Proizvodnja rasada u plastenicima

Evo kako to kod mene izgledam. Paprika je u pitanju, juce posejana a danas zalivena.
 
Danas je paprika po treci put zalivana. Pocela je polako da izbija gore, kukice se vide na vecini kontejnera.
Samo imam mali problem. Desava se sledece. Posto je dole stajnjak a preko njega par cm zemlje. Iz stajnjaka su pocele neke gljive da rastu pa kad naidje na rupu ispod kontejnera gde je seme paprike stavljeno tera ga gore. Dali je neko imao problema sa tim i kako ga je resavao??
 
Evo kako paprika izgleda sada.



A evo ih i lubenice. Malo me nervira sto su isle mnogo u visinu?! Neki mi kaze da nije dovoljno luftirano, ne znam i do sad sam ih sejao isto pa nije bilo tako. Mislim da ce to biti dobro samo da udju u zemlju...

 
S obzirom da sam pocetnik i da sam tek danas zavrsio sa postavljanjem plastenika 8*20... Zamolio bih vas da mi pomognete oko izbora paprike za sadnju posto planiram da kupujem rasad.... U napred hvala...
 
evo nekoliko slika kako izgleda rasad paradajza kojeg ja proizvodim za prodaju.
 
A šta ja znam kako, hehe. Znaju narasti do 20 cm pa ih sadimo dublje. Van će oko prvog, nemam pojma još točno. Vrijeme mi ne da postaviti foliju.
 
Mislim da ne bi bilo nikako, i ovo su puno male rupe...ako sledece godine budem je sejao mislim da cu uzeti sa 44 rupe...
 
Povrtari, dali neko ima saradnju sa firmom iz Iriga koja se bavi proizvodnjom rasada.

Pre, par dana bilo reci na tv- u.
 
Kurkela
Moji prijatelji su kupovali rasad paradajza od njih i izuzetno su zadovoljni i mislim da ce i sledece godine uzeti od njih.I ja razmisljam da nesto rasada kupim od njih.
 
Dali imas vise informacija o toj firmi?

Dali je njihovo seme, ili samo usluga gajenja, koliko kosta od biljke?
Mi proizvodimo sami rasad, voleo bih da vidim razliku. Sta se vise splati.

Danas sam nabavio broj tel, sutra zovem.
 
Nista sigurno ne mogu sada da ti kazem.Ovi moji su dali seme imislim da je bilo 25din.po komadu paradajza.E sad postoji najmanja kolicina za narucivanje,mislim da je 3000 hiljade komada nemoj da me drzis za rec to su informacije jos iz aprila.Rasar je bio EKSTRA.Pazi ovako,ovo znam sigurno:sejan je 2nedelje posle mog.moj rasad nije bio los a ovaj je pre cvetao od mog i bio je bar 3 puta bolji od mog.
Pozovi ja mislim da se izakazuje prizvodnja',imas i termin kada da podignes rasad sve se dogovara.Rasad se dobija u kockama od supstrata nesto kao ono sto se nekad sejao krastavac ako znas nasta mislim.
A sta se vise isplati;Racun je ovakav:
AKO ti njihov rasad za branje stigne 7 dana pre tvog to je 10din po kilu vise(a stize pre garant)
AKO u prvom rodu ima samo jedan paradajz vise to je cista zarada.
Nas rasad kosta seme+supstrat+grejanje+rad+nerviranje sto nema sunca 22do25din.
Ovo je moje razmisljanje a ti vidi.
A da zaboravio sam plastenik i on treba.Ja ozbiljno razmisljam o toj varijanti a video sam razliku
 
Nazad
Vrh