Motika ili herbicid

phoenixfendt

Banned
Učlanjen(a)
22 Feb 2009
Poruka
1.425
Dali vise koristite skupe herbicide u kukuruzu soji ili suncokretu ili vise volite kosristiti siguran MOTIKEL tj motiku za trajno suzbijanje korova?vidim da niko nevoli sa motikom kopati kukuruz ili soju ili suncokret :udri: :udri: :udri: ni ja to nevolim jbt :zli: ali moram kad cale kaze idemo kopati onda se mora ali da kazem da nas trojica ja cale i mama kopamo jedno jutro za pola dana ako nema puno korova i sve je cisto... :cao:
 
nikada nisam kopao sve se sparta imam dva spartaca jedan sa sistemom za djubre a jedna teska bez toga uhh ide brzo veoma!!
 
I kod nas je motikan davno izasao iz mode.Motike okacene o klin a u ataru nema zive duse cak se i pitam kada se sve to uradi kada nigde nikog nema
 
ima jedan kod nas sto jos uvek kopa,a radi svojih nekih 400~500kj....covek starijih shvatanja.finansijski jak kao zemlja,nema ritske zemlje ni ispod nokta,sve 1.klasa.
 
dragansavin je napisao(la):
a sta radite sa grusicom u suncokretu ili ti sirokolisnim travama koje nemogu da se prskaju
Nesejem Suncokret! Ionako mu je cena ocajna!
 
mityoo je napisao(la):
dragansavin je napisao(la):
a sta radite sa grusicom u suncokretu ili ti sirokolisnim travama koje nemogu da se prskaju
Nesejem Suncokret! Ionako mu je cena ocajna!

Upravo tako, a i nemam heder za suncokret.
A posebna priča su septembarske kiše i razne ptice kojih inače nema u ataru tokom cele godine nego samo kada suncokret sazreva. ::lose::

Inače danas obavljena treća tura prskanja repe od širokolisnih korova.
 
mi svaku njivu prvo spartamo pa onda zaoremo mislim kukuruz ili sirak stocni zagrtnemo sa zagrtacima i sav korov u redovima saranimo ziv pa onda taj malo veci korov sto viri napolje jednostavno motikom eliminisemo i to je sve sve to ide brzo i lako i nema napora posto imamo ciste njive i samo jednom ili dva pur godisnje prskamo kukuruz pa onda spartamo zagtamo okopamo i gotovo a rezultat je cista njiva do berbe!ko neveruje mogu mu pokazati :ppozdrav:
 
herbicid :ppozdrav:

bolje ledjnim spricem preci preko njive ako se pojavi negde par kvadrata korova i osusiti ga u korenu pa dok on nikne iz semena....a kad motikom odseces stabljiku on opet krene iz korena ::lose::
 
a ako korov iskopnem sa korenom ili ga izvucem on ce se sigurno osusiti na suncu a ako je korov jak motika je mama za njega a herbicid ga moze samo privremeno zaustaviti njegov rast pa on posle par nedelja opet krene da raste ::lose::
 
vidi ovako fenikse moji su baba i deda od uvek drzali pedantne njive ali su UVEK "bolovali" od pojedinih vrsta korova u njivama pa su isto tako cupali i kopali ko a oru pa uvek isto,a u nazad 10-20g od kako se aktivno koriste hemikalije tih korova vise nema,naravno da vetar donese seme i da nikne ali MNOGO manje nego kopaonik
 
da u povrcu ili papriki se mora koristiti osim herbicida i motika za koju ako niko nece da radi moras da placas nadnicare koji to jos hoce i da rade ali onako...
 
Ako se kvalitetno i na vreme obavi tretman herbicidima motika je jedino potrebna na krajevima njiva, ili leđni špric.
To, naravno, važi samo za njive koje radim više godina.
 
Kod nas motika radi samo u bastici za cvece! Mada sam nudio zeni da podrljam i ospartam spartacem... :haha: :haha: :haha: A zamalo da ostanem bez rucka taj dan....
 
To mora da je velika baštica.
Ili si možda drljanje i špartanje da obaviš onim malim modelima? :haha:
 
Pa ima i MOTIKAN herbicid
dsc00523qu3.jpg


Bobo ::namigivanje::
 
Nazad
Vrh