Kombajni Gleaner

Daleko je to od aksijalnog kombajna, ali ima bočno postavljen bubanj. Izvršavanje i separacija zrna je karakteristična samo za ovaj kombajn.
 
Ima snimak ovog kombajna u radu na Youtube "Gleaner prvi put u Srbiji",jel u njemu motor Deutz V8 kao na TopLiner-u?
 
Jedna zanimljivost kod ovih kombajna je bila zamisao da se na njega ugradi što manje vrsta ležajeva i da lanci budu istih koraka .Iz razloga što su bili predvidjeni da vrše po celoj Americi .Kad krenu sa juga da se sele polako prema severu i tako mesecima .Tako bi serviseri koji idu za njima imali veoma malo rezervnih delova u vozilu .Wikipedija.
 
Neke jako velike adaptere nose,mora da usisavaju kao besni,burazer iz Amerike je isao da gleda takmicenje kombajna,kaze da ih je oduvao samo tako,najmanje loma i rastura,nigde nemogu da vidim na internetu kako ta separacija radi.
 
Ima ovakav kombaj u Žabarima i radio je covek sa njim, mislim da je ceo pocinkovan i ogroman je...
 







Jedinstven sistem izvršaja. Ovde je prednost što masa ide okolo celog bubnja i ispada na sve moguće strane čak i gore ,a istovremeno se kreće sa jedne srane ka drugoj .Sve to pada na ponovodoizvršavanje na neki separator (valjke) .Tako sam ja shvatio.
 
Poslije ovakog upoznavanja sa kombajnom,mislim da ce biti vise interesanata koji ce htjeti ovakav kombajn.
 
[video=youtube_share;T_EOZGUjfu4]http://youtu.be/T_EOZGUjfu4[/video]

Malo da pojasnimo način izvršavanja na ovom kombajnu.Masa prolazi preko elevatora hedera i nastavlja na drugi elevator do bubnja koji je popreko postavljen i ne menja mnogo putanju do ulaska u bubanj.U bubnju nastavlja rotaciono kretanje do drugoe strane bubnja gde napušta bubanj i preko bitera sa noževima napušta kombajn. Biter sa noževima je i sečka ali je kraći sa manjim brojem noževa i manjim zamajnim masama pa je kombajn mirniji. Samo izvršavanje mase se odvija u bubnju i to u krugu od 360 stepeni dok je kod ostalih kombajna taj ugao manji.seme pada na dve spirale koje služe da usmere seme koje široko pada na jenu uzanu širinu koja dalje pada na dva valjka gde se vrši dodatno izvršavanje ovršene mase i masa dalje pada na sita u jednoj uzanoj traci pa vazdušna struja lako izduva primese i ostale sastojke koji nisu poželji u ovršenom usevu.
 
Dobar marketing cuda cini, slazem se sa konstatacijom od @ Matic, ja kao totalni pocetnik i poznanik kombajna sam zadivljen ovim gleaner-om i njegovim sistemom koji je po meni toliko jednostavan a izuzetno funkcionalan,.inzinjeri i farmeri koji su ucestvovali u njegovom stvaranju :bravo:,stavrno skidam kapu sa velikim naklonom.
 
Ima samo jedan mali nedostatak, a to je da ono što je jednostavno i kvalitetno ne može da dopre do svačijeg mozga nego se ide onom idejom čega ima najviše to je najbolje.Zato su neke poznate svetske korporacije kupovale firme po Evropi i ugasile proizvodnju mnogih kombajna koji su bili ispred svog vremena zbog bojazni da njihov proizvod neće biti prodavan.Čudni su svetski lobiji!
 
Ima samo jedan mali nedostatak, a to je da ono što je jednostavno i kvalitetno ne može da dopre do svačijeg mozga nego se ide onom idejom čega ima najviše to je najbolje.Zato su neke poznate svetske korporacije kupovale firme po Evropi i ugasile proizvodnju mnogih kombajna koji su bili ispred svog vremena zbog bojazni da njihov proizvod neće biti prodavan.Čudni su svetski lobiji!
To je tacno.Jedno me interesuje da li za ovaj kombajn ima delova da se nadju i da li mozda pasu delovi od neke druge firme ili je jedinstven po svemu?
 
Kao i za sve ostale kombajne se delovi poručuju jer držati na lageru jako je skupo.Delovi ne odgovaraju ni od jednog kombajna kao i na ostlim kombajnima strane proizvodnje.
 
Nazad
Vrh