Veštačko osemenjavanje

nikola_VUK

Član
Učlanjen(a)
31 Avg 2010
Poruka
1.595
Lokacija
Podgorica
Nisam video da ima ova tema, pa reko malo da pišemo o ovome, ima li ko iskustava koje su cene semena i da li može čovek to sam da radi?
 
Samo treba da se kaze koja je rasa i koje seme se trazi tj koji otac i lako je reci cenu:osmeh:
A ovo da li moze svako.Moze,samo treba malo rutine.
 
Ne bi loše bilo podeliti iskustva baš u ovoj temi, jer mislim da zavređuje, Vojkane kako se kreću cene od do, i koje su cene onih katetera i ostalih potrebština, trebalo bi da je mnogo isplativije od držanja nerasta, a i dozvoljava ti grupna osemenjavanja ko ima malo više krmača.
 
pre dve nedelje sam osemenio dve krmace sa velikim joksirom iz V.Plane. cekam 07.09 da vidim da li je semenjenje uspelo. Prvi put radim ovakav vid oplodnje i nadam se da ce se dobro pokazati. Ovo su krmace
img20130818104751.jpg

img20130818104807.jpg
 
E bas od njega! nadam se da je momenat bio pravi... sve u svemu znacu zqa dva dana,pozdrav
 
Meni se danas oprasila krmaca osemenjena joksirom iz Plane, 11 komada 9 zivih. Lepa krupna i zivahna prasad.
 
Evo da osvezim temu....

Danas jednu krmacu osemenio sa landrasom iz plane , a sutra ujutru cu drugu dozu ubaciti.
 
E ljudi da li netko zna da li može da se nabavi sjeme Belgijskog ili eventualno Danskog landrasa i gdje, dajte neki kontakt ako znate
 
Ne znam za tvoju okolinu , kod mene u stanici dobijaju seme iz Velike plane .


Ne pitam za moju okolinu već me zanima bilo koja lokacija ili ustanova na kojoj može da se nabavi.
Gledao sam katalog nerastova od JP SVC Velika Plana za ovu godinu i koliko vidim oni nemaju Belgijskog Landrasa.
Neznam da li neki drugi centar stavlja u prodaju sjeme od Belg. landrasa.
-evo linka sa katalogom iz V.Plane: http://www.svcvelikaplana.com/Svinjarstvo/Katalog3013/katalog2013.pdf
 
Kako se moze doci do tog semena iz plane jel mogu oni to da posalju nekako posto sam ja u okolini bg?
 
Vidis u najblizoj veterinarskoj stanici koju imas u okolini vidi pitaj da nabavis . Kod mene veterinar nabavlja seme svakog cetvrtka ovi iz plane doteravaju seme. Ne mozes dobiti direkno iz plane jer ga ne mogu prodati tebi , nego vet .
 
Gde svi nabavljate seme u Velikoj Plani?Moze neki konkakt jer vidim da svi tamo uzimate,hvala
 
Opet ja...
Pošto nema odgovora znači da nitko ne zna da li u Srbiji ima ili nema sjemena Belgijskog landrasa ili Danskoga.

A da li netko zna tko još osim Velike Plane stavlja na tržište sjeme,odnosno tko se još bavi proizvodnjom sjemena nerastova u Srbiji ili RS, možda netko ima navedene rase.
 
Nazad
Vrh