Пеле032

Пеле032

Novajlija
Učlanjen(a)
21 Okt 2012
Poruka
3
Lokacija
Чачак, Србија
Поздрав свима, ја сам Ђорђе, из Чачка сам, учим четврту годину Гимназије и планирам да упишем факултет у Земуну, па сам се регистровао ради помоћи око одабира смера и даљег школовања. :ppozdrav:
 
Zdravo Djordje,ja sam Nenad,apsolvent sam agroekonomije.Završio sam gimnaziju u Beogradu i ja bih ti savetovao da upišeš fitomedicinu.Izučavaš lepo zaštitu bilja i kraj a ne kao na agrekonomiji uči se i zaštitu,melioracije,voćarstvo,vinogradarstvo,mehanizaciju,ekonomija.......Za sve one koji planiraju ili žele da upišu agroekonomiju u Zemunu, moram da savetujem da to ne čine . BOLJE PAUZIRAJ GODINU DANA,NEGO DA BACIS 4-5 GODINA.Istina je da se PAR predmeta iz ekonomije proučavaju obimnije nego na Ekonomskom fakultetu, imats par profesora u pojedinim semestrima gde bukvalno ništa drugo ne radits osim njihovih predmeta. Tokom četvorogodišnjeg studiranja uči se sve i svašta.Dok se na recimo na Ekonomskom duži period posveti proučavanju neke materije na agroekonomiji to nije slučaj.Zbog toga poslodavci gledaju prvo ekonomiste, jer oni su neku oblast proučavali minimum 3 godine dok na agroekonomiji jedan semestar je maksimum .Zalaganje većine profesora da uspostave neki oblik komunikacije sa studentima i da im približe materiju je katastrofalan. Takodje na većini predmeta zabranjeno je razmišljati,knjige profesora moraju da se kupuju,onda se one nauče napamet od korice do korice i onda možeš na ispit. Ni na jednom predmetu se ne ostane dovoljno dugo da može posle da se kaže da si stručan u toj oblasti.FITOMEDICINA JE ZAKON.Kolege sa fitomedicine se brzo i zaposle a i nau[FONT=&quot]čiš nešto[/FONT] .

- - - - - - - - - -

Drži se fitomedicine i biće ti odlično_Ovo ti kažem jer iz nekog razloga većina nas gimnazijalaca završi na agroekonomiji.Ostali smerovi ti nisu toliko perspektivni, ako te zanima stočarstvo ili ratarstvo,bilo koji čovek sa sela će te bolje naučiti nego na faksu.Devet ljudi sa fitomedicine koje poznajem je našlo posao posle završetka studija o, radi još dosta kolega ali niko u poslovima koji imaju dodirne tačke sa poljoprivredom. Kolega sa agroekonomije koji je sve četiri godine dobijao samo desetke i devetke, po završetku studija pokušao je da nadje posao ali dečko nije znao da uradi ništa što su mu na razgovorima za posao zadali.Dok kolege sa fitomedicine bez obzira na prosek šta god pitaš iz njihove oblasti dobićeš stručan odgovor.Sve najbolje. Pozdrav
 
Nazad
Vrh