Koji traktor kupiti ?

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

pedja voganj

Član
Učlanjen(a)
11 Avg 2009
Poruka
221
Lokacija
Voganj
Interesuje me koji traktor da kupim do 3000e a moze i malo preko koji bi mi sad sluzio za vucenje osoke a za koju godinu i verovatno za obradjivanje zemlje
 
treba mi traktor od 75-90 Ks nov, cena od 10 000-20 000e ,ako moze mala pomoc oko odabira ;)

a samo da nije belorus smara menjac
 
Nisu bas svi vesti da se uhodaju na takav menjac. Ja znam par ljudi koji ubodu u brzinu koju potrefe i teraju tako do njive...
 
Poslednja izmena od urednika:
Da ne otvaram novu temu, nadam se da kolega nece zameriti, ali sam hteo da pitam da li se uopste isplati kupovati traktor za obradu recimo 2 i kusur hektara (sto svoje-sto u arendi) kao hobi poljoprivrednik naravno jer je to ipak mala povrsina i ako da, koji je traktor za takvu povrsinu ptimalan? Meni prvo na pamet pada 539 a vidim da ima jeftinih 533. Da li 533 moze uopste da ore ili ne? Kod nas su u Sumadiji su parcele usitnjene ali domacinstva poseduju traktor iako ne obradjuju vise od 1h.
 
Apsolutno se isplati, plaćanje uslužnog rada je propast. Zavisno od toga kakvo ti je zemljište moraš da biraš i traktor. 533 i 539 mogu orati, ali ne svaku zemlju (kod mene je brdovito pa 539 jako teško ore). Koji novac planiraš da uložiš u traktor, ima i alternativa, npr u Bosni se može povoljno kupiti neki manji Zetor (4911, 4711) koji je daleko sposobniji traktor od 539 u svim poslovima, a jeftiniji je, dok održavanje svakako nije problem za Zetore, kao ni potrošnja. Sve zavisi od novca koji planiraš uložiti i zemljišta (ravno, brdovito, laka ili teška zemlja...). Bilo kako bilo, plaćati da ti drugi rade zemlju se nikako ne isplati.
 
Poslednja izmena od urednika:
Hvala Zombi na prakticnom odgovoru, tako sam nekako i ja razmisljao. Mislio sam da ne potrosim preterano para na neku polovnu masinu do recimo 3 000 e i ostavim nesto para i za prikljucke. Posto sam trenutno u inostranstvu, planiram da, po povratku kupim 1 do 2 h, zavisi od cene i finansija i krenem sa nekom manjom stocarskom proizvodnjom za svoje potrebe i sticanje iskustva u organskoj proizvodnji. Traktor bi sluzio za pripremu zemljista za proizvodnju stocne hrane. A zemljiste brdovito ipak jer je kod nas zemlja pored Morave, na zalost toliko zatrovana prskanjem da te parcele uopste ne bih kupovao. Zato mislim da bezim u brda.
 
Pozz rajaa !

Imam problem, treba mi traktor sa duplom vucom od sedamdesetak konjskih snaga,imam kesa oko desetak hiljada eura.

Molio bi clanove koji imaju iskustva sa ovakvim traktorima da iznesu svoje cjenjeno misljnje.

Traktor ce se koristit;za oranje,sumu,na brtskim i ravnicarskim terenima !

Hvala unaprijed !
 
Kupis 577 DW novi tip. A jedan covek kod mene ima Fiata od 70 ks duplak. Ekstra traktor, udoban, nije bucan, mislim da ga je kostao oko 7000 evra

Druze traktor mi treba tek od septembra mjeseca tako dami nije zurba,ali mi je najveci problem sto nemam viziju sta upste kupit,pa valjda jos poneko da neki predlog o kupnji pa cu valjda to i uzeti!
 
Moj ti je savet da traktor nikako ne kupujes na mestu kakvo je npr Rumski vasar tamo samo kupim pivo jer inace go svercer do svercera sve su im vozile medecinske sestre!Traktor kad biras moras prvo uzeti u obzir za cega ti je potreban kakva je tvoja okolina (zemlja koju mislis obradjivati) kako do rez delova i td!Traktor i sve ostalo se kupuje u najblizem okruzenju tj pozeljno je da poznajes isti (mislim da poznajes med sestru) to ti je slicno sa kao sa zenidbom dobar momak se zeni iz sela !!Sto nije za nase selo pravac Ruma!
 
Moj ti je savet da traktor nikako ne kupujes na mestu kakvo je npr Rumski vasar tamo samo kupim pivo jer inace go svercer do svercera sve su im vozile medecinske sestre!Traktor kad biras moras prvo uzeti u obzir za cega ti je potreban kakva je tvoja okolina (zemlja koju mislis obradjivati) kako do rez delova i td!Traktor i sve ostalo se kupuje u najblizem okruzenju tj pozeljno je da poznajes isti (mislim da poznajes med sestru) to ti je slicno sa kao sa zenidbom dobar momak se zeni iz sela !!Sto nije za nase selo pravac Ruma!

Dobro govoris,u mom okruzenju nema puno traktora sa prednjom vucom,ali ima svakavih.
Ja sam naveo u prvom postu za sta mi treba ali evo opet,oranje,suma ,transport,teren je brtskoravnicarski kombinovano.

Hvala na savjetu !
 
Druze traktor mi treba tek od septembra mjeseca tako dami nije zurba,ali mi je najveci problem sto nemam viziju sta upste kupit,pa valjda jos poneko da neki predlog o kupnji pa cu valjda to i uzeti!
Jesi li mozda razmisljao o nekom Ursusu duplaku,a slazem se sa tobom i za Fiata,ima ga jedan drugar i on je prezadovoljan.Nadam se da cemo ti pomoci u izboru.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh