Pretapanje voska

novii

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
24 Jul 2007
Poruka
9.339
Lokacija
Apatin
Posle izvesnog vremena pčelarenja pojave se viškovi voska. Taj višak se pojavljuje kao staro saće, oštećeno saće prilikom selidbe ili vrcanja meda, saće sa ramova građevnjaka, voštani poklopčići, vosak sa strana ramova. Počto takav vosak sadrži velike količine nečistoće mora se preraditi. Tehnologija kojom se vosak razdvaja od nečistoća se obavlja topljenjem, mada se u upotrebi nalaze i voštane prese.
Moj pčelinjak je mali i meni je dovoljno da za potrebe prerade voska koristim solarni topionik. To je sanduk visine 20 cm i prvougaonog je oblika. Kada sam ga pravio gledao sam da mu dimenzije budu takve da u isto vreme unutra mogu da stavim 4 LR rama. Poklopac se sastoji od drvenog rama u koji je umetnuto veliko staklo koje u stvari i propušta sunčevu toplotu unutra. Na visini od 10 cm se nalazi drveni ram preko kojeg je zategnuta žica, a na nju se poležu ramovi. Kroz žicu vosak koji se topi zbog veće unutrašnje temperature curi na dno topionika.

Takav topionik ima manu da se može koristiti na manjim pčelinjacima jer se koristi samo po lepom vremenu. Postoje i topionici u koje se ugrađuju mali grejači koji omogućuju da se koriste i kada nije sunčano.

Voskovarina je deo koji ostaje kao otpad posle topljenja voska bez obzira koja se metoda upotrebljava. U njoj se i dalje nalazi vosak, ali je u izuzetno maloj količini, pa ipak to je ipak sirovina koja se prodaje. Najbolje je kada se nekoliko pčelara udruži sa ciljem da se sakupi veće količina, da bi seobezbedio dolazak kupca na kućnu adresu.
 
Kolega mi je spomenuo da ima jedan uređaj za pretapanje voska, i da ga prodaje ekipa iz Beograda. Cena mu je oko 1000 eura, znali iko išta više o tome. :sta:
 
Ja sam napravio nesto,nije lose ali ima i boljih aparata video sam prošle godine na tašmajdanu odlicna sprava (rosvaJ) ali skupo za mene,čak i da ga sam pravim.
 
Možeš li kako da uslikaš ili neku skicu bar toga što si napravio, jer i ja moram zbog proširenja pčeljinjaka nešto da napravim. Pa sada gledam šta i kako da pravim. :cao:
 
Najbolja stvar je parni topionik voska ali je stvarno skup. Sada ima i rosfrjanih po nešto nižoj cjeni oko 500€. S obzirom da vam to ne treba cijelu godinu najbolja solucija je ako se u udruženju dogovori grupa prijatelja od 5 ili 10 ljudi i kupi topionik. Možete topiti kada želite samo je stvar dogovora.
 
Gde ima da se nabavi taj topionik, pa da vidimo nešto i na tu temu. Ovo sa udruživanjem zvuči sasvim OK.
 
Kakvi Evri ::lose:: ne dajte da vas gule.
Uzmeš običnu jutanu vreću i strpaš sva stara saća,naloziš vatru u oraniji i staviš vreću sa voskom da se kuva,kad završiš kuvanje za 20 min uzmi dve daske i dobro ispresuj vreću da se iscedi. U vreći ostaje trop (prljavština) a vosak je u oraniji,pusti da se voda ohladi i na površini imaš čist vosak.Ako ovo ponavljaš nekoliko puta vosak je sve belji. :ppozdrav:
 
Da li neko zna kako pravilno pretopiti vosak da bih sam pravio satne osnove,literatura kaze 30 minuta 120 stepeni i to pod pritiskom jer je to jedini nacin da se eliminisu spore americke kuge.Da li je to jedini nacin?Pozdrav.
 
Nazad
Vrh