Laverda

Čugi

Zaslužan član
Učlanjen(a)
15 Avg 2007
Poruka
2.117
Lokacija
Nova Pazova
Malo manje zastupljeni i manje poznati na našim prostorima, ali bez sumnje kvalitetni kombajni Italijanskog proizvođača duge tradicije!
pict1193oj5.jpg

pict1191cv5.jpg
 
ma nema sta tu da se svidja ili ne svidja, svaki novi kombajn lepo izgleda a lepo i radi, a sto kaze cugi svako ima svog miljenika ali su svi dobri
 
ja ti garantujem za ovaj kombajn, radim u servisu za firmu koja ga prodaje.
sisu disel motor, na manjim kombajnima iveko, a glavna prednost mu je cena, za sada skoro duplo jeftiniji od klasa a u istoj su klasi, nemoze se reci da je claas bolji.....koga bas zanima nek mi se javi pa cu mu ga detaljno prezentovati....
cena je za sada niska zato sto smo relativno novi na trzistu i zato sto nismo alavi kao "neke" firme.......
 
Ulazite u domen rasprave Audi A8 i Mercedes S klase, oba su fenomenalna i u istoj klasi, imaju različite cene, ali se zna ko je kvalitetniji.
Niko ne osporava kvalitet Laverde, verovatno da je po učinku i nekim karakteristikama u klasi ista ili možda bolja od Claasa, ali to je samo jedan deo celokupnog kombajna, da počnemo od na primer sitnih detallja u kabini pa do kvaliteta izrade i kvaliteta materijala najbitnijih sklopova kombajna, iznenadio bi se kolika je razlika. Laverda može da nastupi sa povoljnijom cenom od Claasa jer je i sama njena izrada jeftinija, što govori o ukupnom kvaliteteu kombajna, nemoj pogrešno razumeti daleko od toga da je loša, ali da je u kvalitetnom rangu sa Claasom-nije. Da bi cena Claasa mogla kod nas biti manja, tu se slažem sa tobom, ali to zavisi od dilera koji su u Srbiji u svim oblastima, ne samo u poljoprivredi, postali ne mogući! Bez obzira i da je cena Claasa realna, opet bi bila jača od Laverdine.
Moj miljenik među kombajnima je New Holland, i ja znam kakav je njegov kvalitet-extra je, ali neću nikoga pokušavati da ubedim da je najbolji, iako ima pojedinih rešenja boljih i kvalitetnijih nego Claas, ali koju god mašinu ocenjujemo, moramo je oceniti kao kompletan proizvod, i sa prednostima i sa manama, tako da Claas ostaje No.1!
Molio bih vas sve da se uzdržite od bespotrebne rasprave i dizanja tenzija. :sreca:

gregorije83 je napisao(la):
koga bas zanima nek mi se javi pa cu mu ga detaljno prezentovati....

Bez ustručavanja možeš uraditi detaljnu prezentaciju u ovoj temi.
 
Slazem se sa Cugijem to je sada rasprava izmedju Mercedesa i Audia "sta je bolje" to se nemoze reci zato sto sam gledao ovaj kombajn uzivo
kako radi i kako su mu resene neke stvari bolje od claasa a takodje i kako su neke stvari resene bolje na claasu od laverde ali to su sada sve finese itd al mogu vam reci da ovaj kombajn moze da parira Claasu jer sam ih gledao bukvalno jedan pored drugog al to sve zavisi od mentalita ljudi razmisljanja i tako dalje nebi sada da ulazimo u raspravu :D
al mogu vam reci da je ovaj kombaj medju prvima ikada napravljen i mnogi su stvari na novim kombajnima su kopirane sa njega
i mogu reci da je kombajn prava azdaja toliko od mene :D
pozdrav
 
Ma kombajn je masina, u fabrici Laverde se pravi Celenger, fendt i mas ferg, sta da se prica dalje.....
ali da ja nebi pricao dalje, vreme ce pokazati svoje..... :cool: :cool: :cool: :cool: :cool: :cool: :cool: :cool: :cool: :cool: :cool: :cool: :cool: :cool: :cool: :cool: :cool:
 
evo proslo vec 6 meseci a vreme nikako da pokaze svoje :sta:,jel to zato sto je napolju hladno :kisa:,ili to treba cekati godine da prodju :sta:
 
pa ti se jako slabo kreces po terenu, vreme vec pokazuje svoje...... :cool: :cool: :cool:
dodji do mene i eto ti odmah demonstracija....... :ppozdrav: :ppozdrav:
koji ti ono kombajn imas? da idemo na crtu:haha: :D :D :D :D :D
 
netreba meni tvoja demonstracija,nego da se mi nadjemo sa masinama pa da krenemo na priprema pozor sad,sta ti nudis ili cime zelis da se trkas,daj koju fotku tog tvog iveca komonrejla,ja te cekam u svako doba sa ovim..... :cao: :cao:
 
danger je napisao(la):
netreba meni tvoja demonstracija,nego da se mi nadjemo sa masinama pa da krenemo na priprema pozor sad,sta ti nudis ili cime zelis da se trkas,daj koju fotku tog tvog iveca komonrejla,ja te cekam u svako doba sa ovim..... :cao: :cao:

nebi bas stao na crtu sa ovim klasom :nono: ali cekaj, ovo leto verovatno ne ali sledece cu, ja se nadam imati i masinu koja moze da mu parira pa cemo i sa tim na crtu a sad sam spreman sa ovim,a sliku samo da iskopam i stavljam.... :ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav:
 
naravno ovo je malo sala ,znam da nesmes sa ovim zato sam ga i stavio,nego daj malo podatke te tvoje zveri,heder,slamotresi,sirina doba,potrosnja,itd,napisi da vidim sa cime to nesmem da se trkam iako je razlika samo 20 godina :osmeh: :cao:,vise sam se uplasio severne armije ili takozvanog NA
 
Nazad
Vrh