Proizvodnja rasada u plastenicima

Ne znam, moguće da se pravilo i kod nas. Znam da su pre par hiljada godina a i sada to radili Asteci. Izguglajte malo "chinampa" tako se zovu specifična polja sa kanalima u Meksiku.

Primetićete velike sličnosti sa Vojvodinom kako je ja pamtim kao klinac, kanali i jablani....
 
Nisam bio u meksiku pa ne znam za ta polja ali za ove takozvane hranljive kocke znam i stoji ovo sto sam napisao.Sada se to radi malo savremenije i mozda kvalitetnije imas u Irigu to oni koriste pa odi vidi,to ti je puno blize od Meksika.Poz.
 
Nisam bio u meksiku pa ne znam za ta polja

nisam ni ja, samo virtuelno :)

Ma probaću sad pre vremena da posadim malo da eksperimentišem sa raznim smešama.
Bogzna kako hvale sistem jer nema šoka kod presadjivanja, koren ostaje unutar kocke ne izbija napolje kao u saksiji.
 
Poštovani Topaloviću,
hvala Vam na slikama i nesebičnom deljenju znanja.
Koliko ja vidim tu ima oko pola metra djubreta?
 
Znaci krece akcija zvana rasad,pa srecno svima samo neka jos koji dan bude sunca,bice i rasada...:)
 
mileilic je napisao(la):
Zamolio bih sve da napišu svoja iskustva u proizvodnji rasada ( paprika,paradajz,salata ...).Interesuje mi i način kako pravilno rasporediti stolove , koje kontejnere ( koliko rupa?) uzeti , kada startovati ...
Takođe bih volio da napišu na koji način griju plastenike .Ako još uleti i koja slika , biće to fenomenalno.
Unaprijed hvala
[parno grejanje to je zasad ajbolje
 
@Topalko
Bice paradajza,ja sam isto juce posejao paradajz ne bas toliko ali dovoljno_Ostala mi jos crvena silja seme jos nije stiglo nadam se da ce do kraja meseca.Kako busis rupe za seme,jel to nabijas kontenjerima supstrat ili neka druga tehnika.
 
sasa j je napisao(la):
@Topalko
Bice paradajza,ja sam isto juce posejao paradajz ne bas toliko ali dovoljno_Ostala mi jos crvena silja seme jos nije stiglo nadam se da ce do kraja meseca.Kako busis rupe za seme,jel to nabijas kontenjerima supstrat ili neka druga tehnika.
rupe pravim sa kontejnerima samo ih ravnomerno sabijam.
 
Nazad
Vrh