Vozačka dozvola F kategorije

dukej

Prijatelj Foruma
Učlanjen(a)
14 Avg 2007
Poruka
9.589
Lokacija
Srbobran
Ovako stoji stvar. Imam vozačku dozvolu B kategorije i sa njom vozim i traktor jer posebnu dozvolu za vozača traktora (F kategorija) nemam. Do sad nisam imao problema sa milicijom ali ko zna kako će biti kasnije. Hteo sam sad da polažem za F kategoriju međutim video sam da u novom Zakonu o bezbednosti saobraćaja na putevima u članu 196 piše da:
"Лицима која су до дана ступања на снагу овог закона стекла право на
управљање моторним возилима, односно скуповима возила одређене
категорије, тракторима, радним машинама, мотокултиваторима, бициклима са
мотором и трамвајима, на њихов захтев издаће се возачка дозвола за
управљање моторним возилом, односно скупом возила следећих категорија:
...
2) В категорије - возачка дозвола за управљање моторним возилима
категорија В, В1, ВЕ, F, АМ и М,
..."

Da li neko zna nešto bolje o ovom, odnosno gde bi se to moglo raspitati da li ću moći sa postojećom B kategorijom tražiti da mi upišu u dozvolu i F kategoriju ili ću ipak morati posebno da polažem za F.
U principu nije mi uopšte problem da položim sad za F jer se samo polaže vožnja a testove ne moram jer imam višu kategoriju (čak kažu da je dovoljno imati i potvrdu o poznavanju saobraćajnih propisa za bicikl sa motorom) ali mi se ne daje 100 evrića plus još kad pomislim na iglu na lekarskom pregledu, odmah me prođu žmarci.
 
Koliko je meni poznato,B kategoriji ce se pripisati sve gore navedene kategorije GRATIS! Tako mi rece jedan murjak pre par meseci!To je dobro jer sa B si smeo vuci samo jednu prikolicu,a sa dodatom i F ces moci dve!
 
Ja licno sam polagao prvo za F kategoriju(morao sam zbog diplome u skoli posto sam isao za trakoristu), i kada sam napunio 18 godina polozim za B kategoriju i onda mi u SUP-u oduzmu F, i ne samo meni nego svakom kazu nemozes da posedujes dve dozvole
 
Nema logike,kao sto rekoh u predhodnom postu,nemozes sa B vuci 2 prikolice, sa F to mozes!Ustvari,ako gledamo po pravilu sa B ne bi smeo voziti nikakav tovar koji prelazi 3,5t mase sa vozilom!Jebes ova nasa pravila!
 
Imao sam F kategoriju i kada sam položio za B nisam produžavao F jer nemožeš imati dve dozvole tako je bioi i sa kerećom dozvolim koju su mi oduzeli kada sam položio za F.Sad će biti da trebamo ponovo polagati za F jer je nismo produžavali a sa B iz gore navedenog posta nesme se vozati ....... bla bla bla.
 
mirmag je napisao(la):
Nema logike,kao sto rekoh u predhodnom postu,nemozes sa B vuci 2 prikolice, sa F to mozes!Ustvari,ako gledamo po pravilu sa B ne bi smeo voziti nikakav tovar koji prelazi 3,5t mase sa vozilom!Jebes ova nasa pravila!
dali sa C i E smem da vucem dve prikolice?
 
:haha: :haha: :haha: E samo mi jos i on fali.Pa da se dogovorim sa investicionom bankom da napravimo prugu u selu da mogu da teram vozic bar po soru :haha: :haha:
 
ja kad sam polagao za F kategoriju imao sam 16godina i imao sam PSP od 14g pa sam samo voznju polagao tako sto sam vukao za traktorom jednu prikolicu i polozio i imam dozvolu za F kategoruju vec 4 godine ali panduri me nikad jos sa traktorom nisu zaustavili a kamoli da su videli moju dozvolu :D :haha:,sada idem poloziti za B kategoriju a nadam se da mi nece oduzeti F kategoriju,jer i moj cale ima 2 dozvole,i za B i F a ja vec imam takodje 2 PSP,F,i sada kad polozim za B imacu cak 3 dozvole. :D
 
Sa E mozes da vuces koliko god oces prikolica samo ukupna duzina(traktor + x prikolica) nesme da bude duza od 18m! Kod nas su vukli sa 5136 i ursusom 1614 po dve kamionke u repi i kaznjavali su ih jer su bili "dugacki"!
 
izvod iz Zakona o bezbednosti u saobraćaju.član se odnosi na zamene starih sa novim kategorijama dozvola.član
196:
B kategorija-B.B1,BE,F,AM i M
 
ljudi... jel isao ko u sup na dodavanje i f kategorije, interesuje me koja je procedura, mislim da se menja obrazac, pa samim tim treba se slikati, a kad se vec slikamo platimo, i jebi ga... opet ::novac:: ::novac:: ::novac:: ::novac:: ::novac:: ::novac:: ::novac::
 
Nazad
Vrh