da ga vidim na sigurnom...Moj nece ici pre Decembra sigurno,inace i sa proslogodisnjim rodom sam cekao i predat je krajem Maja lokalnoj farmi svinja po 24 din a prosle godine svi znamo koja je cena bila u zetvi.
 
Mrksic iz Srpskog Itebeja ja prognozirao da 2 meseca cena po njemu se nece znacajnije menjati. Ko moze neka saceka. Ove godine nemojte se iznanaditi ako niska cena u septembru-oktobru kukuruza povuce na dole i cenu psenice.
 
Moje je misljenje da ce cena psenice od decembra svakako skociti.Mlinari kad kupe direkno od proizvodjaca to je kao da su kupili na crno,jer ne ide preko racuna,Samim tim svaki kilogram brasna i mekinja sto samelju od te psenice ostaje gotovo kao cista zarada.
 
Koja se cena semenske psenice ocekuje na jesen i koji kvalitet posle svih ovih rdja,pepelnica,poplava.
Ja ocekujem za domace sorte proslogodisnji 31-32din gledano u odnosu na trenutnu cenu mlinske psenice.
 
Jako je tesko nekome dati savet u vezi prodaje. Cena je najbolja onda kada ti trebaju novci. Iskreno ne vidim da bi cena u narednih 20 dana mogla drasticno da oscilira sa trenutne. Iskreno ni nakon toga ne vidim mogucnost da ce ici gore cena,sto zbog trenutne cene kukuruza, sto zbog povoljnih vremenskih uslova za kukuruz ,vec sada bi mogli da kazemo da ce potencijalni prinosi kukuruza biti jedni od najvecih u poslednjih 10 godina. Treba imati u vidu da dinar slabi u odnosu na euro ,kao i da se ocekuje poskupljenje MAP-a .

Svaka cast za mudru konstataciju i zrelo razmisljanje! Delim misljenje s tobom Dragane rec do reci!:ppozdrav:
 
Ja nekoliko dana nisam pratio forum tako da nisam upoznat sa cenom posto se trenutno nalazim u nemackoj ali vidim da se cena ne pomera na bolje pa moja psenica nek ceka jos u rataru.
 
Na početku i tokom žetve, nudili mi 20 dinara da tovare direktno iz kombajna, ja se premišljao. Sada se pitam jesam li pogrešio. Trenutno je 40 tona u mom silosu pa kud puklo.
 
Nazad
Vrh