Poljo wiki KWS uljana repica
Strana 5 od 5 PrvaPrva ... 345
Rezultati 81 do 90 od 90

Tema: Карактеристике распрскивача и топова

Član
    Datum pristupanja
    Mar 2013
    Poruka
    3,026
    Zahvalio se
    404
    Zahvaljeno 997 puta na 781 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    To sam nesto razmisljao da kupim od ovih rasprskivaca ali me interesuje cena svega sem okitena posto ga imam i ovih od 750L protoka. Koju sirinu mogu da postignu na 2-3bar posto mi nije to problem sa pritiskom, niti kolicinom vode.Basta mi je sirine oko 12-15m a duzine velike pa zbog toga me zanima

Član retlav avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Poruka
    427
    Zahvalio se
    74
    Zahvaljeno 142 puta na 103 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Pogledaj 2 poslednje kolone iz tabele za Meganet, prva je za ugao zalivanja 24 stepena (trajectory angle 24 D), a druga je za 15 stepeni. Imaš čitav spektar prečnika zalivanja, to jest širine zalivanja od 12- 18 m. Možeš da zalivaš i sa manjim rasprskivačima to jest sa manjom količinom vode. Postavljaju se u redu na 6-8 m. Raspitaću se za cenu rasprskivača i stalka pa javljam.
    Svi prečnici cevi su izraženi u mm a svi navoji u " [colima].

Član
    Datum pristupanja
    Mar 2013
    Poruka
    3,026
    Zahvalio se
    404
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Trebaju mi malo veceg protoka znaci ovi od 750L za karfiol. Zalivam na kap po kap skoro sve ali ovo mi treba za rashladjivanje i orosavanje odozgo.Imam nesto rasprskivaca i tu cu imati jedno pitanje o podacima samo da vidim koji su tip. Cini mi se da su AKVA rasprskivaci u pitanju plasticni a nemam podatke o kolicini vode koju izbacuju a prilicno mi odgovaraju.

Član retlav avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Poruka
    427
    Zahvalio se
    74
    Zahvaljeno 142 puta na 103 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Pogledaj i ovaj video:

Svi prečnici cevi su izraženi u mm a svi navoji u " [colima].

Član
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Poruka
    38
    Zahvalio se
    1
    Zahvaljeno 4 puta na 2 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Imam jedno pitanje za poznavaoce sistema za navodnjavanje u vezi moje ideje. Naime posedujem tifon Žalec fi 75 / 280m sa topom istim kao i član Spajki (slike sa 3. strane ove teme) teram sa pumpom VTP-12. Ideja mi je da u cilju sitnijeg navodnjavanja montiram dva topa na razdaljini od 6m. Znači umesto topa montiram T-komad vodoinstalacije i 3m ceva na levo i na desno pa kolena nagore i u te uvrnem topove. Takvo rešenje smo imali na malom tifonu proizvođača Agrostroj Ljubljana (http://www.kupujemprodajem.com/tifon...er_id=20499841). Doduše tamo kraci nisu bili 3m možda samo 1m. Molim preporuke u vezi topova koji bi odgovarali za ovaj experiment.

Član
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Poruka
    38
    Zahvalio se
    1
    Zahvaljeno 4 puta na 2 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Da dopunim prethodni post, hoću da nađem rešenje za zalivanje sveže rasađenih rasada. Treba mi top koji će dati sitnu "kišu" nebi li rasad utukao u zemlju. Znam da je najbolje rešenje za to kišno krilo...

Član Vartolomej avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2015
    Poruka
    48
    Zahvalio se
    7
    Zahvaljeno 7 puta na 7 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Интересује ме оријентационо колико би ме коштало наводњавање баште величине 30х50м са распрскивачима, значи пумпа, црева распрскивачи. Која је ваша процена?

Član
    Datum pristupanja
    Mar 2013
    Poruka
    3,026
    Zahvalio se
    404
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Mislim da ti se za takvu parcelu bolje isplati jedan ili 2 manja topa..Moj top baca oko 30-35m u precniku i sa dva pomeranja bi skoro idealno zalio a dosta jeftinije izadje. Obicna pumpa od 500-600L u minuti ga tera bez problema.Ali najbitnije je koju kulturu radis jer neke zahtevaju vise neke manje vode.Za vecu kolicinu top ti je najeftinije resenje i najednostavnije. Sirina je malo problem od 30m sto bi u praksi za nesto idealmije trebalo 2 reda rasprskivaca .A rasprskivaci obicno se postavljaju na 5-6m jedan od drugog ili vise sto od njih zavisi.Ja ti mogu za koji dan poslikati sistem koji sam sam uradio za rasprskivace od okiten creva od 2col koje mozes i sam uraditi umesto skupih aluminijumskih cevi a ima i gotovih da se kupi samo je dosta skuplje. Trewba ti 50m okitena sto je oko 170din po 1m.Izbuse se rupe oko 1,5cm i postave nosaci za koje sam ja postavio okitene od 1col i rasprskivac. nosac je oko 280din po mkomadu a treba ti 10kom.prvi i poslednji rasprskivac bi trebao biti pozicioner.rasprskivaci su oko 500-600din kom . treba jedna aluminijumska spojnica za okiten i cep na kraju sto je oko 1000din.laflaet crevo i spojke 2 zavisi od duzine bunara do parcele a laflajen kod nas je 1m-1eur. pumpa ima raznih a najeftinija sto moze terati sve to odjednom je kineska od 15000din pa na vise ili tomos ,Dmb na elektromotor ili potopna jaca .Mnogo je tu mogucnosti ali se treba znati prvenstveno koja kolicina vode je potrebna jer to moze i jeftinije da se odradi ako je potraznja vode manja

9. Sledeći korisnici su se zahvalili korisniku vica022 na ovoj poruci:

Vartolomej (17-09-15)

Član Vartolomej avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2015
    Poruka
    48
    Zahvalio se
    7
    Zahvaljeno 7 puta na 7 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Citiraj Citiram: vica022 Pogledaj Poruke
    Mislim da ti se za takvu parcelu bolje isplati jedan ili 2 manja topa..Moj top baca oko 30-35m u precniku i sa dva pomeranja bi skoro idealno zalio a dosta jeftinije izadje. Obicna pumpa od 500-600L u minuti ga tera bez problema.Ali najbitnije je koju kulturu radis jer neke zahtevaju vise neke manje vode.Za vecu kolicinu top ti je najeftinije resenje i najednostavnije. Sirina je malo problem od 30m sto bi u praksi za nesto idealmije trebalo 2 reda rasprskivaca .A rasprskivaci obicno se postavljaju na 5-6m jedan od drugog ili vise sto od njih zavisi.Ja ti mogu za koji dan poslikati sistem koji sam sam uradio za rasprskivace od okiten creva od 2col koje mozes i sam uraditi umesto skupih aluminijumskih cevi a ima i gotovih da se kupi samo je dosta skuplje. Trewba ti 50m okitena sto je oko 170din po 1m.Izbuse se rupe oko 1,5cm i postave nosaci za koje sam ja postavio okitene od 1col i rasprskivac. nosac je oko 280din po mkomadu a treba ti 10kom.prvi i poslednji rasprskivac bi trebao biti pozicioner.rasprskivaci su oko 500-600din kom . treba jedna aluminijumska spojnica za okiten i cep na kraju sto je oko 1000din.laflaet crevo i spojke 2 zavisi od duzine bunara do parcele a laflajen kod nas je 1m-1eur. pumpa ima raznih a najeftinija sto moze terati sve to odjednom je kineska od 15000din pa na vise ili tomos ,Dmb na elektromotor ili potopna jaca .Mnogo je tu mogucnosti ali se treba znati prvenstveno koja kolicina vode je potrebna jer to moze i jeftinije da se odradi ako je potraznja vode manja
    Хвала на детаљном одговору, желео бих да видим те слике Вашег система када их будете припремили.
    Наше је само оно што поклонимо другима.

11. Sledeći korisnici su se zahvalili korisniku Vartolomej na ovoj poruci:

Bi Zeleni (17-04-17)

Član
    Datum pristupanja
    Mar 2013
    Poruka
    3,026
    Zahvalio se
    404
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Slikao sam direktno u karfiolu ali glavno se vidi kako to izgleda i funkcionise. A nije problem ni objasniti sta bude nejasno .Sistem je prost i sve od vodovodnih elemenata koji su jeftini.[IMG][/IMG]Direktno na okiten od 2 col ide spojka aluminijumska i stegne se selnom. Predhodno se mora malo let lampom ugrejati okiten. Iza se vidi dvodelna polutka za izlaz za rasprskivace. Probusi se okiten sa 1-1,5cm burgijom i spojka se postavi sa izlazom gde je rupa.Na spojku ide muf od 3/4 cola i na njega se predhodno uvrne okiten od 1col i stegne selnom jacom. Tako i sa gornje strane dolazi do rasprskivaca.

- - - - - - - - - -

Uz rasprskivac se dobija dupla zenska spojka koja se srafi na muf od 3/4 .Cela prostoca a okiten od 1 col otprilike ide duzine oko 1-1,2m mada moze i vise i manje u zavisnosti od sirine koja se hoce zalivati.[IMG][/IMG]

- - - - - - - - - -

Okiteni su mi po 15m duzine i spajam ih obicnom plasticnom spojnicom od 2col. Dvoje tu duzinu zgodno ponesu a sve se predhodno skine do okitena [IMG][/IMG]Na kraju okitena isto ide plasticna poluspojka sa cepom

13. Sledeći 2 korisnici su se zahvalili vica022 na ovoj poruci:

rekreativac (24-09-15), Vartolomej (23-09-15)

Strana 5 od 5 PrvaPrva ... 345

Dozvole pisanja

• Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete odgovoriti u temi
  • Ne možete postavljati atačmente
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •  
Svi postovi su vlasništvo njihovih autora. Poljoinfo.com ne garantuje tacnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo cijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju izmedu registrovanih clanova.