Kombajni Gleaner

tibor

Član
Učlanjen(a)
8 Mar 2009
Poruka
1.170
Lokacija
Temerin
Gleaner
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=P2bzH_Y5gTU[/youtube]
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=CS1-F7eFpvA[/youtube]
 
Samo otkine klas,a slamu ostavlja.Valjda je kombinacija challengera i masseya
 
onda verovatno rade unutra drugim sistemom a ne BUBANJ klasican jer je za to potrebna slama,pitanje dal imaju i slamotrese...dali oni sovim rade da bi zavrsili poso ili imaju neku posebnu svrhu??
 
Sto ovaj vrsi nece da polegne,em retka ,em niska.Gleaneri mogu da uspu ,gde nema potrebe za slamom.
 
Prvi put vidi ovako nešto :sta: Zanima me na koju foru otkida klas, po snimcima mi se čini da ga usisava u heder, pa tek onda valjda seče kosa?
 
Ti hederi nose nazov stripper(otkidač-cepač) i postojbina im je UK ali se najviše koriste u SAD-Canadi. Smisao je da ne provlači svu tu masu-slamu kroz sebe kad nemora- zrno suvo, vlažna slama a on kosi jer minimum slame uđe u kombajn zar nisu pametni :bravo:? Posledica ovog razmišljanja je 4x veći učinak kombajna zato mogu da nose jako široke hedere a i teraju brzo ::novac::.
Inače ti ripper hederi se montiraju na svaki kombajn(ne samo Gleaner- mislim da je Gleaneru Evropski rođak Sampo) kao i konvencionalni žitni hederi nema specijalnih bubnjeva ili bilo šta, cilj je napuniti vršalicu sa masom kao i sa običnim hederom da bi lepo radio kombajn.
 
A na koju foru ga izvrse i razdvoji ako nema mase da ide kroz njega?
 
@agrotraders
agrotraders je napisao(la):
Ti hederi nose nazov stripper(otkidač-cepač) i postojbina im je UK ali se najviše koriste u SAD-Canadi. Smisao je da ne provlači svu tu masu-slamu kroz sebe kad nemora- zrno suvo, vlažna slama a on kosi jer minimum slame uđe u kombajn zar nisu pametni :bravo:? Posledica ovog razmišljanja je 4x veći učinak kombajna zato mogu da nose jako široke hedere a i teraju brzo ::novac::.
Inače ti ripper hederi se montiraju na svaki kombajn(ne samo Gleaner- mislim da je Gleaneru Evropski rođak Sampo) kao i konvencionalni žitni hederi nema specijalnih bubnjeva ili bilo šta, cilj je napuniti vršalicu sa masom kao i sa običnim hederom da bi lepo radio kombajn.
Jedna ispravka Gleaner nije evropski rodjak Sampo. To je samostalna fabrika koja postoji jos od 1923g i deo je Agco korporacije.
Ovaj deo u Vasem postu mi bas nije jasan.
 
Može biti da grešim, nešto se prisećam da sam čitao negde (na američkom sajtu)o njemu ali nisam tačno siguran, ako sam napisao dezinformaciju izvinjavam se.
 
Jel se susretao tko s ovim kombajnima, malo sam pratio po internetu ljudi ih jako hvale, kaže da su kombajni savršeni al što sam gledo ove oglase strane jedino ih u Sad-u ili Kanadi ima, tipa Njemačka, Švicarska, Francuska tj. u Europi ih nema nigdje, zanimljiv sistem imaju ovi novi super series, sve u svemu zanimljivi su :D
 
Uživo nisam ali sam pratio njihov razvoj.Ima jedan takav kombajn negde u Srbiji, ali tamo nema servisera za njega i nema tehničkih uputstava za te kombajne.Što se kombajna tiče je odličan samo malo zastupljen na Evropskom tržištu, a na Balkanu još manje.
 
Ovaj kombajn je u Zabarima,hteo covek za sebe da radi sa njime ali mora da nesto nije ispalo kako treba.Takvi kombajna nema mnogo po Evropi to se tera samo u Ameriku.
 
Nisam mogao da verujem kako mu je lako raditi oko motora jer ima mesto kao u mojoj sobi.Inace to je aksijalac ali poprecno postavljen.
 
Nazad
Vrh