Cena psenice rod 2014.g

danas obracun 18din kraj . nesto mi nije jasno uzimo sam nesto vestaka na ugovor i onaj pdv sto mi je obracuno 10% kao vraca mi se 8% ali ja ih nevidim nigde jel moze neko da mi objasni o tome ili je to jos jedna pljacka
 
Ako nisi u sistemu, nema sta da ti vracaju. Svaku robu koju kupujes placas sa PDV i nemas pravo na povrat. Takodje kada naplacujes svoju robu plate ti 8% pdv, a drzavi 2%.
 
Kako mi jedna ptičica reče pšenica ide na 16 din sa PDV i za pravna lica 15 + PDV e sad ko ima hrabrosti da čeka u Januaru kažu da će biti odlična cena šta god to značilo ....
 
Pdv tise isplacuje na ukupno predatu kolicinu psenice a ne samo na nezaduzen deo tako da ti se pdv tako vraca od 8 %
Nesto mi nije jasno.Meni nisu obracunali pdv na svu predatu psenicu vec su oduzeli kolicinu koju sam trebao da se razduzim a na visak koji treba da isplate su obracunali pdv.Da li to znaci da su i za ovu kolicinu psenice koja je otisla za razduzenje repromaterijala takodje trebali da uracunaju pdv??Nisam u sistemu pdv,tj fizicko sam lice.
 
Nesto mi nije jasno.Meni nisu obracunali pdv na svu predatu psenicu vec su oduzeli kolicinu koju sam trebao da se razduzim a na visak koji treba da isplate su obracunali pdv.Da li to znaci da su i za ovu kolicinu psenice koja je otisla za razduzenje repromaterijala takodje trebali da uracunaju pdv??Nisam u sistemu pdv,tj fizicko sam lice.
Treba i moraju da ti obracunaju PDV i za psenicu koju su uzeli za razduzenje.Meni su obracunali PDV na psenicu kojom sam razduzio seme uzeto jesenas.
 
Nije mi jasno kada uzimate repromaterijal jel čitate uslove?Ako si dugovao kile vratio si kile i šta bi dalje.Ako si dužaan dinare a računali ti cenu bez PDV-a i oduzeli od duga onda si pokraden.
 
Nije mi jasno kada uzimate repromaterijal jel čitate uslove?Ako si dugovao kile vratio si kile i šta bi dalje.Ako si dužaan dinare a računali ti cenu bez PDV-a i oduzeli od duga onda si pokraden.
Normalno da citam!U ugovoru pise da uzimam robu i zaduzujem se u EUR valuti a,vracam kroz robu,psenicu,i suncokret.Cena koja je na taj dan u sezoni i kurs evra sve je to u redu,Samo kazem nisu mi racunali pdv za kolicinu koju sam se razduzio vec samo na visak psenice koju treba da isplate.Znaci da idem da reklamiram?
 
Da li ti je racunat pdv na seme, djubrivo, hemiju? Ako ti nigde nije racunat PDV, onda ste "preklopili" porez i prosao si 2% bolje (razlika izmedju 8 i 10%) na tom delu. Sve ti pise u ugovoru detaljno.
 
Mora da ti računa i PDV na pšenicu koju ostavljaš na razduženje. Ti njima prodaš tvoju pšenicu a oni je kupe od tebe e sada trebalo bi da ti je isplate na račun a onda ti njima da uplatiš dug na njihov račun međutim da bi se sve olakšalo lovi se u mutnom pa se ti obračuni urade samo na papiru bez obzira mora da se zaračuna PDV. To reklamiraj obavezno ako ti nešto kažu pravac inspekcija.
 
Ako niste znali pšenica je berzanska roba sa kojom se najviše (količinski) trguje u svetu preko cele godine , a finanskijski više nego što se trguje sa naftom.
 
Jutros na TV-u cirkulisalo obaveštenje da imamo milion tona viška za izvoz.Nešto baš i ne verujem.
Како лажу а пре неки дан кад сам се враћао из Бања Луке имеђу Брчког и Бијељине обишао сам тачно 17 камиона пуних пшенице иду за Србију,табле су Нови Сад,Рума и Јагодина...Стао сам код продавача лубеница кажу да иду нон стоп сваки дан и да је један камионџија куповао од њега,каже увозе из Хрватске и Мађарске преко Осијека.
 
Nazad
Vrh