Gazdinstva u sistemu PDV-a

branko

Super Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16 Mar 2008
Poruka
8.378
Lokacija
Stara Pazova
Malo ima priče o ovome. Mene već par meseci nagovara jedan knjigovođa da uđem u sistem PDV-a.
Kakva su vaša iskustva u tome, ako ste u sistemu?
Koliko sam shvatio Bobo je kao manji (manji po obimu proizvodnje) poljoprivrednik koji je u sistemu PDV-a.

Bobo, da li nam možeš pojasniti šta je bila tvoja motivacija za ulazak u sistem PDV-a?

:cao:
 
deluje mi primamljivo, samo u slučaju uletanja u kupovinu veće količine mehanizacije...
 
Kad preracunas kolko pdv-a dobijes u korist kupovine,semena,vestaka,delova...tolko otprilike treba da vratis prodajom tvojih proizvoda (naravno prekalkulises dal ces sve i da prijavis :zli:),naravno ostaje ti veliki deo pdv-a od mehanizacije.Tu kod mene knjigovodja uzima 6000 po tromesecju.
 
didi je napisao(la):
Znam da savetuju da ko ima preko dva miliona dohotka od poljoprivrede uđe u taj sistem ,a znam i da 100% ubacuju automatski one kojima promet novca preko računa ide preko četiri miliona.Drugar radi oko 400ha zemlje i uopšte se ne žali na taj sistem PDV-a.Jedino što mora imati knjigovođu koji je ovlašćen za vođenje te dokumentacije.Mislim da ga to košta oko 40 eura mesečno.Sve mašine koje je kupovao dobio je po ceni bez PDV.On je u globalu zadovoljan
kad se predje 4 miliona,sledi kazna.
 
ja sam bio u PDV-u,ali su me izbacili.Prijavio sam se u septembru,oni me izbacili 31.decembra jer nisam ostvario tromesecni uslov za opstanak,a pocetkom februara sam prodala 36 bika.Stekla bih uslov odmah.Zato bi drzava trebala da ima u vidu razne slucajeve.Ne prodajem ja hleb,pa da imam promet svakog dana.Mogla sam do 15 da obnovim zahtev,ali meni,naravno,obavestenje stiglo u februaru.Sto se subvencija tice,meni drzava nije isplatila premiju za 66 bika,a slali su inspekciju,koja je utvrdila da mi je dokumentacija uredna.Sve je to ljudi ZABAVA ZA BUDALE
 
Problem je u tome što na mnogo mesta inspekcija nije stigla, pa navodno nije sve procesuirano.
A kažu da je junadi bilo prijavljeno kao da smo Argentina, a dokumentacija o prodaji je pokazala mnogo manji broj junadi.
 
Da li se promet gleda u tekucoj godini ili poslednjih 12 meseci? Tj. da li se nulira nekada?
 
ako preracunas kolio uzmes od PDVa i koliko das posle mesecno ili na kraju godine to ti dodje na isto. Ja dok mogu radim bez Pdva ovako mi je sigurnije. Nemoraju da znaju za svaki dinar koji uzmem
 
Da al;i ako imas investicije kao Cici onda je nesto drugo.
 
Cicimorić je ušao u sistem ,ako bi hteo da prenese postupak ulaska u sistem PDV-a. :ppozdrav:
 
pricali mi prijatelji koji imaju jaku firmu i klanicu, preradu mesa i svojih 11 mesara da koliko god radili i vracali Pdv uvek na kraju godine dodje na isto ili vise drzavi
 
Pazi,nije to drzava uvela da bi ti zaradio, vec drzava.Drugacija je prica sa gazdinstvima jer knjigovodje ne moraju da vode bas sve kao za str,szr ili slicno.Sigurno da ces na kraju godine kad podvuces crtu nesto ostaviti drzavi ali sigurno manje nego sa ovih 18% koje dajemo a ne vidimo im ni traga ni glasa.Mogao bi cici da nam kaze malo o cemu se radi a najbolje nam moze objasniti neki knjigovodja ko to vodi,jer je vrlo verovatno da nas to sve ceka za god ili dve. :cao:
 
Dobar je to sistem samo treba da imas dohotka ili prometa na racunu oko 2000000 ili jace inace ovako je sistem extra sve sto se tice poljoprivrede se radi o tome npr. sipas 4000-5000 litara e.dizela i (510000din) i odneses kod tog knjigovodje i na kraju godine ili najranije za 3 meseca se 18% od toga sto si platio vraca sistem je bas full..i kada uvezes masinu neku isto ti se 18% vrati.
 
Da ali treba reći i kad prodaješ polj.proizvode dobijaš 8%pdv a ne 5% stim što tih 8% vraćaš državi.Najbolje je da se ima dva gazdinstva jedno u pdv a jedno bez pdv da bih mogao da balansiraš.Kod mene prijatelj je u pdv i napravi tako da mu država dođe godišnje 200-300.000din.Netreba preterivati jer tada dođu i posetioci (inspekcija).
 
da napises da imas 500 krava 50 traktora i tako nalupas jos hiljdau stvari a kada oni dodju pitaju gde se nalazi sve :haha: :haha: :haha: :haha: :haha: :haha: :haha: :haha: :haha: :D sta ces onda u zatvor jedno 5-6 godina :D :cool: :cool: :cool:
 
vec mjesecima razmisljam da se registrujem kao PDV-e obaveznik,rjesio DA
U BiH ste obavezni da se registrujete ako promet prelazi 50 holljada KM, ja sam tu negdje na granici
 
Ako misliš da se širiš kupovinom mašina i svega drugog vezanog za poljoprivredu moj ti je savet da se prijaviš.
 
Nazad
Vrh