Proizvodnja rasada u plastenicima

Hvala :D

Neznam sta reci, sutra cu napisati uslove gajenja, ako ostvarim kontakt.
Video sam rasad kod njih je prvoklasan.
Mi negrejemo plastenike, tako da nemoze prevelika razlika biti, jer smo prvi u ovom kraju sa berbom.
Nismo sejali paradajz dve god, imali smo drugu proizvodnju, ali sada se vracamo.
Na 5 000 struka i nije bas mala razlika.
Gajili smo rasade paradajza i paprike na supstratima Klasmana, uspesno tako da cemo videti
za dalje. :ppozdrav:
 
Pozdrav svima, zanima me dali neko ima iskustva sa grejnim folijama u proizvodnji rasada:haha:??
Kupila sam jednu grejnu foliju, ali nemam iskusta sa njima....
Unapred hvala!!!!
 
Pozdrav svima, zelim sam da sejem paradajz, od nicanja do stavljanja u plastenik,imam nekoliko totalno pocetnickih pitanja
1.da li postoji mogucnost da se kontejneri sa zasejanim semenom (4000 sadnica)drze u stanu?
2.da li postoji mogucnost da napravim vertiklano police sa metar razmaka izmedju njih, da bi ustedeo na prostoru?
3. da li se koristi neki alat prilikom sadnje semena u kontejnere ili se bukvalno rucno sadi seme?

Ako mozete da mi preporucite neku litearuturu ili clanak o postupku sadnje semena i periodu do sadnje u samom plasteniku...hvala unapred i izvinite ako su pitanja banalna......
 
Future nije baš tako može da se doda još jedna cevka na ložište i onda se stavljaju dugački komadi koji padaju kako sagorevaju.

Vlado ako imaš prostora i svetla što da ne. Ja napravim par hiljada sadnica na terasici od par kvadrata, dvesta do trista sadnica paradajza, mada njemu treba dodatno osvetljenje i ventilacija ili "diranje" da se ne izduži. Ako sadiš u odgovarajućim tacnama sa 28 rupa to ti izadje oko 180 sadnica na metar kvadratni pa računaj.

Evo kako to može i lepo da izgleda:
http://tinyfarmblog.com/in-the-beginning-again/
http://tinyfarmblog.com/editing-onions-counting-peppers/
http://tinyfarmblog.com/seedling-room-settling-in/
 
Planovi su zavrseni seme naruceno supstrat takodje ::svaka cast::
Od paradajza Buran,a od krastavca Ekron i Kaman.
Posto ne radim sa grejanjem paradajz sejem oko 20-og januara a krastavac oko 10-og februara.
Nadam se uspesnoj i bericetnoj godini i to isto zelim svim kolegama. ::novac:: :ppozdrav:
 
JuRa je napisao(la):
Planovi su zavrseni seme naruceno supstrat takodje ::svaka cast::
Od paradajza Buran,a od krastavca Ekron i Kaman.
Posto ne radim sa grejanjem paradajz sejem oko 20-og januara a krastavac oko 10-og februara.
Nadam se uspesnoj i bericetnoj godini i to isto zelim svim kolegama. ::novac:: :ppozdrav:
ci ti je ovaj "buran" tj koja ga firma uvozi i jesi ga radio ranije
 
ja sam spremio za sledeću godinu od paprike za plastenik babure bibic i salana a paradajz mišel od sakate i možda malo sprintera.Za napolje paprika slonovo uvo i babura bibic i paradajzarica.Na drugoj njivi pasulj zeleni pa posle njega brokolu i na trećoj parceli karfiol u dve sadnje za ranu i kasnu proizvodnju.Ako budem uspeo ugovoriti možda i kukuruz šećerac ali samo iz direktne setve ne iz rasada.
Povrtari :ppozdrav:
 
Buran je od firme enza zaden(Momirovic zeleni hit) vrlo je ran,oko 250gr ima ekstra lepu boju neogranicenog rasta moze dugo da stoji ali zna da ima celulozu kada ga iseces iliti ono belo unutra tako da je dobar za kvantas.Ja sam ga prodavao i na tezgi i znalo je da bude malo problema zbog tog belog.
Ekron je od iste firme i ima par dobrih karakteristika.Dosta je postojan u berbi sto se tice kilaze.recimo svaki drugi dan 150 kg itu se vrti,nece dabude 70 kg.Kada je toplo vreme zna da se bere i svakog dana jer brzo preraste.ekrom radi i na 7-8stepeni dok druge sorte na toj temperaturi staju,sto znaci da dozvoljava greske.Svetlije je boje.Zna da bude malo meksi i zbog brzog rasta supalj,ali se to da srediti.Nije preporucljiv AN kao djubrivo.
Kaman je ekstra krastavac crn,gladak,dugacak a tanak.Na oko najlepsi krastavac i puno rodi.Moze se brati i na tri dana,ali je u kilazi na nedeljnom nivou u odnosu na recimo dzezer oko 50%bolji prinos.Mislim da je Rik cman ja sam ga narucio jos nije stigao.
 
Hvala za odgovor
Buran je poput Vedete.
I ona, ima istu manu. Sadili smo jedne godine i ima " belu zilu" kroz sredinu.
Kod nas se teze prodaju glatki krastavci
@Ljubek
I, Sprinter smo sadili, nekako je kao od plastike.
 
Kurkela I ja se slažem sa tobom da je kao od plastike često se dešava da ima zelenu kragnu i unutra je po sredini tvrd ali je dosta raniji od ostalih koje sam gajio pa narod kad kupuje u principu ne pita.Unazad 2 god sam smanjio br biljaka sprintera i jedino ga radim za prodaju rasada.Inače preći ću sve na mišel od sakate biljka je srednje bujna ima plodove 200-250 gr dobro se odmeće plod je crven i nema kragnu i ukusniji od sprintera.Otporan je na fulviju i nisam primetio da je bilo alternarije i plamenjače s obzirom na ovako ludu godinu koja je iza nas.
 
Vidim u poslednje vreme mnogo se lepo pise o MISEL paradajzu interesujeme da li je ukusan za jelo i da li ce kupac na tezgi doci ponovo ili kupi jednom i nema ga vise.kolika mu je rodnost.
 
lakan je napisao(la):
Vidim u poslednje vreme mnogo se lepo pise o MISEL paradajzu interesujeme da li je ukusan za jelo i da li ce kupac na tezgi doci ponovo ili kupi jednom i nema ga vise.kolika mu je rodnost.
ukusan paradajiz ali malo je meksi dobro se oplodjava i nije mnogo bujna biljka,zasluzuje pohvalu ali mislim da ove godine nece ga biti pod tim imenom
 
Ja Koristim sledeci sistem:
5 dana hrana 6-i dan calcijum ili magnezijum jeda dan preskacem pa opet u krug i kroz kap ali nije naodmet ni folijarno
 
Nazad
Vrh