Bosiljak

bojan65

Novajlija
Učlanjen(a)
26 Jul 2007
Poruka
19
Lokacija
kikinda
Mislim da je ovo prva biljka koja zaslužuje da se nađe u ovom delu foruma. Mad ase može naći nekoliko podvarijanti koje se razvrstavajuprema izgledu listova, to je u osnovi za nas nebitna razlika. Bosiljak je jednogodišnja biljka koja naraste do 60 cm i posebno je cene pčelari zbog dobroga roda na strništima od žita koja se odmah ne uzoru, jer se tako dobija dosta meda koji je izvrsnoga kvaliteta. Vreme za sejanje je kada prođe opasnost od ranih mrazova, obično u drugoj polovini marta.
Može da se dodaje jelima, koja od njega poprimaju karakterističnu aromu zbog etarskih ulja koja poseduje. Ja ga sadim direktni sejanjem, ali ima onih koji ga sade iz rasade.
 
Evo da priložim i sliku za one koji su ga verovatno videli ali neznaju kako on tačno izgleda.
 
Da li slucajno imas podatak da li neko vrsi otkup,cena i slicne podatke.Hvala.
 
Ja do sada nisam čuo da se neko organizovano ovde kod nas bai otkupom lekovitoga bilja. Pre par godina je bio organizovan otkup zove, ali sada ništa.
 
Da li bi neko mogao postaviti nesto konkretnije o tehnologiji uzgoja bosiljka ;kakva zemlja koliko djubriva koliko kosta seme i cime se seje ,koliki su prinosi....:haha:
 
Ja bosiljak sejem u kontejnere od 104rupe pa kad poraste jedno 10cm presadjujem u plastenik , koliko ja znam postoje 3 vrste bosiljka , običan kao ovaj na slici koju je postavio bojan65 ,

mini bosiljak koji je isti kao i ovaj veliki , miris izgled itd
20r76tj.jpg


i crveni bosiljak koji raste kao i ovaj veliki zeleni samo što su mu listovi crvenkasti
28jxg1y.jpg


sadim ga u plastenik zbog toga što svojim mirisom rasteruje biljne vaši i još kojekakve štetočine , i privlači pčele koje onda oprašuju i biljke u plasteniku , paradajz , papriku i krastavce ...

štose tiče semena ja uzimam hobi kesice ZKI i iz te jedne kesice sam imao sve tri vrste bosiljka , i veliki i mali i crveni , a biljaka je bilo oko 600 kom ako lepo sejete svako seme posebno pošto je jako sitno

za zemlju i djubrivo neznam pošto sam ga sadio izmedju paradajza i imao je isti tretman kao i ostale biljke u plasteniku i narasto je kao korpa ogroman , a uveče i ujutru ka se udje uplastenik miriše sve neverovatno , a preko dana samo kad se prolazi izmedju njega onda nekako "pušta" miris a pčela je bilo ko u košnici :cao:
 
Ne razumem se puno u bosiljak ali znam da ga Izraelci gaje u nenormalnim kolicinama i salju avionom za Ameriku. Ne gaje ovaj klasican nego salatni sa velikim listovima. Evo vam i par slika kako rade i pakuju

15cgcj8.jpg



15d5g12.jpg
 
U Nemackoj se bosliljak prodaje u marketima u malim saksijama.
Dosta se koristi u pripremi Italijanske hrane , kao mali zacin se stavi par liski na /u jelo .
Ni u jednom Italijanskom restoranu nesme da fali bosiljak.
Cenu u prodavnici neznam ( nije mi zena tu :haha:)

9gfywx.jpg
 
Posadio sam iz rasade par oko cesme i na razna mesta pa sam skontao okvirno sta mu pogoduje a sta ne, ovaj oko cesme je narastao oko 1,x metara u visinu i poneo je podosta semena . Istrebicu ga cisto za dogodine .
 
Bosiljak nije probirljiv po pitanju zemljišta ali će bujnije da raste na plodnom, medjutim kao i kod većine aromatičnih biljaka veća bujnost znači i manje eteričnih ulja. Bitno je da ima puno svetlosti, da se ne sadi gusto da može da formira žbun. Bere se tokom cvetanja, što podstiče novo grananje i dalje cvetanje.
Kod nas ima najviše tzv. svetog koji ima trbušaste listove i dugačke dvetne grane i grčkog sitnolisnog.
Negde sam pročitao da ima preko šezdeset vrsta i varijeteta a na vikipediji 50-150.

Sadnja uz paradajz kao što Jhona radi nije samo dobra zbog oprašivanja već popravlja ukus paradajzu i tera štetočine (naučno dokazano).
 
Kao što je markodanube napisao, bosiljak se veoma mnogo proizvodi i prodaje kao začinska biljka. Ovo za prodaju u saksijama nisam znao, ali da se koristi u spravljanju raznih začinskih smeša jesam. Pored korišćenja bosiljka u pripremi jela, dosta se koristi i u farmaceutskoj i parfimeriskoj industriji.

Evo jedan link, malo jestariji i uopšteniji, ali može poslužiti kao izvor okvirnih informacija o začinskom bilju.

(Ekonomist) Začini - simbol promene načina života u Srbiji
 
Pa mi ne uzgajamo taj salatni vec ovaj obican bosiljak,cena je oko 100-105 dinara za kg,ima 2-3 kosenja,preporucuje se sadnja u toplim lejama pa rasadjivanje,ne bi bilo na odmet malo vestaka medj redove,i to pre prvog medjurednog okopavanja,i paziti da ne padne vrstak na listove jer ce ih sprziti :D
 
Pa mi ne uzgajamo taj salatni vec ovaj obican bosiljak,cena je oko 100-105 dinara za kg,ima 2-3 kosenja,preporucuje se sadnja u toplim lejama pa rasadjivanje,ne bi bilo na odmet malo vestaka medj redove,i to pre prvog medjurednog okopavanja,i paziti da ne padne vrstak na listove jer ce ih sprziti :D
U koju svrhu ga uzgajate; sušenje ili zadobijanje eteričnog ulja?
 
Ma za susenje medane,pokosimo ga bodemo ga u ambar i kad se osusi prodaja i ::novac:: u dzep,ako te jos nes zanima pitaj :D
 
Mene bi interesovao uzgoj zbog destilacije, lakše mi je destilisati nego sušiti. Koliko bude zelene mase u svežem stanju sa hektara?
 
Destiliše se u aparatima u kojima se prerađuje i ostalo aromatično bilje. Destilacija traje 3-4 časa, pod prtiskom 2-4 atmosfere. Sadržaj etarskog ulja u polusuvoj masi je od 0,1 do 0,2 odsto.
Sa 1 ha može se dobiti 8.000-10.000 kg sirove mase, ili 8-12 kg etarskog ulja.Ako ti treba jos nes pitaj :D
 
molim za savet,sadim bosiljak vec par godina,istina na maloj povrsini ali ove godine ne znam sta mu se desilo,sadila sam ga oko 1 maj,pa to hladno vreme,a sad kod prve sece veliki broj biljaka kao da nema koren u zemlj,kako da obijasnim,kako ga pipnem on se kida odmah iznad zemlje,cak dosta je pao i sam.Je to neki bolest?ako jeste kako mogu da ga sprecim iduce godine?
 
Nazad
Vrh